Літо “на районі”

Репортер "Пошти" з'ясовувала, де і як можна відпочити у районних центрах Львівщини

Репортер "Пошти" з'ясовувала, де і як можна відпочити у районних центрах Львівщини

Період сонця і відпусток триває. Але, як хтось одного разу влучно зауважив, літо - це не коли тепло, літо - це коли є гроші. Ми вирішили дізнатись: якщо на моря цьогоріч гаманець не дозволяє чкурнути, як влаштувати відпочинок собі і близьким, не виїжджаючи за межі області.

І хоч так званий внутрішній туризм масовим явищем наразі не став, уже сьогодні окремі райцентри Львівщини пропонують чимало цікавих атракцій і можливостей для релаксу й екстриму. Подробиці (про озера, бази відпочинку, туристичні принади, кліматичні умови) - у нашому матеріалі. Отож... Для зручності пройдемося (проїдемося) географією нашого регіону в алфавітному порядку.

Броди

Унікальний район Львівської області, розташований на межі трьох інших областей - Рівненської, Волинської та Тернопільської. Від Львова до райцентру - 93 км. Як розповів начальник відділу культури і туризму Бродівської РДА Ігор Гащак, єдине озеро в районі, що має дозвіл для купання (інфраструктура для відпочинку розвинена), - у селі Лагодів. У самих Бродах діє комерційна дискотека у вихідні. Для поціновувачів "застиглої музики в камені" район може похвалитись 24 пам'ятками архітектури державного значення.

Буськ

51 км від Львова. Більшість туристів знає про цей край насамперед завдяки Олеському замку. Однак навіть сам райцентр - загалом малесеньке містечко - наповнений розкішною архітектурною спадщиною.

Загалом у районі багато старовинних церков (70 відсотків - це храми, які діють). Ще зазначимо, що Буськ славиться тим, що тут встановлений перший в Україні монумент на честь Акта про державну незалежність України 24 серпня 1991 року. Що ж стосується розважальної інфраструктури у районі, то, за словами заступника голови Буської РДА з гуманітарних питань Юрія Кондзірського, жодне (!) з озер на території району не має дозволів. "Вочевидь, це просто невигідний бізнес, - пояснює держслужбовець. - І це аж ніяк не пов'язано з екологічною ситуацією".

Городок

25 км від Львова. "У нас "необмежені" водні ресурси. Майже біля кожного населеного пункту є водойма. Загалом у Городоцькому районі близько 800 ставків, - розповів "Пошті" заступник голови РДА з гуманітарних питань Володимир Бобеляк. - Це один із найвищих показників в області".

Найвідоміші бази відпочинку розташовані у селі Родатичі - це "Сокіл" і "Чарівна долина". Остання, крім водойми, запропонує вам тенісний корт, поле для гольфу (без витриманих норм, але для аматорів згодиться), волейбольні, баскетбольні майданчики, квадроцикли, катамарани, альтанки з мангалами. Діти на Городоччині щорічно оздоровлюються у таборі "Сонячна галявина", там же влітку відбуваються міжнародні шахові турніри. Також на території району розташований один із найстаріших курортів Європи - санаторій у Великому Любіні, лікувальні сірководневі джерела якого схожі на ресурси, приміром, Синяка (Закарпатська обл.) та Карлових Вар (Чехія).

Дрогобич

Район варто би поділити на три частини - власне Дрогобицький район, а також міста Борислав і Трускавець (тим паче, що усі три і є незалежними адміністративними одиницями). Перлина Дрогобицького району - село Нагуєвичі, музей­садиба Каменяра (художньомеморіальний комплекс "Стежка Івана Франка" з дерев'яними скульптурами персонажів творів письменника, "Поляна казок", теж зі статуями, та багато інших цікавинок).

Село Ясениця Сільна багате на озера. Ця місцина маловідома широкому загалу, втім саме сюди давно та із задоволенням їздять відпочивати та рибалити сусідитрускавчани. Спортивнооздоровчого ґатунку території є і в селі Новий Кропивник. Тутешні агрооселі вельми популярні своїми послугами, одночасно можуть приймати до 10 осіб. Село Старий Кропивник пропонує базу "Веселка" (на 120 осіб): можна замовити окремі будиночки на березі річки, поряд ліс із ягодамигрибами, організовуються різні туристичні маршрути. Село Рибник теж варте уваги: оздоровчий табір "Карпати" біля траси (вміщає 150 осіб, сауна). Село Довге гордиться найдовшим водоспадом в області (12 м) і пропонує організацію сюди краєзнавчих екскурсій. Слід зазначити, що у Дрогобицькому районі також промарковано велосипедні маршрути. Прикметно, що цим видом відпочинку, як розповів нам заступник голови РДА Роман Гарбич, нині доволі активно цікавляться насамперед... закордонні гості. Бальнеологічний курорт Східниця (адміністративно належить до Борислава) - окрема тема. "Українська Швейцарія" - народна назва
Східниці - налічує 38 джерел мінеральної води "Нафтуся". Тут розташовані два санаторії, шість баз відпочинку, вісім котеджів та 14 приватних садиб для відпочивальників.

