Халяви не буде

У Росії хочуть обмежити діяльність операторів IPтелефонії та ICQ

У Росії хочуть обмежити діяльність операторів IPтелефонії та ICQ

Союз промисловців і підприємців Росії вирішив, що такі сервіси, як Skype і ICQ, повинні "оформити відносини" з бізнесом і державою. Офіційна причина - їх діяльність ставить під загрозу російський ринок традиційних видів зв'язку. Зокрема, згідно з деякими прогнозами, IPтелефонія до 2012 року здатна зайняти 40% трафіка. Союз промисловців і підприємців особливо наголошує на тому, що Skype та ICQ "ніяк не контролюються державою". Мовляв, це іноземці, від яких російський бізнес не захищений. Рішення про "оформлення" стосунків було ухвалене на підставі висновків фактично двох людей - Валєрія Єрмакова, першого заступника гендиректора компанії "Мегафон" і віцепрезидента "Компанії ТрансТелеКом" Віталія Котова. Обидва достатньо вороже характеризують технологію передачі голосу через інтернет­протокол (IPтелефонія або VoIP). Стурбованість операторів традиційного зв'язку зрозуміла - зв'язок за допомогою Skype набагато дешевший за дротовий, мобільний чи роумінг. Наводилися такі цифри - якби в 2008 році увесь міжміський та міжнародний зв'язок в Росії відбувався через IPтелефонію, розмір ринку через різницю в цінах становив би не 2,6 мільярда доларів, а всьогонавсього 260 мільйонів. Тож пропозиції наступні: пропонують поширити на VoIP систему прослуховування, а заодно й збільшити оподатковування відповідних операторів. Воно й зрозуміло - російським операторам зв'язку дуже не хочеться втрачати прибутки.

Тож Союз промисловців і підприємців (який російські засоби масової інформації влучно прозвали "профспілкою олігархів") спільно з профільною комісією з інформаційно­телекомунікаційних технологій генеральної ради партії "Єдина Росії" має намір підготувати відповідні пропозиції щодо внесення змін до законодавства.

Зазначимо, що нині в багатьох країнах світу в тій чи іншій формі існує правове регулювання IPтелефонії. Зокрема, в Сполучених Штатах оператори VoIP зобов'язані підтримувати перенос номера від одного оператора до іншого, забезпечувати доступ до сервісу інвалідів, допомагати правоохоронним органам під час офіційних розслідувань. У Британії в 2007 році регулятор Ofcom представив правила роботи операторів VoIP, спрямовані на захист прав споживачів. Зокрема, оператори зобов'язані чітко вказувати, чи можуть вони забезпечувати зв'язок зі службами порятунку й чи дозволяють перенести номер до іншого оператора.

Щоправда, є й інші шляхи вирішення цієї проблеми. Їх, зазвичай, реалізовують в країнах, де традиційні оператори монополізували ринок і здатні проштовхнути будьякий закон. Так, у Південній Кореї послуги VoIP можуть надавати тільки зареєстровані в державних органах оператори. Це дозволяє уряду при бажанні домагатися від іноземних компаній необхідних поступок. І це далеко не єдина можливість впливати на ринок. Можна, як у Панамі, обкласти VoIP податком. Можна, як у Гаяні, заборонити цю технологію. Або, як в Об'єднаних арабських Еміратах, взагалі оголосити її поза законом і повністю заблокувати доступ до сайта Skype. Можна, як в Ефіопії, оголосити використання VoIP кримінальним злочином. Судячи з усього, росіянам більше до душі саме такі "передові" правові технології, адже в цій країні ринок зв'язку достатньо монополізований, а монополісти, як відомо, надзвичайно бояться конкуренції. А Кремль погодиться на всілякі заборони, почувши про те, що Skype та ICQ "ніяк не контролюються державою". І це в країні, де влада мусить знати все.

Довідник для "чайників"

VoIP - технологія передачі голосу через інтернет­протокол (англ. Voice over Internet Protocol). Протягом своєї історії була відома під багатьма назвами: IPтелефонія, пірінгова телефонія, P2P, широкополосна телефонія.

Skype - програмне забезпечення для безкоштовного шифрованого голосового зв'язку через Інтернет між комп'ютерами, а також платної послуги для зв'язку з абонентами звичайних телефонних мереж. Автори Skype - Ніклас Зеннстрем і Янус Фріїс. Перший реліз програми та сайт з'явилися у вересні 2003 року. У жовтні 2005го компанія була придбана eBay приблизно за 2,6 млрд дол. (пізніше було доплачено ще 500 млн), хоча річний оборот компанії був менше 100 млн дол. У квітні 2009го керівники eBay оголосили, що в першій половині 2010 року Skype буде продана на біржі, тому що діяльність компанії погано поєднується з бізнесом онлайнаукціона. Штаб­квартира Skype розташована в Люксембурзі, філії є у Лондоні, Празі, СанХосе й Таллінні.

ICQ - інтернет­пейджер був придуманий в 1996 році чотирма старшокласниками з Тель­Авіва. Програмне забезпечення спочатку поширювалося безкоштовно, що спричинило шалене зростання кількості користувачів. У 1998 році компанія "Mirabilis", заснована ізраїльськими вундеркіндами, була викуплена американською корпорацією AOL за 289 млн доларів і була перетворена на частину відділення Time Warner - ICQ, Incorporated. ICQ є централізованою службою миттєвого обміну повідомленнями, що використовує протокол OSCAR. Служба є комерційною, але її використання - безкоштовне. За приблизними оцінками, службою активно користується близько 15 мільйонів осіб, а зареєстрованих облікових записів є близько 400 мільйонів. Переписка в ICQ не є конфіденційною в буквальному значенні цього слова. Відповідно до правил користування сервісом (acceptable use policy), всі права на передану в рамках сервісу інформацію передаються AOL Inc., у тому числі права на публікацію й поширення на власний розсуд. Факт використання сервісу означає прийняття користувачем цих умов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4652 / 1.59MB / SQL:{query_count}