Побачення із… сонцем

"Пошта" знає, які сонцезахисні креми зможуть надійно вберегти шкіру від ультрафіолетового проміння

"Пошта" знає, які сонцезахисні креми зможуть надійно вберегти шкіру від ультрафіолетового проміння

Вирвавшись зі задушливих офісів та загазованих міст на відпочинок, кожен намагається максимально насолодитися сонцем та морем. Й поки шкіра не набуде золотистого, а то й шоколадного відтінку, з пляжу їх і за вуха не витягнеш. Та дерматологи застерігають: надмірна кількість сонця може мати вкрай негативні наслідки.

Як розповів "Пошті" Андрій Городиловський, лікар Львівського обласного шкірно­венерологічного диспансеру, член Американської академії дерматологів, постійне і надмірне перебування на сонці негативно впливає на шкіру. Бо під час засмаги шкіра зневоднюється, висушується, а ультрафіолетове випромінювання підсилює процеси окиснення у шкірі, що також знижує швидкість поділу клітин.

Кожному - свій сонцезахисний крем

Одним зі способів захисту шкіри від ультрафіолетового проміння є сонцезахисні засоби. Нині на ринку є дуже великий вибір: креми, спреї, лосьйони тощо. Їхня вартість коливається від кількох десятків гривень до кількох сотень. Звісно, дорогий засіб не кожному по кишені. Та головне не фірмовий знак, а надійність та якість. Як наголошує Андрій Несторович, обирати сонцезахисний крем потрібно залежно від фототипу шкіри. Їх є чотири. До першого фототипу належать люди з білою шкірою, русявим волоссям та голубими очима. Вони дуже легко згорають на сонці, буквально за 1520 хвилин. Другий - особи з білою шкірою, світлим, рудим волоссям, переважно зеленими очима. Вони також легко згорають, хоча інколи і трохи засмагають. Власникам цих двох фототипів шкіри дерматологи радять бути особливо обережними й у перші дні перебувати на сонці не довше як 1520 хвилин. До третього фототипу належать люди з темнішим кольором шкіри, карими очима та темними відтінками волосся. Вони також можуть згоріти, хоча добре засмагають. Вільніше почуваються особи четвертого фототипу, які легко засмагають і не згорають. Це особи зі смуглим кольором шкіри та темним волоссям. Хоча медики не радять і їм приймати сонячні ванни довше як 3040 хвилин. Для кожного типу шкіри варто вибирати креми з відповідним ступенем захисту: SPF - sun protective factor. Він є у межах від 15 до 50 одиниць. Що більший SPF, то вищий ступінь захисту забезпечує засіб.

Лікар­дерматолог Львівської міської косметологічної лікарні Леся Білик радить: вирушаючи на пляж, дітям та дорослим варто обирати креми зі ступенем захисту 2530 одиниць. Тим, у кого є пігментні плями, багато родимок, SPF має бути 50. Людям, які перенесли хірургічні втручання на шкірі або кровні родичі яких мали меланому, слід користуватися сонцезахисним кремом SPF 50 одиниць.

"Є імпортні креми, які мають велику кількість антиоксидантів. Такі креми мають нижчий ступінь SPF. Проте у нас їх майже немає", - додає лікар.

Обираючи сонцезахисні креми, Леся Євгенівна радить звертати увагу на складники. Обов'язковими компонентами мають бути титаніумдіоксид або цинк діоксид. Наносити сонцезахисні засоби рекомендують кожні дві години та після кожного купання.

У перші дні перебування на сонці варто обирати креми з вищим ступенем захисту, а згодом можна брати крем з меншим ступенем захисту. Для дітей є спеціальні сонцезахисні засоби. Та варто пам'ятати, що малюки до трьох років узагалі не повин­ні бути під прямим сонячним промінням.

Крем - не панацея

Утім, як наголошують дерматологи, нанесення сонцезахисного крему на шкіру не означає, що можна смажитися під пекучим сонцем до запаморочення. Крем захищає тільки від згоряння, але ризику виникнення злоякісних утворень на шкірі не зменшує. Окрім того, сонцезахисні креми містять консерванти, отже, є шкідливими для шкіри.

Переш ніж купити сонцезахисний засіб, уважно прочитайте маркування, яке обов'язково повин­но бути українською мовою, радить Оксана Кечур, головний спеціаліст управління у справах захисту прав споживачів. Варто звернути увагу на термін придатності, й у жодному разі не брати засобів, у яких закінчується термін реалізації, хоча на такі товари часто пропонують різноманітні знижки та акції. На всі косметичні засоби має бути санітарно­гігієнічний висновок, який продавці повинні давати на першу вимогу покупця. "Купуючи сонцезахисний крем, варто перевірити, чи не спричинятиме він алергічні реакції. Для цього достатньо невелику ділянку шкіри на руці намастити кремом. Якщо впродовж кількох годин не буде алергічної реакції, засіб вам підходить", - рекомендує Оксана Дмитрівна.

Сонцезахисні креми рекомендують використовувати не тільки влітку, а й в інші пори року, адже і взимку сонце випромінює ультрафіолетове проміння.

До теми:

Ольга Хомик, косметолог Львівської міської косметологічної лікарні, радить: перш ніж наносити сонцезахисний крем на обличчя, шкіру треба очистити. Якщо шкіра суха, слід використати косметичне молочко, потім нанести зволожувальний крем, а вже потім - сонцезахисний. Людям із жирною шкірою обличчя спершу варто очистити тоніком, а тоді накладати сонцезахисний крем. Повернувшись додому, крем обов'язково зніміть за допомогою ватного тампона, змоченого в косметичному молочці чи тоніку. Сонцезахисний крем для тіла повинен мати SPF 1830 одиниць, для обличчя - 50. Є також засоби для автозасмаги. Їх можна використовувати, вони не є шкідливими для шкіри, але коли змиваються, на тілі можуть залишатися плями.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4390 / 1.59MB / SQL:{query_count}