Готуємось до зими

«Львівська Пошта» пропонує добірку переписів консервацій на всяк смак

Борщова заправка

Складники: 1,6 кг капусти, 1,5 кг буряка, 1 кг помідорів, по 0,5 кг солодкого перцю і моркви, 300 г цибулі, 7 ст. ложок кетчупу, 300 мл олії, 5 ст. ложок оцту, 4 ст. ложки цукру, 3 ст. ложки солі.
Приготування
Овочі помийте. Капусту нашаткуйте середньою або великою соломкою. Моркву і буряк обберіть і натріть на тертці з крупними вічками. Помідори, цибулю і перець подрібніть у блендері або пропустіть через м'ясорубку.
Подрібнені помідори, цибулю і перець вилийте в баняк, додайте сіль, цукор, оцет, кетчуп, олію і доведіть до кипіння.
У киплячу масу викладіть моркву і буряк. Перемішайте, знову закип’ятіть. Тепер засипте капусту, ретельно перемішайте і тушкуйте її на найменшому вогні півтори години, періодично помішуючи, щоб не підгоріло.
Гарячу заготовку розкладіть по стерилізованих слоїчках, закрутіть, переверніть догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
Зі вказаної кількості складників у вас вийде 8 півлітрових слоїчків заготовки.

Овочеве асорті

Складники: по кілограму огірків, помідорів і солодкого перцю, 2 морквини, 2 цибулини, 2 головки часнику, 8-9 горошин перцю, 6 парасольок кропу, по 2 ст. ложки солі та цукру, 1 ч. ложка оцтової есенції.
Приготування
Слоїки помийте і простерилізуйте. 
Підготуйте овочі для засолювання: огірки вимочіть у холодній воді дві години. Моркву, цибулю і часник обберіть, помідори (невеликі) помийте, а солодкий перець обберіть від насіння та плодоніжок.
Огірки і помідори подрібнювати не потрібно. Солодкий перець накрайте на соломку, моркву – на кільця, цибулю розкрайте начетверо. 
Всі овочі покладіть в слоїки разом із часником, горошками перцю, кропом і залийте окропом. Залиште на 15 хвилин: за цей час вода має трохи насититися соком овочів і знищити мікроорганізми, які спричиняють загнивання.
Злийте воду в каструлю, додайте сіль і цукор, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Щойно маринад закипить – вимикайте газ, додайте до маринаду оцтову есенцію і заливайте в банки.
Закрийте слоїки ключем або щільно закрутіть кришками з різьбою. Переверніть їх догори дном, загорніть у рушник чи ковдру і зачекайте, поки повністю вистигнуть. Після цього можете зберігати слоїки з асорті у підвалі або коморі. Температурний режим тут неважливий, головне, аби на консервацію не потрапляли прямі сонячні промені.

Лечо

Складники: по 5 кг помідорів і червоного солодкого перцю, 200 г часнику, гіркий перець, по 2 склянки цукру і олії, 100 мл оцту, 3 ст. ложки солі.
Приготування
Помідори добре помийте, видаліть плодоніжки і пропустіть через м’ясорубку. Вилийте помідорову масу в баняк із товстим дном і кип’ятіть її впродовж 40 хвилин.
Тим часом помийте солодкий перець, видаліть з нього усі зернята, поріжте перці соломкою і вкиньте в баняк до помідорів.
Гіркий перець помийте, дрібно посічіть і викладіть в баняк. Якщо не маєте свіжого гіркого перцю, можете замінити столовою ложкою гострого меленого червоного перцю. Часник обберіть і вичавте або посічіть дуже дрібно.
Додайте до помідорів і перцю гострий перець, часник, а також олію, цукор і сіль. Ретельно вимішайте масу і варіть ще 20-25 хвилин.
За 5-10 хвилин до готовності додайте 100 г оцту і ще раз вимішайте.
Готове лечо розлийте у сухі стерилізовані слоїчки і закрутіть стерилізованими кришками. Переверніть їх догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.

