ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДИТЬСЯ ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКА?
Повірка лічильників газу – це встановлення їхньої придатності відображати обсяги облікованого ними спожитого газу в межах допустимої похибки. Повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів незалежно від форм власності та виду діяльності.
ХТО ОПЛАЧУЄ ПОВІРКУ ЛІЧИЛЬНИКА?
Періодична повірка здійснюється коштом Оператора ГРМ – АТ «Львівгаз».
Позачергова повірка лічильника може бути проведена як за бажанням споживача, так і з ініціативи газорозподільного підприємства. При цьому всі витрати, пов'язані з комплексом робіт з повірки лічильника покладаються на сторону, яка є ініціатором її проведення.
ЯК ПРОХОДИТЬ ПЕРІОДИЧНА ПОВІРКА?
Представники газопостачальної організації спільно зі споживачем складають та підписують «Акт про демонтаж лічильника газу для проведення періодичної повірки». Перед демонтажем лічильника проводиться його обстеження, під час якого перевіряються цілісність й відсутність механічних пошкоджень. В разі виявлення будь-яких порушень, складається «Акт про виявлені порушення». Демонтовані лічильники централізовано направляються до Метрологічного центру АТ «Львівгаз».
ЯК ЧАСТО НЕОБХІДНО ПОВІРЯТИ ПОБУТОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ГАЗУ?
Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу вказаний в паспортах приладів обліку і становить 5 або 8 років, залежно від типу лічильника і виробника. Для прикладу, якщо в паспорті лічильника вказано міжповірочний інтервал 5 років, то це означає, що лічильник підлягає періодичній повірці кожні 5 років з дати його первинної повірки на заводі виробнику (як правило це дата випуску лічильника).
ЯКІ НАСЛІДКИ БУВАЮТЬ ЗА ПРОСТРОЧЕНУ ПЕРІОДИЧНУ ПОВІРКУ З ВИНИ СПОЖИВАЧА?
У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача (наприклад відмова споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу), споживачу змінюється режим нарахування. Відповідно до Кодексу газорозподільних систем визначення об’єму спожитого газу здійснюється за граничними об’ємами споживання з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня надання споживачем вільного доступу до лічильника.
В ЯКИХ ЩЕ ВИПАДКАХ ЛІЧИЛЬНИК НАПРАВЛЯЄТЬСЯ НА ПОВІРКУ (НЕ ВРАХОВУЮЧИ ПЕРІОДИЧНУ ПОВІРКУ)?
За потреби споживача або газопостачальної організації пересвідчитись у придатності лічильника до застосування, або ж якщо лічильник не експлуатувався більше ніж половина міжповірочного (5-8 років) інтервалу.
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ОБЛІК ГАЗУ ПІД ЧАС ЗНЯТТЯ ЛІЧИЛЬНИКА НА ПОВІРКУ?
На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної чи позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду.
ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЦІЛІСНІСТЬ ЛІЧИЛЬНИКА ТА ПЛОМБ?
Відповідно до Кодексу ГРС споживач зобов’язаний забезпечувати збереження і цілість лічильників газу та пломб на них.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ СПОЖИВАЧУ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ПОРУШЕНЬ У РОБОТІ ЛІЧИЛЬНИКА?
При виявленні порушень у роботі лічильника газу зверніться до найближчого Центру обслуговування клієнтів.