Влада обіцяє дешевий цукор із Держрезерву та неподорожчання хліба
На Львівщині добігає кінця збір урожаю сільськогосподарських культур. Аграрії вже зібрали 85,7% площ посівних зернових та зернобобових культур. При цьому найвищий відсоток хліба зібрано у Городоцькому (98,9%), Жовківському (93,7%) та Кам'янкаБузькому (93%) районах. Про це повідомив заступник голови Львівської ОДА з питань АПК Ярослав Панюра. Урожайність із 1 га 28,3 ц/га, що на 0,5 ц менше, аніж торік. Найкращі врожаї у Золочівському, Буському та Кам'янкаБузькому районах Львівщини. Яру та озиму пшеницю вже зібрали на площі 140,8 тис. га (89,6% ). Середня ж урожайність - 29,9 ц/га, що на 0,1 ц більше, аніж торік. Про це повідомив Ярослав Панюра, заступника голови Львівської ОДА з питань АПК.
Озимого ж ріпаку аграрії вже зібрали на площі 33 тис. га (98,8%). Цю сільськогосподарську культуру залишилося зібрати ще у чотирьох районах області - Миколаївському, Бродівському, Жидачівському та Золочівському. У 14 районах уже закінчили збір озимого ріпаку. Цьогорічна урожайність із гектара становить 26 центнерів, що на 1,1 ц більше, ніж минулого року. Найвища врожайність у Золочівському, Пустомитівському, Жидачівському районах. Натомість найнижча - у Старосамбірському, Перемишлянському, Яворівському та Мостиському.
Гірші справи з цукровим буряком. Його у 2009му значно менше, ніж торік. Однак, як повідомили у Львівській ОДА, на Львівщину надійде 1,5 тис. тонн цукру із Держрезерву вартістю 3,5 грн за кілограм. Солодкий пісок буде розділено за кількістю населення на всій території Львівщини. Найбільше перепаде Львову - близько 440 тонн, також по 2060 тонн у райони. За словами Ярослава Панюри, кінцева вартість цукру із Держрезерву буде понад 4 грн за кілограм, враховуючи 2відсоткову націнку та транспортні витрати на доставку. Тоді як зараз у Львові у крамницях та на ринках середня вартість солодкого продукту коливається від 7 до 8,5 грн за кілограм. В обласній інспекції з контролю за цінами таку ціну називають безпідставно завищеною. І прогнозують: нижчою вартість солодкого продукту стане восени. Загалом на Львівщині за рік споживають 85 - 90 тис. тонн цукру, а виробити планують понад 80 тис. тонн.
Окрім дешевого цукру із Держрезерву, влада обіцяє жителям регіону, що ціни на хліб та хлібобулочні вироби не зростатимуть. "Об'єктивних причин для подорожчання хліба найближчим часом не повинно бути. Однак його ціна залежить не лише від вартості зерна. Важливу роль, звісно, відіграють енергоносії", - каже Ярослав Панюра.
Суб'єктивний погляд | |
Ольга Петрівна, |
Михайло Шпелик, |
- Цьогорічні жнива доволі хороші, і жодних суттєвих змін порівняно з попередніми роками немає. Найкраще цього року вродила картопля. Також непоганий врожай пшениці. Навіть грози та часті дощі дуже не нашкодили сільськогосподарським культурам. Як родило, так і родить. |
- Через буревії та грози, що останні два роки почастішали на Львівщині, пошкоджується та гине врожай. Звісно, із державного бюджету виділяють кошти на відшкодування, однак тільки на часткове. На жаль, криза не оминула і сільське господарство. |