Смаки Азії

З нагоди Нового року за східним календарем «Львівська Пошта» пропонує переписи незвичних страв

Кімчі

Складники: велика головка пекінської капусти, морквина, редька або дайкон, пучок зеленої цибулі, 2 скл. води, 50 мл рибного соусу, 5-6 ст. ложок солі, 3 ст. ложки рисового борошна або кукурудзяного крохмалю, 2 ст. ложки цукру, 1 ч. ложка зерен коріандру.
На соус канкочі: по 300 г солодкого перцю і перцю чилі, 5-6 зубчиків часнику, 2 см кореня імбиру, 1-2 ст. ложки солі.
Від пекінської капустини відріжте корінець, розкрайте її вздовж начетверо, а кожну четвертинку розріжте впоперек на три частини. Розберіть на листочки і добре промийте у великій мисці. Злийте воду, щедро посипте капусту сіллю (5-6 ст. ложок) і вимішайте. Залиште на пів години, щоби листки зм’якли.
У каструльці змішайте дві склянки води з рисовим борошном або кукурудзяним крохмалем. Поставте на вогонь і варіть помішуючи до отримання густої маси. Відставте, щоб охолола.
Для приготування канкочі збийте складники в чаші блендера на однорідну масу, додайте 1-2 ст. ложки солі та перемішайте.
Всі овочі добре промийте і обберіть. Пера зеленої цибулі поріжте на невеликі шматочки завдовжки 4-5 см, моркву і редьку (або дайкон) – на тонку соломку.
Засолену в мисці капусту добре промийте і струсіть від зайвої вологи. Додайте до неї рибний соус, коріандр, заварене борошно і соус канкочі. Ретельно все вимішайте, щоб соуси з’єдналися і вкрили кожен капустяний листок. Миску накрийте тарілкою і залиште суміш кваситися на три дні при кімнатній температурі. Кімчі можна тримати в холодильнику півтора місяця.

Китайський салат зі свинячими вушками

Складники на 4 порції: два сирі синячі вуха, 2 ст. ложки соєвого соусу, два більших огірки, морквина, солодка перчина, червона кримська цибулина, пів пучка кінзи, 3 ст. ложки солодкого соусу чилі, столова ложка кунжутної олії.
Свинячі вуха добре промийте і варіть у підсоленому окропі від 30 до 45 хвилин, доки не зм’якнуть. Вистудіть, накрайте на соломку, покладіть в глибоку миску і замаринуйте в соєвому соусі. Огірки розріжте навпіл, накрайте на тонкі кружальця. Обібрані морквину і перчину без насіння та плодоніжки подрібніть так само. Цибулю обберіть, наріжте на півкільця. Кінзу посічіть. Овочі та зелень висипте в миску до вушок, додайте солодкого соусу чилі, кунжутної олії та добре вимішайте. Викладіть салат на тарілки і смакуйте.

Бань бао

Складники для 10 булочок:
тісто 500 г муки, 250 мл теплого молока, 100 г цукру, 2 ст. ложки олії, по 2 ч. ложки сухих швидкодіючих дріжджів і порошку до печива, 0,5 ч. ложки солі;
начинка – 400 г свинячого фаршу, 30 г сушених грибів шиїтаке або 50 г смажених печериць, цибулина, 5 курячих яєць, 3 зубчики часнику, по 1 ст. ложці крохмалю і устричного соусу, сіль та перець до смаку.
Спочатку зробіть опару: в миску або мірну склянку влийте тепле молоко, всипте дріжджі, столову ложку цукру і просійте 4 столові ложки муки. Все ретельно розмішайте, накрийте рушником і залиште на 15 хвилин.
У миску просійте решту муки, додайте сіль, цукор і розпушувач та перемішайте. Коли опара підійде, вилийте її та олію в миску до сухих складників. Місіть тісто доти, поки воно перестане липнути до рук. Накрийте миску рушником і залиште на годину в теплому місці.
Тим часом приготуйте начинку: яйця зваріть на твердо, обберіть і розріжте кожне навпіл. Сушені гриби залийте окропом і залиште на 15 хвилин, після цього відцідіть і накрайте щонайдрібніше. Якщо використовуватимете печериці, то просто поріжте їх на кубики і добре обсмажте. Цибулю і часник обберіть і посічіть, змішайте з фаршем. Додайте туди устричний соус, крохмаль, гриби, посоліть-поперчіть, вимішайте і розділіть на 10 частин.
Тісто також поділіть на 10 рівних частин. Кожну частину розкачайте так, щоби була 3-4 міліметри завтовшки, покладіть у центр грудочку фаршу, на нього – половинку яйця і злегка притисніть. Краї тіста збирайте, формуючи складочки, як у хінкалі, і добре затискайте. Накрийте рушником, аби тісто не завітрилося.
Готуйте бань бао на парі під покришкою 20-25 хвилин.

