Тримаємо освітній фронт!

Наталія Оверко, директорка Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова, – про виклики та головні завдання сьогодення

Вибір професії – вибір долі! Це принцип діяльності Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова. 
– Цей рік для вашого освітнього закладу ювілейний. Згадаймо вашу історію.
–У Львові з метою підготовки фахівців для побутового обслуговування населення у червні 1972 року заснували ПТУ №4. Згодом училище реорганізували, об’єднали з ПТУ №28. Тож першого липня 2004 року розпочав свою освітню діяльність Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова. Нині це сучасний багатопрофільний заклад професійної (професійно-технічної) освіти нашого краю, який забезпечує високий рівень підготовки кваліфікованих фахівців швейного виробництва та сфери гостинності. 
– Яких професій навчають у вашому закладі професійної освіти?
– У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова молодь опановує перспективні професії: кравець-закрійник, перукар-манікюрник, перукар-візажист, кухар, кондитер, офіціант, бармен. На базі робітничої кваліфікації ми здійснюємо підготовку фахових молодших бакалаврів за такими напрямами: моделювання та конструювання швейних виробів, перукарське мистецтво і декоративна косметика. Наші учні орієнтовані на високий рівень професіоналізму, реалізацію своїх здібностей та кар’єрне зростання.

– Який у вас є потенціал для якісної професійної підготовки?
– Для навчально-теоретичної та навчально-практичної підготовки майбутніх фахівців Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова має потужну матеріально-технічну базу: два навчальні корпуси, у яких розташовані 36 навчальних кабінетів та лабораторій, 28 майстерень. З грудня 2020 року на базі нашого закладу освіти функціонує Навчально-практичний центр з підготовки кадрів для сфери послуг. У ньому ми навчаємо учнів, здійснюємо підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників сфери послуг за новітніми технологіями зі застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів. Для проживання юнаків та дівчат є гуртожиток, для харчування – учнівське кафе та їдальня. Фізичну підготовку юнаків і дівчат здійснюємо у спортзалі та на відкритому стадіоні зі штучним покриттям. Отже, є всі умови для якісної освітньої діяльності.
– Розкажіть про співпрацю з соціальними партнерами.
– Учні проходять виробниче навчання і практику на підприємствах наших соціальних партнерів: ПП «Степанків», ресторан готелю «Супутник», швейна компанія Rolada тощо. Ми постійно співпрацюємо з сучасним брендом Grehori Textile. Компанія бере активну участь у практичному навчанні майбутніх працівників легкої промисловості, обміні досвідом серед майстрів, працевлаштуванні випускників, втіленні спільних проєктів. Разом ми здійснюємо волонтерську діяльність.
– Чи актуальні нині професії швейного напрямку?
– Ці професії завжди потрібні суспільству. У час війни з рашистським агресором швейна галузь забезпечує українську армію військовими формами, аптечками, бронежилетами та іншими необхідними речами. Ми разом обов’язково переможемо та відбудуємо Україну! До людей повернеться бажання модно та стильно одягатися. Тут без кравців і закрійників не обійтися. У нашому центрі досвідчені педагоги навчають молодь основам моделювання, конструювання одягу, розкрійних та швейних операцій. Нині мода орієнтована на сучасність, але джерелом інновацій є народні традиції. Саме такого принципу дотримуються учні під керівництвом наставників при створенні колекцій, які вони представляють на престижних фахових конкурсах. У скарбничці нагород нашого центру багато найвищих відзнак. Зокрема, наприкінці листопада минулого року, змагаючись з учнями ЗП(ПТ)О Львівщини на I етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine за компетенцією «Технології моди», наша Зоряна Яремчук з групи МК 58 здобула почесне третє місце. 
– Як у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова здійснюють підготовку майстрів краси?
– Підготовка перукарів-модельєрів, візажистів, манікюрників, педикюрників у нас завжди на висоті. Навіть у нинішній складний час люди доглядають за собою, а після Перемоги у нас знову будуть свята, ювілеї, весілля, випускні вечори школярів і студентів. На наших майстрів буде величезний попит. Повернуться й престижні фахові конкурси. Наші учні завжди гідно представляють рідний заклад освіти на регіональному та всеукраїнському рівнях та приносять високі нагороди. Варто згадати, що у грудні минулого року на конкурсі з перукарського мистецтва «Галицький талант» учні та майстри виробничого навчання Центру посіли призові місця у п’яти номінаціях. 
– А професії кулінарної сфери нині популярні серед молоді?
– Ці професії актуальні завжди. За будь-якої ситуації людям необхідні їжа та напої. Отже, потрібні фахівці, які вміють їх якісно готувати та подавати. У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова здійснюють підготовку кваліфікованих кухарів, кондитерів, кухарів дитячого харчування, офіціантів, барменів. Наших випускників охоче беруть на роботу підприємства харчової галузі та ресторанного сервісу.
– Ви навчаєте дорослих людей робітничих професій?
– Так. Ми здійснюємо перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників. У воєнний час також виконуємо важливу соціальну та економічну місію. Навчаємо людей, що покинули свої домівки та переїхали у Львів, рятуючись від рашистської навали, на короткотермінових курсах зі засвоєння часткових кваліфікацій швачка та піцмайстер (піцайоло). Навчання відбувається за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області у форматі Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Завершальним етапом курсів є отримання сертифіката, що підтверджує сформованість часткових кваліфікацій зі здобутої спеціальності. Отже, люди, що через війну втратили роботу, мають можливість працевлаштуватися на підприємствах Львівщини, забезпечувати родини та робити внесок в економіку нашого краю. Надалі з новою робітничою професією вони зможуть працювати у своїх містах. Це спосіб підготувати робітничі кадри для повоєнної відбудови України.
– Що приваблює молодь у вашому закладі професійної освіти?
– Насамперед те, що ми навчаємо професій, завжди потрібних людям. Це гарантує успішне працевлаштування за будь-якої ситуації. Подобається юнакам та дівчатам також атмосфера, яка панує в училищі. Молодь разом навчається, творить, святкує, відпочиває, подорожує. Усім колективом ми робимо добрі справи.
– Розкажіть про вашу волонтерську діяльність.
– З перших днів війни з російським агресором ми допомагаємо Збройним Силам України. Збираємо кошти на допомогу українській армії, плетемо маскувальні сітки. Готуємо для захисників нашої держави дуже смачні вареники. 
Нині ми опікуємося людьми, які, рятуючись від війни, переїхали у Львів і проживають у нашому гуртожитку. Забезпечили їх харчуванням, а вони беруть участь у наших волонтерських ініціативах, зокрема готують разом з колективом нашого Центру вареники для тих, хто боронить нашу безпеку.
– Яке сьогодні головне завдання для вас?
– У цей надзвичайно складний для країни час ми повинні гідно тримати наш освітній фронт боротьби за майбутнє української професійної освіти. Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова здійснює підготовку кваліфікованих кадрів для економіки України. Це наш внесок у Перемогу над рашистським агресором і відбудову нашої країни.
Розмовляла Ірина Бабенко
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4787 / 1.61MB / SQL:{query_count}