Країна потерпає від отруйної питної води та небезпечних захворювань
Більш як чотири тисячі жителів міста Чифен автономного району Внутрішня Монголія на півночі Китаю отруїлись забрудненою питною водою. Ще минулого тижня до лікарень з високою температурою та діареєю потрапили дві з половиною тисячі мешканців міста, зараз кількість потерпілих зросла до 4300.
Як виявилося, в міську систему водопостачання, до якої під'єднані будинки, в яких проживають 58 тисяч людей, потрапила неочищена вода одного з озер, яке вийшло з берегів через рясні дощі. Крім того, через поломку на очисних спорудах у водопровід ще й стався викид каналізаційних стоків. Однак серед місцевого населення найпопулярнішою є версія про хімічне забруднення. Річ у тім, що після миття цією водою на шкірі з'являються свербіж та висипи. Налякані мешканці Чифена вже кілька днів не приймають душ та не п'ють воду зпід крана.
Нагадаємо, це далеко не перший випадок забруднення питної води у Китаї. Зокрема, у жовтні минулого року в місті Хечи на півдні країни водою, зараженою миш'яком, отруїлися 450 людей. Серед потерпілих було 23 дітей віком до семи років. Тоді джерелом зараження води стало хімічне підприємство: через зливи резервуари заводу вийшли з берегів і перетекли в місцеві водойми.
Ще одне лихо, яке регулярно навідує Китай, - спалахи різноманітних інфекційних хвороб. Цього разу тут зафіксована легенева чума. Тисячі людей перебувають на карантині в місті Цзикетань на північному сході країни, понад десяток госпіталізовано. Зазначимо, що легенева чума - смертельно небезпечне захворювання, яке передається повітрянокрапельним шляхом. Її викликають ті ж бактерії, що й знамениту бубонну чуму, від якої в Європі в Середні віки загинуло близько 25 мільйонів людей. Однак, якщо виявлена на ранній стадії бубонна чума піддається лікуванню антибіотиками, то легенева чума залишається захворюванням з високим рівнем смертності. Людина може померти вже через добу після зараження.
Дещо раніше у центральній китайській провінції Шаньсі зафіксували ще й епідемію сказу. А навесні в північнокитайській провінції Хубей туберкульозом заразилися понад 150 школярів і 20 учителів однієї з місцевих шкіл. Нагадаємо також, що в листопаді минулого року південнокитайський курортний острів Хайнань був охоплений епідемією холери. На думку експертів, до неї призвели повені, спричинені зливами. Висока температура повітря і вологість після розгулу стихії створили сприятливі умови для розмноження хвороботворних мікробів.
Навесні 2008 року Китай охопила епідемія ентеровірусу. Тоді кишковою інфекцією заразилися більше як 20 тисяч дітей, десятки з них померли.
Ентеровірусу передувала епідемія кору, на сході Китаю кількість випадків захворювання зросла одразу в 6,2 раза порівняно з попереднім роком. Основною категорією потерпілих стали діти, яким не виповнилося й року. Ситуація ускладнювалася тим, що значна частина хворих на кір дітей належала до сімей сезонних мігрантів, які проживають у провінції без реєстрації за місцем проживання.
І насамкінець варто зазначити, що найпоширенішою причиною смерті китайців за останні два роки став СНІД, який випередив усі інші інфекційні хвороби. Лише за минулий рік від ВІЛінфекції та СНІДу померло близько 10 тисяч китайців. Друге та третє місця за кількістю смертей посідають туберкульоз і сказ.