Фо бо

Складники:
на росіл3,5 л води, 1,5 кг яловичих гомілок, шматок кореня імбиру завдовжки 15 см, 100 мл рибного соусу, 50 г тростинного цукру, дві цибулини, три зірочки бадьяну, дві палички кориці, 1 ч. ложка зернят коріандру, 0,5 ч. ложки зернят фенхеля;
для подачі: 300 г яловичої полядвиці, пів пачки рисової лапші, пучок зеленої цибулі (тільки біла частина), по пів пучка базиліку, м’яти, кінзи, перчина чилі, 2 ст. ложки соєвого соусу.
Спочатку зваріть росіл: у велику каструлю викладіть яловичину, залийте водою і швидко доведіть до кипіння. Відцідіть, добре помийте, додайте спеції, залийте 3,5 л води. Цибулю з лушпинням розріжте навпіл, корінь імбиру грубо накрайте, покладіть на суху пательню, трохи обпаліть на сильному вогні та покладіть до м’яса. Доведіть до кипіння, зменште вогонь до мінімуму і варіть зо дві години, знімаючи піну. 
Росіл відцідіть у чисту каструлю, додайте цукор, рибний соус, добре перемішайте і спробуйте на смак – якщо треба, додайте ще трохи рибного соусу або ж досоліть.
Локшину викладіть у глибоку миску, залийте окропом, залиште на 5 хвилин і відцідіть. Цибулю наріжте на тонку соломку, зелень – грубо або просто порвіть руками. Автентичну страву готують із сирою яловичиною, порізаною на дуже тонкі смужки. Ви ж можете промаринувати накраяну полядвицю в соєвому соусі впродовж 15 хвилин і обсмажити на гарячій пательні 3-5 хвилин.
Тепер сервіруйте страву: в глибоку тарілку покладіть трохи локшини, зверху викладіть шматочки м’яса і залийте киплячим росолом. Притрусіть посіченим перцем чилі, ароматною зеленню та цибулею.

Цзяоцзи

Складники: 400 г м’ясного фаршу (свинини або курятини), 2 скл. муки, 1/3 скл. крохмалю, пучок свіжого кропу, велика цибулина, шматок кореня імбиру завдовжки 4-5 см, 1 скл. холодної води, сіль і перець до смаку.
Для початку приготуйте тісто: змішайте муку з крохмалем, просійте в миску. Поступово додаючи холодну воду, замісіть однорідне тісто.
Для начинки додайте до фаршу посічену зелень кропу, дрібно нарізану цибулю і натертий на тертці корінь імбиру. Посоліть і поперчіть до смаку та перемішайте.
Тісто розділіть на невеликі шматочки, розкачайте. У центр кожної варенички покладіть ложку начинки. Акуратно защипніть краї тіста, сформувавши невеликі варенички.
Цзяоцзи готують 15-20 хвилин у пароварці або просто варять у підсоленій воді невеликими порціями.

Пібімбап

Складники на 4 порції: 800 г вареного рису,250-300 г яловичої полядвиці або курятини, морквина, 150 г кімчі, 4 яйця, пучок зелені – шпинату або салату, два огірки, 4 ст. ложки насіння кунжуту, по 2 ст. ложки рисового оцту, кунжутної олії, соєвого соусу, 3 зубчики часнику, 1 ч. ложка цукру, паста чилі та сіль до смаку.
Назва цієї страви перекладається як «рис, змішаний з м’ясом і овочами». Традиційно її готують зі сирої яловичини та сирого яєчного жовтка. Але ми пропонуємо перепис зі смаженим м’ясом та яйцями. Яловичину або курятину дрібно накрайте і промаринуйте в соєвому соусі 15 хвилин, відтак обсмажте на гарячій пательні 3-5 хвилин. Яйця посмажте так, щоби білки згорнулися, а жовтки лишилися рідкими. Моркву обберіть і поріжте на тоненьку соломку та обсмажте 3-4 хвилини на великому вогні. Так само накрайте огірки. Насіння кунжуту підсушіть на сухій пательні кілька хвилин. Якщо використовуєте листя шпинату, то бланшуйте його хвилину. Листки салату порвіть. Кімчі накрайте на невеликі шматочки.
Приготуйте заправку: змішайте оцет, олію, цукор, пасту чилі та чавлений часник. На дно глибокої мисочки викладіть рис. На нього, купками по колу, м’ясо, моркву, огірки, шпинат або салат, кімчі. Полийте заправкою, присипте обсмаженим кунжутом, у центрі має бути яйце. 
Сторінку підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4203 / 1.61MB / SQL:{query_count}