Трускавець

Цей курорт приваблює усіх, хто хоче покращити своє здоров'я, поєднавши це із відпочинком. Зрештою, саме слово
"курорт" означає "лікувальна місцевість". Усього у Трускавці 19 санаторіїв, 10 пансіонатів і ще 16 приватних вілл. Пропозицій і сервісу на будьякий смак і фінанси - більш ніж достатньо.

Жовква

25 км від Львова. Архітектурна перлина області, за кількістю пам'яток архітектури місто посідає шановане друге місце після Львова. Центральна частина райцентру занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Ще б пак, на таке невеличке місто (7 тис. кв. м. площі, 13 тис. населення) припадає загалом 55 пам'яток архітектури світового, національного і регіонального значення. Що ж стосується водойм, то поблизу райцентру, у селі з колоритною назвою Блищиводи народ хвалить риболовлю (щуки, карасі). Можна брати човни в оренду.

Жидачів

Район багатий на природні водойми: річки, струмки, потоки. Всі вони формуються за рахунок джерел, що витікають майже біля кожного населеного пункту. У народі їх називають криничками. У більшості вони містять питну воду, а тому кринички оформляють шатровим дахом і забезпечують посудиною, аби перехожий міг напитись. Серед інших варто відзначити джерело в селі П'ятничани. Розташоване біля траси Ходорів - Львів. Тут побудована капличка, де часто проводять богослужіння.

Золочів

70 км на схід від Львова. Відомий на всю Україну і за кордоном Золочівський замок - філія Львівської галереї мистецтв -який відкритий для туристів щоденно (крім понеділка). Замок у Золочеві належить до унікальних. В'їзна вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію. Впродовж віків будівля встигла побути фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, в'язницею, навчальним закладом. Нині тут музей­заповідник, який входить до одного з найцікавіших туристичних маршрутів Галичини "Золота підкова".

Кам'янка-­Бузька

Від Львова - 41 км. Зі слів заступника голови РДА Богдана Ковалюка, сьогодні на території району функціонує і відкрито для купання та відпочинку чимало приватизованих озер. Найпопулярнішою є база "Дім Рибака" у селі Перекалки, а також канал Добротвірської ТЕЦ, де можна порибалити, позасмагати і покупатись. Цікаво, що на інтернет­форумах нарід часто схвально відгукується насамперед саме про цю водойму в Добротворі.

Мостиська

Прикордонне місто (рукою подати до Польщі). Від Львова - 66 км. Як зазначає голова РДА Юрій Візняк, на Мостищині помірний клімат - "навіть географічно­метеорологічно у місті майже завжди на кілька градусів тепліше, ніж у Львові чи в інших райцентрах". Оазами для відпочинку називає керівник району Соколянський ліс та усю територію біля села Княжий Міст. Сервісна інфраструктура представлена готелями у Мостиськах і прикордонних Шегинях. Надзвичайно популярним на околиці міста Судова Вишня є кемпінг "Міраж". У райцентрі періо­дично відбуваються "тематичні дискотеки".

Миколаїв

38 км від Львова. Найвідоміше для всіх мешканців Львівщини озеро Задорожнє (народна назва - Байкал). Об'єкт масового відпочинку шанувальників пісочного пляжу і чистої водойми, щоправда, інфраструктури тут немає жодної. Доїзд - власним автотранспортом або потягом (відтак 5 хвилин ще пішки). Інше варте уваги озерце Миколаївщини розташоване неподалік самого райцентру, біля заправки "ОККО". База наразі на стадії будівництва, а тому ціни на відпочинок ще не врегульовані, однак уже є альтанки і, як стверджують бувалі в цих місцях, хороша риболовля.

