Війна із присмаком дурману

Мексиканська поліція затримала п'ять осіб, яких підозрюють у підготовці замаху на президента країни Феліпе Кальдерона

Мексиканська поліція затримала п'ять осіб, яких підозрюють у підготовці замаху на президента країни Феліпе Кальдерона

За словами начальника управління боротьби з незаконним обігом наркотиків федеральної поліції Мексики Рамона Едуардо Пекеньо, на основі отриманої розвідувальної інформації стало відомо, що підготовку замаху на президента країни готували лідери так званого Тихоокеанського злочинного угруповання. Керував операцією особисто відомий наркодилер Дімас Діас Рамос, який також був зв'язковим із наркобаронами іншого могутнього наркокартелю з Мічоакана.

Замах на главу мексиканської держави розкрилиякраз напередодні саміту лідерів Північної Америки, який відбувся у Гвадалахарі на початку серпня. Підозрюваних заарештували в неділю в місті Куліакан, штат Сіналоа. Саме цей штат вважається колискою тихоокеанської наркомафії. Як повідомляє "Gazeta.ru", за однією з версій, змовники мали намір помститися президентові за те, що під час однієї з поліцейських облав навесні у картелю було вилучено п'ять мільйонів доларів США готівкою. Хоча не виключено, що Феліпе Кальдерону хотіли прибрати через його безкомпромісну позицію щодо наркоторгівлі.

Після приходу до влади у 2006 році Філіпе Кальдерон оголосив нещадну війну наркоторговцям і навіть залучив армію для боротьби з незаконним обігом наркотиків. У прикордонні зі США райони було направлено понад 45 тисяч військовослужбовців. Оскільки Мексика є основною пропускною базою при переправленні наркотиків з Латинської Америки до США (за оцінками експертів, щорічно через територію цієї країни до Сполучених Штатів переправляється наркотиків на загальну суму до 40 мільярдів доларів), до боротьби долучилися й американці. Зокрема, Сполучені Штати пообіцяли заплатити 50 мільйонів доларів за інформацію про місцеперебування ватажків найбільшого мексиканського угруповання наркоторговців "Gulf Cartel" (картель Мексиканської затоки).

Зауважимо, що "наркотичні" новини надходять з Мексики чи не щодня. Так, 9 серпня у мексиканському штаті Дуранго військові підрозділи захопили величезний підпільний комплекс з виготовлення наркотиків. Військові кажуть, що це була найбільша у світі наркофабрика - 22 корпуси, розташовані на території 240 гектарів. Тут виготовляли синтетичні наркотики і переробляли коноплю. За інформацією "Радіо Свобода", тут також знайшли чимало зброї та комплектів військової форми.

А за кілька днів до цього поліцейські США та Мексики спільно влаштували облаву у західній частині країни, заарештувавши наркодилера на прізвисько Тягач. Авторитетний член наркокартелю "Родина", який займався транспортуванням наркотиків, щомісячно переправляв до США півтонни кристалічного метамфетаміну - речовини, що має такий самий вплив на центральну нервову систему, як і амфетаміни, але засвоюється мозком набагато швидше, і залежність від нього з'являється також значно швидше. Головну фігуру безжалісного злочинного угруповання "Родина" захопили у церкві міста Апатзінган, що у рідному штаті мафії Мічіокан, звідки, до речі, були й зловмисники, що гуртувалися задля замаху на президента. Незадовго до цього генеральна прокуратура Мексики офіційно підтвердила інформацію про вісім загиблих та дев'ять поранених поліцейських у перестрілці з трьома найманцями, які перебували на службі наркомафії. За місяць до цього наркодилери у Мехіко розстріляли самого шефа федеральної поліції країни Едгара Мільяна Гомеса. Як повідомляла "The New York Times", 41річний Гомес був убитий, коли у супроводі двох охоронців повернувся до своєї квартири в передмісті Герреро. Він отримав дев'ять вогнепальних поранень і помер через кілька годин у лікарні.

А загалом з початку цього року в Мексиці від рук наркомафії загинуло близько чотирьох тисяч осіб, а всього за час правління Феліпе Кальдерона, тобто з 2006 року, - 13 тисяч. Причому серед убитих не тільки поліцейські та військовослужбовці, але й чимало мирних мешканців, які часто стають випадковими жертвами злочинних "розбірок".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4944 / 1.57MB / SQL:{query_count}