Охолоджуйтесь смачно

«Львівська Пошта» пропонує добірку переписів наїдків і напоїв, які засмакують вам навіть у нестерпну спеку

Салат із малиною та моцарелою

Складники: 2 пучка руколи, 250 г моцарели, 100 г малини, олія, бальзамічний оцет, сіль і чорний мелений перець до смаку. 
Приготування
Вимийте руколу, просушіть, розберіть на окремі листочки і викладіть на велику тарілку.
Моцарелу розріжте або вручну поділіть на невеликі та пласкі шматочки. Викладіть сир на руколу. Вимийте малину, розкладіть її між сиром. Полийте салат хорошою олією та скропіть бальзамічним оцтом, посоліть і додайте свіжий чорний мелений перець. Подавайте салат відразу після приготування.

Салат зі шпинатом, курятиною і полуницями

Складники: 75 г шпинату; 1-2 курячі філе, 200 г полуниць, сік з половини апельсина, оливкова олія.
Приготування
Перш за все треба зварити одне-два курячі філе та розібрати їх за волокнами на шматочки. Після цього взяти полуниці, розрізати кожну навпіл, а якщо вони великі, то й начетверо.
На велику тарілку викладіть шпинат (його можна замінити іншою зеленню, зокрема, салатом різних сортів), куряче філе і шматочки полуниць. Заправте салат соком з половини апельсина та оливковою олією до смаку і дайте йому 5-10 хвилин настоятися.

Холодник галицький класичний
(із книги Ігоря Лиля та Всеволода Поліщука “Львівська кухня”)

Складники: 500 г телячих реберець, 2 горошини духмяного перцю, 5-6 горошин чорного перцю, середній корінь петрушки, маленький корінь хрону, 3-4 зубчики часнику, лавровий листок, 2 середні буряки, 3-4 корнішони, 8-10 перепелиних яєць, 0,5 л сметани, пучок кропу, сік із половини лимона.
Приготування
З реберець та прянощів (часник просто обібрати, але не нарізати зубчики на шматочки) зварити міцний бульйон, дати настоятись.
Буряк зварити, дати охолонути. Натерти на грубій тертці й тушкувати 5-10 хвилин з 2 ст. ложками олії в сотейнику на невеликому вогні, аби трохи пустив сік. Додати лимонного соку і ще тушкувати 2-3 хвилини.
Зняти з вогню. Додати черпак бульйону, накрити й дати трошки постояти.
Яйця зварити, обібрати і розрізати на половинки або на чвертки.
Подавати холодник із кількома шматочками яєць і корнішонів у кожній тарілці, заправлений сметаною. Якщо подавати до горілки чи до настоянок, можна додати в готову страву трохи шинки, накраяної на соломку, – буде добра закуска!

Зелений гаспачо

Складники: 1 плід авокадо, 1 скл. води, 1 ст. ложка лимонного соку, середня цибулина, 2 огірки, 2 ст. ложки оливкової олії, півпучка петрушки, один солодкий перець зеленого кольору, 1 ч. ложка солі, зубець часнику.
Приготування
З двох огірків і одного зеленого солодкого перцю видаліть насіння. Обберіть середню цибулину та один-два зубці часнику. Всі овочі поріжте на невеликі шматочки і подрібніть у блендері.
Плід авокадо розділіть навпіл, витягніть із нього кісточку і ложкою виберіть м’якоть. Разом із дрібно посіченою петрушкою додайте м’якоть до овочевої маси і знову подрібніть у блендері. Тепер додайте дві столові ложки оливкової олії та збивайте масу на пюре.
Влийте в чашу блендера склянку води, 1 ст. ложку лимонного соку, всипте 1 ч. ложку солі. Ще трішечки збийте – і гаспачо готовий. Подавати до столу можна одразу ж після приготування, але в спеку краще поставити у холодильник за півгодини до споживання.

