Наїдки з гарбуза: яскраво і смачно

«Львівська Пошта» пропонує добірку переписів, головним складником яких є ця осіння ягода

Салатка з гарбузом

Складники: 100 г гарбуза, середній корінь селери, морквина, стебло селери з листям, огірок, обібране яблуко, 50 г волоських горіхів, олія з гарбузового насіння або лляна олія, гарбузове насіння, цитриновий сік, мед.
Насіння гарбуза обберіть від лушпиння і разом із горіхами прогрійте на пательні. Сирий гарбуз, моркву, яблуко, корінь селери, огірок потріть на тертці з великими вічками. Додайте горіхів, добре вимішайте, при подачі посипте гарбузовим насінням, скропіть сумішшю цитринового соку, олії та меду.
Подавайте до столу відразу після приготування.

Суп-пюре з гарбуза

Складники: 700 мл овочевого бульйону, 800 г гарбуза, середня цибулина, 2 зубці часнику, 4 ст. ложки жирних вершків, 2 ст. ложки оливкової олії, 1/4 ч. ложки меленого коріандру, гарбузове насіння, сіль, мелений білий перець до смаку.
Гарбуз обберіть, видаліть насіння і накрайте на скибочки.
Цибулю і часник також обберіть. Зубці часнику роздушіть ножем, цибулю наріжте на півкільця.
Розігрійте в каструлі з товстим дном оливкову олію і обсмажте цибулю на великому вогні (тримайте зо 5 хвилин), постійно помішуючи, аби не пригоріла. Тоді зменште вогонь до середнього, покладіть у пательню часник і смажте ще 3 хвилини.
Викладіть гарбуз у каструлю, приправте коріандром і білим перцем, посоліть і влийте бульйону. Доведіть суп до кипіння і варіть ще 20 хвилин, накривши покришкою.
Зніміть каструлю з вогню і перетріть суп у блендері на пюре. Налийте його у тарілки, скропіть оливковою олією, полийте вершками і прикрасьте гарбузовим насінням.

Гарбузові ньокі

На тісто: 400 г картоплі (звареної в шкірці), 400 г гарбуза (обібраного від шкірки та насіння), 200 г борошна, яєчний жовток, мелений мускатний горіх і сіль до смаку.
На поливку: 40 г оливкової олії, 40 г масла, 2 галузки розмарину, кілька волоських горіхів.
Гарбуз накрайте на скибки і запечіть у духовці до готовності. Картоплю зваріть у шкірці, обберіть і розімніть товкачиком.
Печений гарбуз збийте в блендері на пюре. Після цього додайте товчену картоплю, жовток, сіль, мускатний горіх і борошно (його може знадобитися від 150 до 250 г). Замісіть тісто. Воно має бути еластичним та не липнути до рук.
Із тіста сформуйте ковбаску, поріжте її на невеликі шматочки. Кожен шматочок злегка притисніть виделкою, аби на ньому утворилися невеличкі рівці. Варіть ньокі в підсоленій воді кілька хвилин.
Приготуйте поливку: в невеликій каструльці змішайте масло і оливкову олію, додайте чищених горіхів. Із галузок розмарину обірвіть листочки і також вкиньте до масла.
Прогрійте суміш 5 хвилин. За цей час вона вбере смак і аромат розмарину. Полийте поливкою ньокі та одразу ж подавайте до столу.

Курячий рулет із гарбузом та родзинками

Складники: 1 куряче філе, 200 г гарбуза, цедра і сік з половини лимона, по 1 ст. ложці родзинок, меду і французької гірчиці (в зернах), сіль і перець до смаку.
Куряче філе очистіть від зайвого жиру і плівок. Розріжте філе вздовж, не прорізаючи до кінця 1-2 см. Розгорніть його «книжкою».
Накрийте м’ясо харчовою плівкою, щоби при відбиванні шматочки курятини не розліталися на всі боки і не прилипали до молоточка. Відбийте філе до товщини 0,5 см.
Зніміть плівку, посоліть і поперчіть філе до смаку з обох боків. Потім змастіть його французькою гірчицею.
Гарбуз натріть на тертці з великими вічками та рівномірно розподіліть по всій поверхні відбитого філе. Полийте медом, посипте родзинками, тертою цедрою лимона і збризніть лимонним соком.
Акуратно і щонайщільніше згорніть рулет, обгорніть його харчовою плівкою в 5-6 шарів і зав’яжіть кінці.
Викладіть рулет у форму для запікання і залийте водою так, аби вона повністю його покрила. Якщо форма не досить глибока, накрийте її фольгою, щоби харчова плівка не розплавилася. Запікайте при температурі 160 градусів годину.
Готовий рулет дістаньте з води і поставте під гніт до повного охолодження (приблизно на 2-3 години), тоді накрайте на порційні шматочки.

Гарбузовий хліб

1 кг муки, 400 г гарбуза, 300 мл молока, 50 г свіжих пресованих дріжджів, два жовтки, одне яйце (для змащування хліба), 4 ст. ложки олії, 2-3 ст. ложки цукру, 1 ч. ложка солі, смажене й обібране насіння соняшнику, гарбуза, льону та кунжуту.
Гарбуз відваріть у невеликій кількості води, відцідіть воду і перебийте гарбуз на пюре. В молоці розведіть дріжджі, додайте цукор, сіль, олію, жовтки, склянку муки і зробіть опару. Залиште на 15-20 хвилин, щоби дріжджі забродили. Тоді додайте холодне гарбузове пюре, решту муки і впродовж 15-20 хвилин місіть м’яке тісто. Накрийте посуд із тістом харчовою плівкою або рушником і поставте на півтори години в тепле місце.
Коли тісто підніметься, обімніть його, на бажання додайте до нього насіння, яке любите, і дайте тісту ще раз піднятися. 
Форму для випікання з високими бортиками щедро змастіть олією. Із тіста сформуйте хлібину, перекладіть у форму, змастіть верх виробу яйцем і присипте насінням кунжуту, льону. Випікайте хліб при 200 градусах 50 хвилин. Температура випікання може бути різна і залежить від духової шафи. Після випікання хліб обов’язково накрийте рушником.

Гарбузовий пиріг

Складники: 240 г борошна, 150 г цукру, 150 мл води, сік і цедра з одного великого апельсина, 100 г м’якоті гарбуза, 50 мл олії, 10 г розпушувача, 1 ч. ложка кориці.
Гарбуз обберіть і видаліть зернята. М’якоть поріжте на невеликі шматочки і готуйте в мікрохвильовій печі до 5 хвилин на найбільшій потужності або ледь приваріть, щоби зм’якла. До гарбуза додайте олії, цукру, води, апельсинового соку і збийте це все блендером. Тоді додайте цедри з того ж апельсина, борошна, кориці та розпушувача. Добре вимішайте і випікайте пиріг при температурі 180 градусів пів години (або на 5-10 хвилин довше у мультиварці).
Гарбуз у цьому пирозі не відчувається взагалі. Пиріг виходить ніжний і пористий. А ще корж можна розрізати навпіл і перемастити варенням, полити помадкою чи присипати цукровою пудрою.
Підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5001 / 1.59MB / SQL:{query_count}