Соус сливовий

Складники: 3 кг сливок, 2 ст. ложки солі, 1,5 скл. цукру, 0,5 л томатного соусу, пачечка меленого коріандру, 250-300 г часнику, 2 гострі перці.
Приготування
Сливки помийте, видаліть кісточки та перепустіть через м’ясорубку. Сливову масу вилийте в каструлю і варіть півгодини на середньому вогні, регулярно помішуючи.
Всипте до сливок цукру, солі та коріандру, добре вимішайте і варіть ще хвилин 15. 
Часник обберіть і пропустіть через прес, гострий перець обберіть від насіння і посічіть. Висипте все це в каструлю до сливової маси і варіть ще 10 хвилин на маленькому вогні.
Гарячий соус розлийте в слоїчки, закрутіть металевими кришками, переверніть догори дном, закутайте і дайте повністю вистигнути. Найкраще він смакує із запеченою телятиною, курятиною, загалом із м’ясом.

Мариновані сливки

Складники: 2 кг сливок-венгерок, 600 г цукру, 100 мл винного оцту, 8 г лаврового листка, 4 г гвоздики.
Приготування
Вибирайте не перестиглі та злегка жорсткі плоди. Переберіть і вимийте сливки, відірвіть хвостики. 
Візьміть посудину для маринування: вона має бути виготовлена з матеріалу, який не окислиться, – пластику, фарфору, скла. Висипте в неї сливки – на дно, покладіть зверху лаврові листки і гвоздику. В такій послідовності чергуйте шари так, аби зверху були сливки. 
Доведіть до кипіння в каструлі оцет. Всипте до нього цукру і розмішайте до повного розчинення – має вийти густий сироп. 
Залийте сливки киплячим маринадом-сиропом. Спочатку маринад навіть не покриє сливок (але не лякайтеся – так і має бути).
Тепер впродовж п’яти днів двічі на день, вранці та ввечері, зливайте всю рідину в посудині, у якій маринуються сливи, в каструлю. Доводьте маринад до кипіння і заливайте ним сливки знову. Щоразу плоди акуратно перемішуйте великою ложкою. Після заливання маринадом накривайте сливки плівкою або поліетиленовим мішечком. 
Наприкінці п’ятого дня злийте весь маринад у каструлю і доведіть його до кипіння.
В стерилізовані слоїки розкладіть сливи, чергуючи їх шарами лаврового листя і гвоздики. Залийте їх маринадом по вінця, закрутіть металевими кришками. Переверніть слоїки догори дном, загорніть у рушник чи ковдру і зачекайте, поки вони повністю вистигнуть. Після цього зберігайте мариновані сливки в прохолодному місці. 

Баклажани по-грузинськи

Складники: 2 кг баклажанів, 1,5 кг солодкого перцю, 1 кг цибулі, головка часнику, 1,5 л води, 400 г томатної пасти, 150 мл оцту, 100 мл олії, 3 ст. ложки цукру, 2 ст. ложки сванської солі (можна замінити на 2 ст. ложки звичайної і по 1 ч. ложці сухого базиліку, коріандру і хмелі-сунелі), 2 ст. ложки сухої аджики або меленого гострого червоного перцю.
Приготування
Перець помийте, видаліть всі зернята і поріжте соломкою. Помийте баклажани, поріжте їх досить великими брусочками, шкірку не знімайте. Цибулю обберіть та наріжте півкільцями.
В 1,5 л води розведіть томатну пасту. Якщо хочете, можете замість цього пропустити помідори через соковитискач – має бути 1,5 л соку. Овочі закладіть у великий баняк, залийте томатним соком або томатною пастою, розведеною у воді. Поставте на середній вогонь, періодично помішуючи.
Коли баклажани почнуть закипати, додайте сіль, цукор, аджику, олію і оцет. Варіть на середньому вогні 40 хвилин, помішуючи. Тоді додайте витиснутий часник, перемішайте і варіть ще 10 хвилин.
Слоїчки простерилізуйте, залийте в них гарячі баклажани і закрутіть простерилізованими кришками. Переверніть слоїчки догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання. Зі вказаної кількості складників ви приготуєте орієнтовно чотири літри баклажанів по-грузинськи.
Підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4268 / 1.61MB / SQL:{query_count}