Окрошка на квасі

Складники: 4 картоплини, 3 огірки, 6 редисок, 300 г вареного нежирного м’яса (курятина, індичина) або шинки чи вареної ковбаси, 2 зварені на круто яєчні жовтки, 2-3 ст. ложки сметани, пучок зелені (кропу, петрушки, зеленої цибулі), 1 ст. ложка гірчиці, 1 л квасу (домашнього або магазинного), цукор, перець, сіль до смаку.
Приготування
Картоплю помийте і зваріть у кожушку до готовності, охолодіть. Обберіть і поріжте на невеличкі кубики або на соломку. Щоб окрошка виглядала естетично, нарізайте всі складники однаково!
Огірки та редиску помийте і поріжте так само, як картоплю. Те саме зробіть з м’ясом.
Зелену цибулю, кріп або петрушку дрібно посічіть, посипте сіллю, перемішайте і додайте до всіх інших складників.
Заправку для окрошки зробіть заздалегідь: розітріть варені жовтки з гірчицею, цукром і сметаною, додайте до суміші квасу і тільки тоді заливайте інші складники окрошки.

Суп із печених помідорів

Складники: 6 ст. ложок жирних вершків (30% жирності), 1/4 скл. оливкової олії, 8 помідорів, галузка розмарину, 3 галузки чебрецю, 4 зубчики часнику.
Приготування
Вісім помідорів поріжте на четвертинки і викладіть на деко, встелене фольгою. Поміж часточками помідорів вкладіть чотири неочищені зубчики часнику. Скропіть усе оливковою олією, приправте сіллю та запікайте близько години при температурі 190 градусів.
Зніміть із помідорів шкірку і дайте їм охолонути. Холодну томатну масу перекладіть у каструлю, додайте до неї печеного часнику, обібраного від лушпиння, і варіть на середньому вогні, розминаючи на пюре.
Коли суміш стане гарячою, але ще не закипатиме, додайте вершків. Посоліть або всипте трошки цукру (якщо вам так ліпше смакуватиме) і зніміть каструлю з вогню. Паралельно з помідорами злегка проваріть у олії трави. Для цього у невеличку каструлю влийте чверть склянки оливкової олії, вкиньте туди галузку розмарину, чотири галузки чебрецю та готуйте на маленькому вогні приблизно 10 хвилин. Олія з травами має пов­ністю охолонути, лише після цього її треба влити до зупи.

Холодний суп із кабачків

Складники: 1 кг кабачків або цукіні, 2 великі жмені шпинату, 5 гілочок базиліку, маленька цибулина, зубчик часнику, 200 мл жирних вершків або сметани, сік з 1 лимона, сіль, мелений чорний перець до смаку.
Приготування
Кабачки помийте. Якщо шкірка тверда, обберіть. Розріжте кабачки навпіл, видаліть насіння, а м’якоть наріжте на кубики.
Покладіть в чашу блендера кабачки, промитий шпинат, чищені цибулю та часник і листя базиліку. Перетріть їх на пюре. 
Влийте вершків і лимонного соку, приправте сіллю і перцем. Якщо суп занадто густий, додайте трохи холодної води. Перемішайте і поставте у морозильник на 15 хвилин.
Розлийте суп у тарілки, покладіть листочки базиліку, прикрасьте вершками і збризніть оливковою олією.

Сунична зупа
(із “Галицької вегетаріанської кухні” Аполінарія та Ромуальди Тарнавських)

Складники: 4 скл. суниць, 2 скл. сметани, пляшка вина, 0,5 кг цукру, 2 білки для подавання.
Приготування
Суниці промийте, просушіть і перетріть крізь сито на однорідну масу.
Додайте до суничного пюре сметани – вона має бути свіжою, квасною і негустою. Ретельно перемішайте.
Пляшку вина заваріть із 0,5 кг цукру, доки цукор не розтопиться, і вистудіть. Якщо любите солодше – дайте цукру на 100 г більше.
Сметанково-суничну масу змішайте з вином, вилийте до супової вази і поставте на лід. При подачі налийте зупу в порційні тарілки, а зверху полийте пінкою зі збитих білків.

Малинівка

Складники: 3 склянки малини, 0,5 л молока або склянка сметани, 1,5 склянки води, 2-3 ст. ложки борошна, цукор і ванільний цукор до смаку.
Приготування
Малину добре промийте, викладіть у невелику каструлю, залийте склянкою води і варіть, доки не розвариться. Проварену малину перетріть через сито, аби відділити кісточки від маси.
Долийте до малинової маси трохи води, цукру до смаку і на маленькому вогні, помішуючи, доведіть до кипіння.
Тим часом у молоці або сметані розчиніть борошно і додайте трошки ванільного цукру.
Коли малинове пюре закипить, влийте до нього молоко або сметану з борошном і, помішуючи, доведіть до кипіння. За густиною малинівка схожа на кисіль.
Вживати малинівку можна холодною або теплою, самостійно чи з булочкою із маслом та медом.

