Львівщина готується до нового навчального року. У перший клас у 2022/2023 навчальному році в області планують зарахувати 26 604 учнів, з них 224 з числа внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив директор департаменту освіти ЛОВА Олег Паска під час наради з Міністерством освіти і науки України.
Він також зазначив, що заклади освіти Львівщини забезпечені кадрами. Однак є потреба у шкільних автобусах. З урахуванням кількості «школяриків», які передали для Збройних Сил України, та тих, які перебувають у технічно-незадовільному стані, необхідно придбати ще 162 шкільних автобуси.
«Однією з найважливіших тем, яка турбує зараз без перебільшення кожного, є безпека усіх учасників освітнього процесу, які повертаються до очного навчання. Для того, щоб діти змогли 1 вересня повернутися за парти та здобувати якісну освіту, а навчальний процес був безпечним як для учнів, так і для педагогічних працівників, наш департамент підготував низку рекомендацій. Йдеться як про безпеку під час повітряних тривог, так і про загальну безпеку освітнього процесу», – повідомив Олег Паска.
«Ми хочемо, щоб учні усіх класів навчалися очно, адже така форма навчання більш ефективна. Але для цього треба вирішити два виклики – знайти житло для понад 20 тисяч ВПО, які зараз проживають у закладах освіти області і облаштувати у школах укриття, де школярі та освітяни можуть сховатися у разі небезпеки», – наголошує очільник Львівщини Максим Козицький.
У Департаменті освіти і науки Львівської ОВА рекомендують:
– Переобладнати закриті школи, народні доми, бібліотеки, приватні будинки, у яких ніхто не проживає, для проживання жителів України, які через агресію росії стали ВПО і зараз тимчасово проживають у закладах освіти.
– Якщо у школі є належне укриття і усі учні та педколектив можуть поміститися у ньому, обрати очну форму навчання.
– Якщо у школі є укриття, у якому поміщається половина учнів школи, обрати змішане навчання: чергувати очне та дистанційне навчання таким чином, щоб очно одночасно навчалася така кількість учнів і працівників, яка поміщається в укритті.
– Якщо поруч зі школою є укриття у державній, комунальній, громадській чи приватній будівлі, можна, погодивши це з власником, розпочинати очне чи змішане навчання, залежно від кількості учнів та освітян, яких може вмістити приміщення.
– Якщо ні в школі, ні поруч немає укриття і нема можливості створити найпростіше укриття, у департаменті рекомендують: підвозити учнів 1-4 та 10 - 11 класів до найближчої школи з укриттям, щоб проводити очне навчання в іншу зміну.
«Найближчим часом близько 1000 вимушених переселенців, які зараз мешкають у закладах освіти нашої області, отримають інше житло. Для цього у межах обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів відремонтують 14 гуртожитків закладів професійно-технічної та вищої освіти. Один з них – гуртожиток професійного училища у Новояворівській громаді. У 2020 році тут розпочали ремонт за рахунок обігових коштів училища: замінили віконні та дверні блоки, залили бетонні стяжки, провели чорнове шпаклювання. Щоб завершити ремонт і поселити тут вимушених переселенців, у межах обласної Програми передбачили 3 мільйони 300 тисяч гривень, – каже Максим Козицький. – Станом на зараз у гуртожитку стелять плитку, утеплюють віконні блоки, встановлюють санвузли та душові, облаштовують побутову кімнату та кухню. Також тривають внутрішні оздоблювальні роботи. Гуртожиток уже забезпечили ліжками та матрацами. Роботи планують завершити до середини липня. Тут зможуть проживати 80 людей. У пріоритеті – жінки та діти».