Зима та гори – одне з найкращих поєднань для відпочинку. Державне агентство розвитку туризму України підготувало добірку найкращих локацій, де можна не тільки покататися на лижах, а й просто помилуватися фантастичними краєвидами і подихати чистим хвойним повітрям.
Буковель, Івано-Франківська область
Найвідоміший і найкраще технічно оснащений гірськолижний курорт України з трасами для спортсменів будь-якого рівня. Вирушаючи сюди, не потрібно перейматися, чи випаде сніг: завдяки сніговим гарматам його вдосталь упродовж всього сезону.
Для туристів облаштовані:
62 траси загальною протяжністю 65 кілометрів: 12 простих, 42 середньої складності та 8 складних для професійних спортсменів;
16 витягів, з яких 15 крісельних і один бугельний.
Це курорт із чудово розвиненою інфраструктурою: тут є кафе і ресторани, готелі та клуби. А хто не дуже любить лижі, може покататися лісовими стежками Буковеля на запряжених сибірськими хаскі нартах або на снігоході чи квадроциклі гірськими вершинами Карпат. Діти й дорослі будуть у захваті від відвідування контактного зоопарку в комплексі «Гуцул Ленд», де в природних умовах проживають свійські, екзотичні та дикі тварини і птахи. А ще радимо скористатися оглядовим витягом, щоб насолодитися неймовірними краєвидами. З гори видно і затишні гуцульські села, і безкраї карпатські ліси.
Драгобрат, Закарпатська область
Цей найвисокогірніший курорт України розташований на стику хвойних лісів і зони альпійських лугів. Його найвища точка на горі Стіг сягає висоти 1707 метрів. На Драгобраті сніг з’являється найпершим і лежить найдовше. Жоден курорт в Україні не може похвалитися таким якісним покривом у березні, квітні, а часто ще й у травні. Щоправда, дістатися сюди дещо важче, аніж до Буковеля. Піднятися на територію комплексу з найближчого населеного пункту можна тільки на позашляховику. Зате незабутні враження точно гарантовані.
Для туристів облаштовані:
9 трас загальною протяжністю 10 кілометрів. Одна з них проста – для дітей і новачків, п’ять середньої складності та три складні – для професійних спортсменів;
11 витягів, з яких два крісельні та 9 бугельних.
Курорт відомий фристайл-трасами світового значення. Деякі з них прокладені через ліс, тож любителям екстремального лижного спорту тут буде цікаво. Також на курорті можна покататися на снігоходах, ратраці або конях.
Славське, Львівська область
Курорт із м’яким гірським кліматом та розвиненою інфраструктурою, розташований на відстані 130 кілометрів від Львова, відомий офіційним центром гірськолижного спорту, адже саме тут тренується Олімпійська збірна України.
Для туристів облаштовані:
11 трас різного рівня складності. Основні траси курорту на схилах гір Тростян, Погар, Високий Верх, Кремень і Менчил.
Найбільше їх на Тростяні: тут є і пологі спуски для новачків, і круті для спортсменів з досвідом. На горі Погар є траси для фристайлу і слалом-гіганта, а ще там можна зайнятися дельтапланеризмом. Завдяки сніговим гарматам робота комплексу не залежить від погоди. Практикують у Славському й нічне катання. А ще на курорті функціонує найдовший крісельний витяг України, довжина якого 2700 метрів.
Загальна протяжність спусків – 22 кілометри.
Пилипець, Закарпатська область
Курорт розташований біля підніжжя гір Гимба та Магура-Жида і вважається колискою українського фрирайду. Є тут траси для новачків і «просунутих» лижників, а також траси для шанувальників бігових лиж. Висота – 700 метрів над рівнем моря.
Протяжність 8 місцевих гірськолижних трас – 20 кілометрів. Більшість із них розташовані на горі Гимба. На цьому курорті немає штучного засніження, а це означає, що відпочинок повністю залежить від погодних умов. Проте у Пилипці функціонує чимало вебкамер, за допомоги яких є можливість відстежувати стан трас. Це дає змогу переконатися в наявності снігу, перш ніж вирушати у мандрівку. Крім того, тут добре розвинена інфраструктура. Тож якщо ви не плануєте ставати на лижі, то можете просто милуватися мальовничими краєвидами з терас ресторанчиків із автентичною кухнею, кататися на снігоходах, квадроциклах, санчатах або на запряжених кіньми санях.
