В інтерв'ю вебпорталу "Релігія в Україні" глава УГКЦ розповів про працю УГКЦ у напрямку отримання статусу патріархату, наголосивши, що думка про патріархат не нова, інформує РІСУ.
В інтерв'ю вебпорталу "Релігія в Україні" глава УГКЦ розповів про працю УГКЦ у напрямку отримання статусу патріархату, наголосивши, що думка про патріархат не нова, інформує РІСУ.
"Виникнення її сягає часів, коли митрополити київські - православний Петро Могила і наш Веніамін Рутський говорили про Київський патріархат. Це початок ХVІІ ст. Пізніше ця думка розвивалася, особливо активно наприкінці ХІХ ст. і аж до 30х років ХХ ст. Активацією ми сильно завдячуємо Блаженнійшому Йосипу Сліпому. Він дав великий поштовх цьому рухові. Ми в тому процесі існуємо, поглиблюємо наше розуміння помісної Церкви. Реалізовуємо це бачення, так, як воно має відбуватися. Ми - Церква, яка присутня не тільки в Україні, але й в інших країнах. Тому для нас головне - внутрішня єдність, щоби кожен християнин у нас відчував, що він потребує інших, щоби бути собою.
Також є зовнішній чинник, оскільки апостольська столиця або Вселенський собор надають або визнають цей статус. Зараз немає передчуття, що відбудеться собор Католицької церкви. Тому, очевидно, відповідальність за таке рішення покладено на апостольську столицю, на Папу Римського. Обидва понтифіки - і Іван Павло ІІ, і Бенедикт ХVI - сказали виразно: прийде час, коли це прагнення стане дійсністю. Зрозуміло, що це непроста справа. Такі речі вимагають "зміни поглядів", духовного поглиблення, чіткого розуміння".
На запитання, чи впливає чинник Московського патріархату на процес надання УГКЦ статусу патріархату, глава УГКЦ відповів: "Так, впливає. Немає сумніву для мене. Я абсолютно в тому переконаний. Мені відомо, що були певні кроки, щоб ускладнити нам цей розвиток. На жаль".