Чотири землетруси

Італійське місто Аквіла знову потрапило під удар стихії

Італійське місто Аквіла знову потрапило під удар стихії

Нещасну область Абруццо, де 6 квітня цього року сталася серія руйнівних підземних поштовхів, на початку цього тижня знову трусило. У понеділок тут було зафіксовано аж чотири землетруси різної магнітуди.

Перші два підземних поштовхи силою 2,1 бала за шкалою Ріхтера (загалом вона має 12 балів) трапилися одразу після четвертої ночі. Щойно налякані мешканці більш­менш заспокоїлися, як о пів на шосту ранку стався новий землетрус магнітудою 2,6. Але й цим не завершилося. Найпотужніший поштовх силою 3 бали з епіцентром поблизу міста Аквіли стався о дев'ятій ранку. На щастя, минулося без жертв і руйнувань, повідомив Національний інститут геофізики і вулканології Італії.

Нагадаємо, що 6 квітня цього року в тій самій області Абруццо сталася серія землетрусів, причому три з них виявилися значно потужніші і страшніші за своїми наслідками, порівняно з нинішніми. Причому тоді стихія також вдарила в ніч проти понеділка. Перший з них і найпотужніший - магнітудою 6,7 бала, епіцентр якого знаходився за 85 кілометрів на північний схід від Рима в центральній області Абруццо, тривав лише 10 секунд, але завдав значної шкоди. Найбільших руйнувань зазнало місто Аквіла, адміністративний центр області Абруццо, населення якого становить близько 70 тисяч людей. Сильні підземні поштовхи були зафіксовані і в столичній області Лаціо, їх відчули жителі Пескари і навіть Рима. За даними Національного інституту геофізики і вулканології Італії, тієї страшної ночі епіцентр землетрусу активізувався сотню разів. Більшість поштовхів, щоправда, була зареєстрована тільки приладами. Наслідки жахливі: близько 300 загиблих, серед яких були й українці, понад півтори тисячі поранених, близько 70 тисяч людей залишилися без даху над головою.

Після подій 6 квітня влада Італії офіційно визнала, що була заскочена зненацька. "Не було жодної можливості передбачити трагедію, ніхто не може сказати, чи повториться землетрус найближчі години чи дні", - заявив тоді на пресконференції прем'єр­міністр країни Сільвіо Берлусконі. Це нібито підтвердив і Міссімо Кокко з Національного інституту геофізики та вулканології: "Рух земної кори триватиме. Та зараз неможливо передбачити його силу". Водночас виглядає на те, що тоді італійська влада збрехала, адже, як виявилося, землетрус 6 квітня ще за кілька місяців передбачив науковець­сейсмолог Джоакіно Джуліані. Проте до нього не тільки не прислухалися, але й зобов'язали не поширювати інформацію, яка може викликати паніку серед місцевого населення.

Неспокій почав наростати в Аквілі ще зі середини січня, коли там були зафіксовані перші слабкі підземні коливання. Потім вони відбувалися із змінними інтервалами. Тоді Джоакіно Джуліані й зробив висновок про майбутній могутній землетрус, базуючись на даних про підвищену концентрацію газу радону навколо сейсмічно нестабільних областей. Більше того, енергійний прогнозист з власної кишені оплатив автівки, які роз'їжджали містом з гучномовцями на дахах, через які місцеве населення закликали до евакуації. На сейсмолога почали надходити скарги в поліцію з приводу поширення паніки, і це викликало гнів мера. У результаті вченого змусили видалити з Інтернету всю інформацію про майбутній землетрус.

Більше того, 31 березня - за тиждень до трагедії - італійські Служба цивільного захисту і Комітет із запобігання масштабним ризикам провели спеціальне засідання для того, щоб заспокоїти жителів гірських областей Абруццо. У заяві учасників засідання говорилося, що підземні поштовхи абсолютно нормальні для сейсмічно активних районів, таких як околиці Аквіли. Особливо наголошувалося, що "немає жодних причин для паніки".

Цікаво, як тепер реагуватиме італійський уряд після одразу чотирьох підземних поштовхів. Можливо, знову говоритиме про відсутність причин для паніки. Зрештою, вже після подій 6 квітня багато хто наголошував, що в Італії немає чіткої системи прогнозування та реагування на стихійні лиха.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4139 / 1.57MB / SQL:{query_count}