Красія, Закарпатська область
Цей гірськолижний комплекс на схилі однойменної гори в селі Вишка підходить як для спортсменів, так і сімей із дітьми. Приїздити сюди можна з грудня до середини квітня. Навіть у розпал сезону на Красії немає великих натовпів туристів, оскільки це місце не так розрекламоване, як багато інших осередків гірськолижного спорту в Україні. Тут на вас чекає приємна та спокійна атмосфера. Споглядання закарпатської природи налаштує на релакс і дасть змогу абстрагуватися від будь-яких проблем. А лижний спорт додасть потрібної динаміки.
На курорті є чотири траси, з них дві «сині» – для новачків, одна «червона» – для досвідчених спортсменів і одна основна – найдовша в Україні, протяжністю 3,5 кілометра з різними відрізками складності.
Витягів тут шість,три з яких крісельні, два бугельні та один мультиліфт. Якщо ви тільки вчитеся кататися на лижах, на цьому курорті вам буде точно комфортно.
Плай, Львівська область
Локація розташована в центрі Карпатських гір і є одним із популярних гірськолижних курортів України, який досить швидко розвивається. Дехто називає Плай «міні-версія Буковеля», бо тут так само комфортно, однак менше простору.
Тут функціонує шість гірськолижних трас. З огляду на наявність якісного обладнання для штучного засніження сюди можна вирушати, не боячись капризів погоди. На курорті розвинена сучасна інфраструктура: кафе, ресторан, спа-центр, сауни, басейни. Крім того, на території комплексу є Музей бойківської та гуцульської культур.
Мигове, Чернівецька область
Цей курорт полюблять ті, що хочуть спокійного, розміреного відпочинку з дітьми. Завдяки природним умовам і вигідному розташуванню сніг випадає тут рано та в достатній для катання кількості. Сезон триває, як правило, з грудня до середини квітня.
На курорті є чотири гірськолижні траси, одна з яких оснащена спеціально для сновбордистів. Загальна протяжність трас – близько 3,5 кілометра. Але вони дивують не протяжністю, а розмаїттям. Тут можна знайти навіть траси міжнародного значення та сертифіковані маршрути для міжнародних змагань. А ще величезна перевага цих трас у тому, що вони добре освітлені, а це значить, що ви зможете кататися навіть із настанням темряви.
«Буковельський експрес»: потяг курсує зі Львова до селища Ясіня
Їхати у Карпати з комфортом можна «Буковельським експресом», який курсує маршрутом Львів – Галич – Івано-Франківськ – Надвірна – Делятин – Яремче – Микуличин – Татарів – Ворохта – Ясіня. Цей шлях дизель-потяг долає за 5 годин 40 хвилин.
Як уже писала «Львівська Пошта», цей поїзд підійде для подорожей до найвідомішого водоспаду Пробій та Скель Довбуша, які є в Яремчому, найдовшого села в Україні Микуличин, до віадука, збудованого в 1895 році за часів Австро-Угорщини у Ворохті та селища Ясіня Закарпатської області, звідки можна дістатися до Драгобрата – найвищого гірськолижного курорту Українських Карпат.
Це найновіша версія українського дизель-потяга нового покоління виробництва Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3, що здатний розвивати швидкість до 140 км за годину. У ньому один вагон першого класу і два – другого, загалом 170 місць, біля кожного з яких є розетка, USB-порт і зручний відкидний столик. У вагонах збільшені полички для багажу й туалетні відсіки, адаптовані до маломобільних груп. Потяг має сучасну систему кондиціювання, туалетні системи, які працюють навіть під час зупинок. Вартість квитків у вагонах другого класу від 174,27 грн, першого класу – від 237,52 грн.Добратися із Татарова до Буковеля можна шатл-басами. Вартість квитка – 50 грн. Курорт співпрацює із «Укрзалізницею» і забезпечує відповідну кількість автобусів та посадкових місць для пасажирів усіх залізничних рейсів.