Пустомити

19 км від Львова. Кажуть, Львів - найбільше село Пустомитівського району. У цьому жарті є частинка правди: район багатий цікавими архітектурними пам'ятками. Що варто подивитись? Замок у Старому Селі, палац архієпископів в Оброшиному, старовинні костели у містечку Щирець, у Водяному, Раковці, Чишках, Давидові, а також давні церкви у багатьох селах (Пикуловичі, Кугаїв, Дмитровичі, Лісневичі тощо). Районний центр, втім, пам'ятками обділений. Єдиний об'єкт, вартий уваги поціновувачів старовини - будівля райдержадміністрації. Водойм на Пустомитівщині багато. В самому райцентрі - відпочинкова база "Озерний край" (тераси, альтанки, пляж з літнім кафе, квадроцикли, риболовля). "Бухта вікінгів" - великий відпочинковий комплекс з озером. Як не згадати озеро Комсомольське (нині - Винниківське) біля Винників. Серед усіх водойм області ця місцина є найближчою до Львова - 78 км. Щоб посидіти біля води, подихати свіжим повітрям, можна зробити візит на озеро у Глинній Наварії. Але купатись там не варто, вода брудна. Вхід на це озеро безкоштовний. "Львівська Швейцарія" розташована у лісі біля кільцевої дороги при виїзді зі Львова вулицею Зеленою. Піщаний пляж, альтанки, міст через озеро, з якого приємно розглядати мальовничу навколишню територію. Ще одне озеро поблизу Львова - "Електрон" (піщаний пляж з платним входом, лавочки, можна винайняти будиночок на ночівлю).

Перемишляни

45 км від Львова. Середньовічний замок у селі Свірж (де свого часу знято окремі кадри для кінофільму "Д'Артаньян і три мушкетери"), Святоуспенська унівська лавра, оздоровчий табір "Дружба" (корпуси у сосновому лісі, спортзал, їдальня) та оздоровча база "Узлісся" (с. Стрілки, тризірковий готель, піщаний пляж, озеро, баня посеред озера).

Радехів

69 км від Львова. У місцевих переказах назва міста пояснюється словосполученням слів "радо ховатися", оскільки людям тут часто доводилося переховуватись від ворогів в лісах та очеретах. На жаль, відпочинкова інфраструктура району розвинена слабо, тож, якщо вам усі розваги цивілізації набридли, можете спробувати "сховатись", приміром, на тій же Радехівщині чи в котромусь із сіл згаданої нижче Турки. А чому б і ні?

Самбір

75 км від Львова. Верхів'я Дністра, 16 км на північний схід від Карпат. Місто обласного підпорядкування не маленьке, але водночас затишне і не бідне на розважальні заклади і відпочинкові зони. Оригінальна ратуша, прикрашена копіями старих листівок, мощі того самого святого Валентина в уніатському храмі, кілька величних костелів, колоритні австроугорські будиночки в центральній частині міста. Гордість самбірців - зал органної музики (концерти відбуваються щосуботи, об 11.00). У селі Сприня є спортивно­туристичний комплекс "Прикарпаття".

Старий Самбір

95 км від Львова. Для багатьох місто, зусібіч оточене буками і смереками, є своєрідною брамою у Закарпаття, хоча це вже і є Карпати. У місті функціонує невеличкий готель. Однак, якщо у вас виникнуть проблеми з поселенням, більш розвиненим з готельною інфраструктурою є Самбір, який поряд - за 20 км. Зазначимо, що у самому райцентрі ви не знайдете нічого, вартого пізнавального зору туриста. Втім у селах району є чимало гарних храмів. Найвідоміший - Лаврівський монастир святого Онуфрія (покровителя породіль). Це найстаріший монастир цього святого в Україні. Лаврівський монастир упродовж багатьох століть був центром екуменізму. Тут є великий некрополь, у якому спочивають православні митрополити та греко­католицькі єпископи. Крім того, за однією з версій істориків, у цьому ж некрополі містяться і мощі князя Лева, хоч його поховання досі не знайдено. Між селами Спас і Бусовисько, за 7 км від Лаврова розташовані так звані Чортові скелі. Найцікавіша скеля має назву Соколів (Чортів) Камінь - геологічна пам'ятка. Цей витвір природи весь в ієрогліфах. Кажуть, це лише частина кам'яного велетня, оскільки його добрий шмат став об'єктом промислової розробки у минулі століття.

