
У місті Лева на вул. Варшавська, 126 триває будівництво першої у Львові та Україні школи, стіни якої будували за допомогою спеціального 3D-принтера. Стіни в корпусі початкової школи №23 вже готові, зараз працюють над встановленням перекриття і комунікацій. Це буде новий навчальний корпус для першокласників.
«На сьогодні, як розповіли в ЛКП «Рембуд», яке є генпідрядником робіт, уже завершено зведення стін за допомогою 3D-друку, а принтер демонтовано. Далі робітники беруться за зведення опорних каркасів та монтаж плити-перекриття. Відтак на об’єкті прокладатимуть внутрішні і зовнішні мережі, проводитимуть опоряджувальні роботи», – зазначають у департаменті містобудування Львівської міської ради.

Додатковий навчальний корпус загальноосвітньої школи №23 є найбільшим навчальним закладом у світі, побудованим за допомогою такого 3D-принтера, та відкриється вже у 2024 році. Тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів, зазначають у мерії.
Цей одноповерховий об’єкт матиме навчальні класи, комфортний хол для спілкування дітей, вчительську та санвузли. Також тут передбачено великі скляні поверхні, а монолітні стіни з бетону відповідатимуть новим стандартам безпеки.
«Наш фонд зараз реалізовує в Україні два проєкти – постачання їжі постраждалим від війни у прифронтових регіонах разом з Фондом ООН та будівництво школи у Львові. Ми привезли сюди технологію 3D-друку, щоб показати, як можна швидко і якісно відбудовувати Україну. Ця школа – це 506 квадратних метрів, які ми разом з партнерами COBOD International та 3DCP Group плануємо зробити. Загалом відкриття школи заплановано на 1 січня. Мета 3D-будівнитцва – не бути дешевшим, а бути швидшим. Цей проєкт не є дешевшим за звичайне будівництво, але є в десять разів швидшим. Це дуже важливий проєкт для відбудови України. Ми плануємо відкрити тренінговий центр, щоб навчити людей в Україні працювати з цими технологіями та розвивати 3D-будівництво в Україні. Плануємо збудувати міст у Херсоні за допомогою цієї технології», – розповів Жан-Крістоф Боні, засновник гуманітарного фонду Team4UA (Україна – Франція).

«Ми дуже дякуємо партнерам за цей проєкт, адже новий корпус для цієї школи допоможе розвантажити навчальний заклад. Корпус будують для цієї школи з трьох причин: цей навчальний заклад потребує додаткових приміщень, тут є площа, де можна це робити, і проведені всі необхідні комунікаційні мережі для такого будівництва. Кілька років тому ми закупили 3D-принтери у всі наші школи, і учні на уроках інформатики вчаться створювати різні дрібні фігури. Зараз же ці діти мають нагоду бачити, що за допомогою 3D-принтера можна будувати реальні будівлі», – зазначив Андрій Закалюк, керівник управління освіти Львова.
фото: пресслужба ЛМР