У неділю під час тренувального польоту напередодні авіасалону МАКС2009 у небі над підмосковним містом Жуковський зіткнулися два винищувачі Су27 пілотної групи "Російські витязі". Аварія сталася на висоті 300 метрів під час виконання маневру. Пілоти встигли катапультуватися, однак командир "Російських витязів" Ігор Ткаченко загинув - його парашут згорів у повітрі. Двох пілотів госпіталізовано, одного - зі зламаним хребтом. Ще п'ятеро людей постраждали на землі - один з літаків упав на дачне селище, зруйнувавши три будинки та гараж. Відомо, що в однієї з потерпілих на землі жінок дуже важкі ушкодження - опіки 80% тіла.
За попередніми даними, причиною зіткнення літаків могла стати помилка в пілотуванні при відпрацьовуванні однієї з фігур вищого пілотажу. Втім експерти також не виключають можливість технічної несправності вузлів одного з літаків. Бортові самописці (так звані чорні ящики) з обох літаків уже знайдені. Слідчі також вилучили основні вузли літаків, що розбилися, які відправили їх на експертизу.
Ще не встигли в Росії оговтатися від однієї сумної звістки, як початок нового тижня приголомшив двома іншими - значно трагічнішими. Вчора зранку під час проведення ремонтних робіт сталася аварія на СаяноШушенській ГЕС (одній з найбільших у світі). Результат - зруйнований другий гідроагрегат станції, затоплений машинний зал та пошкоджена частина даху. Загинуло восьмеро осіб, ще 11 поранені. Кількість жертв може виявитися більшою - на момент підготовки цього матеріалу до друку рятувальна операція щтривала, тож у зруйнованих і затоплених водою приміщеннях могли ще перебувати люди.
За попередніми даними, аварія трапилася у результаті гідростатичного удару, однак остаточні причини ще встановлюють. Зокрема, в деяких російських засобах масової інформації з'явилися повідомлення, що причиною трагедії став вибух масляного трансформатора. Хоча керівництво компанії "Росгідро" це категорично заперечує.
В околицях станції спостерігалася справжня паніка - мешканці масово тікали на узвишшя, побоюючись затоплення їхніх домівок. За словами очевидців, на дорогах утворилися кілометрові корки, налякані люди масово скуповують бензин, медикаменти і товари першої необхідності. Учора в районі аварії не було мобільного зв'язку.
Через аварію порушено енергопостачання багатьох сибірських регіонів, зокрема, Алтайського краю, Кемеровської області та Хакасії. Крім того, перебої роботи ГЕС зумовили зупинку гігантів місцевої промисловості - Саянського і Хакаського алюмінієвих заводів. Ще один момент: внаслідок аварії із пошкодженого агрегата витекло масло, яке сформувало пляму завдовжки п'ять кілометрів, що поширюється Єнісеєм.
Керівництво станції заявило, що для усунення наслідків катастрофи потрібно кілька місяців. Що ж стосується відновлення самого агрегата, то його виготовлення займе 1,52 роки.
А вже через якусь годину після цієї аварії з'явились повідомлення про масштабний терористичний напад у Назрані. Смертникшагід на замінованому мікроавтобусі "Газель" протаранив ворота місцевого відділку міліції і в'їхав у двір, повний міліціонерів - тут якраз тривало ранішнє шикування особового складу. Наслідки жахливі: щонайменше 20 загиблих (усі - співробітники міністерства внутрішніх справ Інгушетії), до сотні поранених (в основному, цивільні мешканці), серед них - десять дітей. Потужність вибухової речовини, що була в автомобілі смертника, за одними даними, становила понад 20 кілограмів у тротиловому еквіваленті, за іншими - майже півтонни (!). Тож внаслідок вибуху було серйозно пошкоджено не тільки будівлю відділку, але й сусідні споруди, зокрема, житлові будинки. Вибухова хвиля повибивала вікна у радіусі 500 метрів від епіцентру, частково зруйнувала житлову п'ятиповерхівку навпроти будівлі відділу міліції та пошкодила близько 30 автомобілів. Найцікавіше, що міліція Інгушетії, як виявилося, заздалегідь знала про підготовку теракту з використанням "Газелі", яку безуспішно шукали впродовж вихідних. Принаймні таку заяву зробив заступник міністра внутрішніх справ Інгушетії Зяудін Доурбеков.