“Живі” йогурти

"Пошта" дізналася, йогурти яких торгових марок відповідають вимогам якості

"Пошта" дізналася, йогурти яких торгових марок відповідають вимогам якості

Йогурти, мабуть, найпопулярніший різновид молочних продуктів. Діти, які не надто люблять пити молоко чи їсти інші молочні продукти, йогуртами смакують залюбки. Та й дорослі не відмовляються від таких ласощів.

Завідувач відділу гігієни харчування Львівської обласної санепідемстанції Оксана Кудла розповіла "Пошті", що йогурти справді дуже корисні, оскільки містять біфідобактерії. Їх без обмежень можуть споживати і діти, і дорослі. Та, купуючи цей продукт, варто бути уважним і пам'ятати, що яскрава картинка та реклама не завжди є гарантією якості продукту.

Замість полуниці - синтетичний барвник

Спеціалісти кафедри товарознавства продовольчих товарів Львівської комерційної академії дослідили якість йогуртів, які продають у львівських супермаркетах. "На нашій кафедрі перевіряли якість йогуртів, які продають у львівських магазинах, зокрема, за органолептичними (зовнішній вигляд, смак, запах) і фізикохімічними показниками. Для дослідження обрали біойогурт полуничний ТМ "Добряна" 2,5%, йогурт полуничний ТМ "Молочар" 2,5%, ЗАТ "Галичина", йогурт полуничний ТМ "Молочна родина" 2,5%. Також перевірили походження барвника у йогуртах, - розповідає Надія Джурик, доцент кафедри товарознавства продовольчих товарів. - Перевірка засвідчила, що не всі йогурти відповідають чинним стандартам. Порушення виявили у біойогурті полуничному ТМ "Добряна" - смак і запах не відповідав вимогам, а у йогурті полуничному ТМ "Молочна родина" барвник мав синтетичне походження".

Батьківщина йогуртів

Йогурти, як розповідає Надія Романівна, - це нетрадиційні кисломолочні продукти в Україні, але дуже популярні серед споживачів. А ось у країнах Західної Європи вони стали відомими значно раніше. Асортимент їх надзвичайно широкий - понад 200 найменувань.

Батьківщиною йогурту є Балкани, де вперше для його приготування використали молочнокислі бактерії, які тепер називають "болгарські палички". Саме ці палички роблять продукт власне йогуртом. Нині для виробництва різних видів йогуртів, крім болгарської палички, використовують широкий спектр інших мікроорганізмів: молочнокислі бактерії, ацидофільні палички, біфідобактерії та готові закваски.

Біойогурт - натуральний кисломолочний продукт, виготовлений із високоякісної сировини, до складу якого входять молочнокислі, ацидофільні та біфідобактерії. Як стверджують фахівці, завдяки цим компонентам поліпшуються процеси травлення та засвоєння їжі, нормалізується кишкова мікрофлора, підвищується імунітет, окрім того, організм забезпечується повноцінними білками, вітамінами та мінералами.

Йогурти багаті на цукри (510%), білки (24%) і жири (2,53,5%). Густі йогурти містять цукру від 10 до 15%. Енергетична цінність питних йогуртів - 6070 ккал/100 г, густих йогуртів - 80100 ккал і більше. Нині терміни придатності споживання багатьох видів кисломолочних напоїв з традиційних 3672 год. збільшились до 57 діб і більше.

"Для виробництва йогуртів усе частіше використовують стабілізаційні системи типу "Хамульсіон", "Хамультоп", "Хамультек", "Кодоїдан" тощо. Окрім стабілізаторів, до них додають різноманітні наповнювачі, зокрема фруктовоягідні, смакоароматичні, кондитерські, сухі молочні продукти тощо. Йогурти виготовляють з додаванням натуральних барвників, прянощів, каротинів, лактулози, фруктози, стевії, фруктових соків та інших речовин", - розповідає Надія Джурик.

Для виробництва біойогуртів додатково використовують пробіотичні культури серії F/FD ABT або BT12 (біфідобактерії). При цьому кількість молочнокислих організмів у продукті на кінець терміну придатності повинна становити не менше ніж 107 КУО/г, серед них ацидофільних паличок не менше як 106 КУО/г.

Більшість товаровиробників вважають йогурти "живими" пробіотичними продуктами. Однак це не стосується так званих термінованих йогуртів, які ще називають десертами або "йогуртними продуктами". Такі продукти не мають високих лікувальнопрофілактичних властивостей, оскільки у них міститься мало корисних живих клітин молочнокислих організмів.

Як запевнили "Пошту" в управлінні захисту прав споживачів у Львівській області, упродовж 2009 року скарг на якість йогуртів до управління не надходило. Купуючи йогурти, заступник начальника управління захисту прав споживачів у Львівській області Василь Ріпка рекомендує перевіряти термін придатності, ретельно оглянути пляшку, чи немає здуття, стороннього втручання. Якщо є зауваження до зовнішнього вигляду товару, варто звернутися до продавця чи адміністратора магазину.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5730 / 1.58MB / SQL:{query_count}