Війна навколо ГМО

Обов'язкове маркування продуктів, що містять генетично модифіковані організми, з 1 липня можуть і не запровадити

Обов'язкове маркування продуктів, що містять генетично модифіковані організми, з 1 липня можуть і не запровадити

У ЗМІ з'явилася інформація, що виробникам вдалося вмовити прем'єр­міністра України відтермінувати введення обов'язкового маркування продуктів, що містять більше ніж 0,1% ГМО, ще на півроку. І що вже є відповідна постанова, але наразі вона ще не опублікована. Екологи, громадські організації, які добивалися запровадження такого маркування, намагаються цьому перешкодити. Але, як повідомили "Пошті", сили не рівні. Є чимало впливових високопоставлених осіб, які ставлять палки в колеса.

Головні скарги виробників: у нас недостатньо лабораторій для проведення відповідних досліджень (їх лише 5); вони закупили велику партію етикеток, які тепер доведеться змінювати; введення маркування призведе до подорожчання продукції, оскільки за лабораторні дослідження потрібно платити.

Хоча, на наш погляд, це все відмовки. Ще у листопаді 2008 року Держспоживстандарт затвердив нові державні стандарти продуктів харчування, в яких зазначалося: усі продукти харчування, які містять ГМО, мають бути марковані. Отже, виробники знали, що рано чи пізно ця вимога буде запроваджена, й повинні були до неї готуватися, часу було вдосталь. Навіщо ж тоді закуповували великі партії етикеток?

Щодо лабораторних досліджень продукції, то, як повідомив ЗМІ начальник лабораторії молекулярно­генетичних досліджень "Укрметртестстандарту" Руслан Голубець, виробників, які прагнуть перевірити продукцію, справді побільшало, але його лабораторія ще не на 100% завантажена і може вчасно видавати результати перевірок усім охочим. За словами Руслана Голубця, один з десяти зразків, які перевіряє його лабораторія, містить ГМО у кількості понад 0,1%. Переважна більшість харчів з трансгенами - продукція м'ясопереробної промисловості.

А запровадження обо­ в'язкового маркування продуктів, що містять ГМО, справді зробило би продукти харчування якіснішими, безпечнішими. Адже тепер торгові мережі, як твердять самі виробники, не хочуть брати продукції без сертифіката, який засвідчує, що вона не містить ГМО. І це нам, споживачам, на руку. Звичайно, тим, хто боїться надавати достовірну інформацію про склад продукції, є що від нас приховувати. Адже їх цікавить передусім прибуток. Сировина, яка містить ГМО, значно дешевша від натуральної, й вони купуютть її нелегально. Але споживачам секретів легкого і швидкого заробітку вони не розкривають. Запровадження обов'язкового маркування змусило б їх купувати якісну сировину з відповідними сертифікатами, а це значно уріже доходи.

Деякі українські виробники, не чекаючи 1 липня, розпочали маркування своєї продукції. На етикетках великими літерами можна прочитати "Без ГМО". Честь їм і хвала. Саме продукції цих фірм і варто купувати.

"Споживча пошта" стежитиме за тим, на чий бік стане уряд, й інформуватиме про це своїх читачів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4161 / 1.55MB / SQL:{query_count}