Цукровим заводам несолодко

Через дефіцит сировини цього року в Україні можуть зупинитися близько 40 великих цукрових заводів.

cukor.jpg 

Через дефіцит сировини цього року в Україні можуть зупинитися близько 40 великих цукрових заводів. Нині в країні вирощують лише 400 тис. га цукрових буряків, що не дасть змоги  завантажити  переробні підприємства навіть на половину потужності. Експерти прогнозують, що за 2-3 роки кіль­кість переробних підпри­ємств може зменшитися втричі до 30-40 заводів.

Як розповів "Пошті" Іван Стефанишин, заступник голови ЛОДА з питань АПК, до такої ситуації насамперед призвело значне скорочення посівних площ і перенасичення ринку продукцією в 2006-2007 роках, що зменшило вартість цукру. Що ж стосується переробних заводів у Радехові та Золочеві, то останній восени може й не запрацювати, хоча в ЛОДА сподіваються, що цього не трапиться.

"Якщо говорити про посівні площі, то в кращі часи на Львів­щині сіяли близько 40 тис. га цук­рового буряку. Нині ж пло­щі посівів становлять всього 17 тис. га. А от заводи мали би працювати, бо вони мають замовлення. Лише є сумніви щодо золочівського заводу, там все буде залежати від позиції і бажання власника", - зазначає Іван Стефанишин.

Скорочення ж площ в регіоні відбулося насамперед за рахунок приватного сектору, який  цього року фактично відмовився вирощувати цукровий буряк, а переключився на вирощування зернових і овочів, ціни на які стрімко зросли. Людям просто не вигід­но вирощувати цукровий буряк, адже минулого року за тонну сировини давали лише 65 кг цукру, що дуже мало.

В загальнодержавному масштабі вартість цукрового буряку впала від 180 грн/т до 140 грн/т. Рентабельність посівів тоді становила мінус 15 %. Цього року після скорочення площ вартість буряку зросте до 210 грн/т, а рентабельність сягатиме 15-20 %. Звісно такий хід справ позначиться і на вартості самого цукру.

"Будь-який дефі­цит автоматично стимулює ріст цін, тому подорожчання однозначно бу­де. Щоправда, на скільки важко прогнозувати, ад­же уряд обі­цяє врегулювати ситуацію завдяки імпорту цукрової тростини. Чи це вдасться, буде видно вже на весні 2009 року", - додав заступник голови ЛОДА.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4706 / 1.54MB / SQL:{query_count}