Перше, на що може розраховувати військовий, отримавши посвідчення, – це пенсійне забезпечення. Його розміри та порядок виплат регулюються окремим Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Для призначення пенсії необхідно звернутись з відповідною заявою до відомства, в якому військовослужбовець проходив службу на момент отримання інвалідності. Вже звідти заява і відповідний пакет документів надсилають в Пенсійний фонд України. Документи можна зібрати самостійно або звернутись у військкомат (у разі, якщо боєць не може це зробити сам через характер травм).
До основного списку документів входять: заява встановленого зразка (має бути у військкоматі або військовій частині); ідентифікаційний код; паспорт і довідка про місце проживання/реєстрації; довідка МСЕК; висновок ВЛК; довідка про грошове забезпечення або грошовий атестат (готує відомство, де проходив службу військовий); документ з банку про відкриття пенсійного рахунку.
Додатково органи соціального захисту населення можуть виплатити соціальну допомогу розміром від 25 до 100 відсотків прожиткового мінімуму. Про можливість отримати цю виплату уточнюйте в органах соціального захисту на момент отримання посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.
Згідно з законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у разі отримання інвалідності виплачується одноразова грошова допомога. Її розмір залежить від отриманої групи інвалідності:
I група – 400-кратний прожитковий мінімум;
II група – 300-кратний прожитковий мінімум;
III група – 250-кратний прожитковий мінімум.
Ця виплата не є надбавкою до пенсії, відповідно її призначення і порядок нарахування не підпадає під юрисдикцію Пенсійного фонду України, а регулюється, знову ж таки, органами соціального захисту населення. На отримання матеріальної допомоги треба зібрати приблизно такий самий пакет документів, що і на оформлення пенсії, а також заяву на виплату одноразової грошової допомоги. Додатково можуть запросити копію документа, що свідчить про причини та обставини поранення, зокрема про те, що воно не пов'язане з вчиненням правопорушення та не отримане у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Точний список необхідних документів варто уточнити в соцзахисті.
Також Мінветеранів повідомило, що ветерани з інвалідністю I-II груп можуть оформити через портал «Дія» за допомогою послуги «єПідтримка» додаткову виплату від Червоного Хреста розміром 100 швейцарських франків. Отримувати таку виплату можна протягом чотирьох місяців.
Щорічно до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом «Про Державний бюджет України».
Крім фінансового забезпечення, законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Міністерством ветеранів гарантується низка додаткових пільг: безоплатні ліки; протезування кінцівок та зубопротезування; санаторно-курортне лікування; психологічна реабілітація; забезпечення житлом; ремонт; пільги на комунальні послуги; кредитування; земельні ділянки; соціальна та професійна адаптація; пільги та знижки на проїзд і навчання.