Покусані собаками

На людей нападають не лише безпритульні, але й домашні пси. Серед агресорів - не тільки тварини бійцівських порід, але й пуделі та кокер­спанієлі

На людей нападають не лише безпритульні, але й домашні пси. Серед агресорів - не тільки тварини бійцівських порід, але й пуделі та кокер­спанієлі

На Львівщині за шість місяців 2009го зафіксували 984 випадки укусів тваринами людей. Найбільше випадків - 311 - зареєстрували у Львові, а також на Пустомитівщині - 93. Найменше ж людей постраждало у Перемишлянському, Кам'янка­Бузькому та Турківському районах, де зафіксовано 2,5 та 6 випадків укусів відповідно. Про це повідомили в обласному управлінні ветеринарної медицини.

Найбільше слід остерігатися безпритульних собак, які й кусають людей. Проблема бездомних тварин, яких у Львові понад 12 тисяч, є досить актуальною для міста. "Щоб вирішити цю проблему, робимо все, що в наших силах, - зазначив "Пошті" заступник директора ЛКП "Лев" Роман Гарматій. - Виловлюємо безпритульних тварин. Для цього у місті працюють спеціальні машини. Словом, виконуємо цьогоріч те, що й запланували".

Якщо ж волею долі ви все­таки натрапили на зграю собак, не варто панікувати. Першим чинником, який впливає на них, є страх. Собаки завжди відчувають підвищення рівня адреналіну в крові, реагуючи на це агресією. У жодному разі не варто кричати чи намагатись відігнати від себе зграю. Для собак це може стати провокацією. Зачепивши одного пса, накличете на себе агресію всіх інших. Адже собаки завжди керуються інстинктом зграї. Оптимальне рішення - спокійно йти далі, незважаючи на неї. Найбільш вірогідно, в такому випадку, не постраждаєте.

На людей нападають не лише безпритульні, але й домашні собаки. За словами лікаря ветеринарної медицини однієї з ветеринарних клінік Львова Юрія Кордюкевича, характер домашніх собак залежить від характеру їхнього хазяїна. Якщо хазяїн холерик, має агресивну вдачу і частенько злиться, то його собака повністю копіює запальний темперамент. Нерідко до укусів призводить і розпущеність собак. Господар повинен обов'язково тримати пса під контролем. Тут важлива наказовість тону, вміння взяти гору над своїм улюбленцем, щоб не трапилося навпаки. Адже тоді не виключено, що жертвою укусів собаки може стати не лише випадковий перехожий, але й сам господар. "Не люблять собаки й алкоголю, - розповідає "Пошті" пан Кордюкевич. - Частенько господар, що перебуває в стані алкогольного сп'яніння, хоче довести собаці, хто в домі хазяїн. Це призводить до відповідної реакції пса". Навіть запах алкоголю може викликати в нього агресію.

Схожий випадок стався минулого року у будинку на вул. Грінченка, проте собака бійцівської породи загриз не господаря, що полюбляв вживати алкоголь, а його стареньку бабусю, яка проживала разом із онуком. Фахівці стверджують, що причиною пробудження вбивчих інстинктів у собаки могла стати образа на хазяїна чи брак уваги, або ж навіть сире м'ясо із запахом крові.

Мешканець села Рудники Вадим розповів "Пошті", що його домашній улюбленець Джон породи мастіф укусив господаря без жодних на те причин, коли вони разом повертались із прогулянки. Собака раптово накинувся на хазяїна і вчепився в його руку.

Вигулюючи свого маленького домашнього улюбленця, слід бути дуже обережним. Адже малий песик - це зазвичай провокатор для великих собак. Він може не лише постраждати, але й накликати хвилю агресії на свого господаря. Не варто й старатись розборонити собак однієї породи, що вступили в сутичку між собою. За словами Юрія Кордюкевича, укусів слід чекати не, як задавалося б, від великих собак, а від дрібних порід - пуделів та кокер­спанієлів.

Зрештою, любіть своїх домашніх улюбленців, не провокуйте їх на агресивність і не викидайте на вулицю. Адже фраза "Собака - найкращий друг людини" звучить куди менш загрозливо, ніж коротке попередження на паркані "Обережно: злий пес".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4176 / 1.57MB / SQL:{query_count}