Вибіркова легалізація Українців

Італія може провести вибіркову легалізацію українських заробітчан. Як повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, відповідний проект закону зареєстрований в італійському парламенті.

Італія може провести вибіркову легалізацію українських заробітчан. Як повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, відповідний проект закону зареєстрований в італійському парламенті.

Нижня палата парламенту Італії 13 травня схвалила законопроект, згідно з яким нелегальний в'їзд і перебування на території країни розцінюватимуться як злочин.

Законопроект входитиме до антикризового пакета документів і передбачатиме легалізацію іноземних працівників­нелегалів, які працюють в італійських сім'ях домогосподарками або доглядають хворих чи літніх осіб. Варто зазначити, що легалізація стосуватиметься лише домашніх працівників.

Розгляд законопроекту в італійському парламенті запланований на 20 липня.

Оскільки проведення масових амністій нелегальних іммігрантів у країнах членах ЄС заборонено Євросоюзом, ця легалізація називатиметься "вибіркове врегулювання робочих відносин домашніх працівників".

Згідно з проектом закону, роботодавець (громадянин Італії, ЄС, або ж іншої держави, що має дозвіл на постійне перебування в Італії) зможе легалізувати одну домогосподарку і двох працівників для догляду за хворими. Необхідними умовами є: одноразова сплата у розмірі 500 євро за кожного робітника, початок робочих відносин не пізніше квітня 2009 року та наявність робочих відносин на момент подачі запиту.

Запити на легалізацію роботодавці зможуть подати впродовж одного місяця, з 1 до 30 вересня 2009 року, через Інтернет до єдиного офісу з імміграції при префектурах.

У вересні, на час дії легалізації, уряд оголосить мораторій на депортацію з країни нелегалів, за винятком кримінальних злочинців, а також на адміністративне та кримінальне переслідування роботодавців, які залучають до роботи нелегалів.

За оцінками експертів, кількість зацікавлених в легалізації робітників становитиме близько 500 тисяч.

Сьогодні кількість українців, які нелегально перебувають в Італії, становить близько 200 тис. осіб. Більшість з них займається домашньою працею.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5383 / 1.54MB / SQL:{query_count}