Ірландці підсунули ЄС дежа вю

У штаб-квартирі ЄС у Брюсселі панує похмура атмосфера - повторюється історія трирічної давності. Минулого тижня ірландці на референдумі з перевагою в 100 тисяч голосів відкинули Лісабонську угоду щодо реформування ЄС.

У штаб-квартирі ЄС у Брюсселі панує похмура атмосфера - повторюється історія трирічної давності. Минулого тижня ірландці на референдумі з перевагою в 100 тисяч голосів відкинули Лісабонську угоду щодо реформування ЄС. На думку експертів, результати референдуму є потужним ударом по угоді, яку мають ратифікувати усі 27 країн-членів Євросоюзу і 18 країн вже це зробили.

Попри провал голосування в Ірландії, голова Європейської комісії Жозе Мануель Барозу закликав країни ЄС не припиняти процесу ратифікації Лісабонської угоди. За його словами, угоду й надалі можна вважати актуальною. "27 країн-членів підписали договір. Це спільна відповідальність, тому, на мою думку, ми не повинні поспішати з висновками, - каже  Барозу. - 27 лідерів зберуться наступного тижня і вирішуватимуть, як діяти далі. Але, як я зрозумів з розмови з ірландським прем'єр-міністром Кованом, він також вважає, що договір ще не похований".

BBC повідомляє, що багато виборців голосували проти з простої причини - вони не розуміли змісту договору, попри активну кампанію, яку проводив прем'єр-міністр і більшість головних партій країни.

ЄС готується до наслідків провалу Лісабонської угоди. Прогнозують, що це завдасть серйозного удару довірі до блоку, оскільки договір має на меті змінити європейську конституцію, яку три роки тому відкинули голландські та французькі виборці. А зараз у штаб-квартирі в Брюсселі настрій напружений. Як сказав один з посадовців, сім років переговорів про реформи організації опинилися в смітнику.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4546 / 1.53MB / SQL:{query_count}