Стрий

72 км від Львова. Місто обласного підпорядкування, розташоване на лівому березі річки Стрий, однієї з найбільших приток Дністра. Серед архітектурних домінант міста виділяється костел Різдва Богородиці. Цей храм пережив за свою історію чимало перебудов, утім нині він виглядає розкішно. Інший помітний храм міста - колишній костел Марії Магдалини, нині - церква святого Архистратига Михаїла. Також варто побачити у Стрию побудований на кошти міщан у 1901 році Народний будинок (його фасад прикрашають погруддя Шевченка, Шашкевича та інших видатних українців). У місті, окрім краєзнавчих музеїв, діють музей афганської пам'яті, музей бджільництва прикарпатського краю та музей­садиба родини Бандери. З водойм Стрийщини варто виокремити озеро в с. Угерському. Від Львова - 60 км. Доїзд зручний, озеро розташоване при самій трасі Львів - Стрий. З інфраструктури - бар з альтанкою. Озеро багате на рибу (окунь, лин, щука)

Сокаль

78 км від Львова. Північ Львівщини. Місто Сокаль багате на архітектурні пам'ятки і собори. Біля райцентру, дорогою на Червоноград, у селі Поториця, під лісом розташоване озеро. Водойма поділена очеретяними стінами на плеса. Риболовля: щука, окунь, лин, карась. Зелений туризм представлений на Сокальщині в основному в селах поблизу містечка Белз. Одна з найпопулярніших баз відпочинку - "Пристань" в однойменному селі (столи, мангали на галявинах у сосновому лісі. Ставок обладнаний містками для стрибків у воду та дерев'яними сходами для заходження у воду. Для ночівлі є вагончики із кімнатами на 2 і 4 особи).

Сколе

106 км від Львова. Місто розташоване в долині річки Опір в українських Карпатах. Найпопулярніше місце відпочинку жителів не тільки Сколівського району, а й усієї Львівської області, звичайно ж, - Славське. Передусім це найвідоміший гірськолижний курорт. Літнє Славське - це розвинена інфраструктура відпочинку, бази, готелі, пансіонати, ресторани, бари. Тут можна почастувати стравами карпатської кухні, попити трав'яних чаїв, гарячого вина з приправами. Крім того, через особливості клімату, ландшафту, а також активність місцевих жителів Сколівщина популярна також і агротуризмом. Деякі господарі створили тут доволі цікаві й оригінальні умови для проживання туристів. Приміром, у селі Орявчик є триповерхова агрооселя з сауною, у будинку створено "чотири пори року", кімнати навіть так і називаються "літо", "осінь", "зима", "весна". Інші села із зеленим туризмом - Верхнє Синьовидне, Урич, загалом близько 300 пропозицій для шанувальників сільської місцевості, лісу і затишку. У селі Тухля, яке тісно пов'язане із життям і творчістю Івана Франка, можна відвідати ущелину, про яку писав письменник ("місце було надзвичайно дике"). На південній околиці села, за річкою Опір на горі височіє дерев'яна статуя легендарного Захара Беркута. В самій Тухлі туристів чекає гостинна садиба "Лев" із фінською сауною, риболовлею (рибу, яку ви спіймаєте, можуть приготувати у тутешньому ресторані).

Турка

137 км від Львова. Глибинка Бойківщини. Невеличкий райцентр, який дуже повільно відроджується. Готелів нема. Хто там бував, стверджує, що ліхтарів теж, як і кафе, відчинених ввечері і до обіду. І незважаючи на те, що Турка вже неодноразово була місцем проведення Всесвітніх бойківських фестин, місто сьогодні не має жодної туристичної інфраструктури. Щоправда, в окремих населених пунктах у районі можна знайти пропозиції зеленого туризму - прості й недорогі. Село Розлуч, що за 15 км від Турки, відоме своєю базою відпочинку "Бойківський двір". Туристична база побудована з дерев'яних брусів у стилі корінних мешканців цієї місцевості - бойків. До послуг гостей - три комфортабельні котеджі, "Корчма", сауна, більярд, катання на конях, гірські велосипеди.

Яворів

53 км від Львова. Як розповів нам заступник голови РДА з гуманітарних питань Іван Стецькович, Яворівський район загалом має 4 тисячі гектарів водного плеса. Це природні і рукотворні водойми. Екологи стверджують, що вода - чиста. Одне з найпопулярніших місць відпочинку з розвиненою інфраструктурою - рибальськомисливське господарство "Майдан" з каскадом озер. Популярне, але без інфраструктури - озеро Яворівське (700 га). Пристойні бази відпочинку до ваших послуг у селах Тарнавиця, Віжомля і Завадів. В ІваноФранковому, крім озер, діють екскурсійні програми (організатор громадська організація "Гостинець"). Тематика екскурсій: від релігійних до історії вояків УПА. В селі Бердихів уже два роки функціонує Західноукраїнський кінний двір: можете навчитись їздити на конях.

Вибирайте - кому що. І гарного відпочинку!

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8844 / 1.77MB / SQL:{query_count}