Чорнично-йогуртове морозиво

Складники: 0,5 л йогурту, 120 г чорниці, 100 г цукру.
Приготування
Чорниці помийте і просушіть. У блендері збийте йогурт, чорниці та цукор.
Перелийте масу до великого пластикового контейнера або зробіть порційне морозиво. Для цього розлийте масу у невеликі, 150 мл, пластикові склянки, заповнюючи їх до половини або на 2/3, зверху запхайте по паличці для морозива, кави або більшій шпажці.
Тоді просто поставте морозиво у морозильну камеру на 3-4 години і потім смакуйте.

Полуничне сорбе

Складники: 2 скл. полуниць, 2 ч. л. лимонного соку, 2 скл. знежиреного молока, півскл. цукру.
Приготування
Для того, аби приготувати полуничне сорбе, подрібніть 2 скл. обібраних полуниць у блендері на однорідну масу. Вилийте полуничне пюре в миску і додайте до нього 2 скл. знежиреного молока, 2 ч. л. лимонного соку і півскл. цукру. Перемішайте всі складники ще раз і збийте на однорідну масу. Перелийте її у пластиковий контейнер і поставте в холодильник.
Щойно маса охолодиться, переставте контейнер до морозилки і щогодини ретельно помішуйте, аби не утворилися великі кристалики льоду. Для отримання ідеальної консистенції сорбе краще потримати в морозильній камері щонайменше 5 годин.

Імбирний і полуничний лимонади 

Складники:
для імбирного лимонаду: сік із 4 лимонів, шматок імбирного кореня завдовжки 2-3 см, 6 ст. ложок цукру, кілька галузок м’яти, 1,5 літра води; 
для полуничного лимонаду: сік із 3 лимонів, 2 склянки полуниць, 5 ст. ложок цукру, 2 галузки м’яти, 1,5 літра води.
Приготування
Для імбирного лимонаду обберіть імбирний корінь і натріть його на тертці з дрібними вічками. Викладіть у посудину тертий імбир, додайте сік лимона і залиште на 10-15 хвилин, щоби імбир пустив щонайбільше соку. 
Процідіть лимонний та імбирний сік, додайте цукор і поставте на вогонь. Нагрівайте до повного розчинення цукру помішуючи. Остудіть і розбавте водою. При подаванні додайте товчені листочки м’яти і лід.
Для полуничного лимонаду висипте в каструлю цукор, залийте 0,5 літра води і варіть на невеликому вогні, доки цукор не розчиниться повністю. Зніміть з вогню і влийте до нього лимонний сік. Полуницю розімніть виделкою і також додайте до сиропу. Залийте все рештою води і залиште настоюватися кілька годин.
Лимонад процідіть, перелийте в глечик і остудіть. Подавайте з льодом і листочками м’яти.

Кавовий лимонад

Складники: 500 мл тоніка, 400 мл завареної і охолодженої міцної чорної кави, 250 мл свіжовичавленого лимонного соку, кубики льоду, часточки лимона або апельсина для подачі; для сиропу: 200 мл води, 160-170 г цукру, цедра 1 лимона.
Приготування
Почніть з сиропу. Всипте в сотейник цукор, додайте лимонну цедру, залийте водою. Доведіть суміш до кипіння і залиште на вогні, поки кристали цукру не розчиняться.
Процідіть, остудіть і приберіть в холодильник на годину.
З'єднайте в графині міцну каву з 250 мл сиропу і лимонним соком, розмішайте. Долийте тонік і ретельно розмішайте. Подавайте напій з льодом, прикрасивши скибочками цитрусових.

Кавовий смузі

Складники: 250 мл завареної і охолодженої міцної чорної кави, 250 мл знежиреного йогурту, невеликий заморожений банан, жменя полуниць або будь-яких сезонних ягід, 0,5 ст. ложки несолодкого какао-порошку, 1/4 ч. ложки кориці.
Приготування
У ємність для збивання викладіть йогурт, нарізаний на шматочки банан і ягоди. Додайте охолоджену каву, збийте блендером – кавовий смузі готовий. Каву можна приготувати звечора, щоб вранці не чекати, поки вона охолоне.
Подавайте смузі у високому коктейльній бокалі.
Підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4295 / 1.67MB / SQL:{query_count}