Хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі, вповні насолодитися красою природи, набратися в неї сил і наснаги! І хоча на вихідні синоптики прогнозують знову зниження температури повітря та дощ (і нас це навіть не дивує), охочих не сидіти вдома знайдеться чимало. Та й діти вже звикли до тривалих прогулянок у вихідні, тож знову доведеться шукати варіанти.

Як розповів «Львівській Пошті» заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, з приходом теплої пори року найбільш запитуваними серед мешканців області й туристів стають відкриті локації, тобто локації на відкритому просторі.
«І перше, що пропонуємо спробувати для відпочинку родиною, з дітьми, це наші фермерські господарства, відкриті для відвідування. На сьогодні вже 27 фермерських господарств готові приймати туристів. Нині маємо на Львівщині доволі великий вибір таких ферми – від равликів до виготовлення сирів. Тут можна спостерігати за козами чи іншими тваринами, побачити процес виготовлення тої чи тої продукції, скуштувати і придбати її. Дітям тут дуже цікаво, є чимало унікальних цікавинок і тематичних екскурсій», – каже посадовець.
Приміром, побачити екзотику можна недалеко від Львова, побувавши на банановій фермі в селі Липники, що у Солонківській ОТГ. Спершу вам там запропонують подивитися на різні екзотичні рослини (зокрема дітей дуже цікавлять бананові дерева). Ну а потім можна буде скуштувати смузі. Там же можна придбати саджанці екзотичних рослин.
На сьогодні вже 27 фермерських господарств готові приймати туристів. Нині маємо на Львівщині доволі великий вибір таких ферми – від равликів до виготовлення сирів
Неподалік, у Солонці, є ферма «Західний равлик», де можна не тільки побачити, як вирощують равликів, спостерігати за ними, скуштувати делікатеси з них, а також побувати на майстер-класах. Також є ферма равликів Tante Snails у селі Яблунівка, де вам запропонують екскурсії та дегустації.
А можна поїхати у фермерське господарство «Галицька сорока», що біля села Стрілки. Тут спеціалізуються на виготовленні плодово-ягідних вин. Дегустація цієї продукції напевне зацікавить батьків, а дітям запропонують скуштувати морозива з варенням із ружі, адже саме тут збирають пелюстки троянд і роблять із них запашне варення, яке подають із морозивом.

«Ще однією з дуже цікавих локацій є ранчо в селі Лопушна «Скарбова гора». Це недалеко від Свірзького замку, тож можна запланувати собі дуже цікаву родинну мандрівку на вихідний: відвідати замок та оглянути нашу культурну спадщину, відтак завітати на кінне ранчо, де можна покататися на кониках або просто цікаво провести час на фермі, подивитися на коней (за ними можна спостерігати довго, майже безкінечно). Окрім того, там є велика гарна територія і дуже красиві краєвиди. Можна спостерігати за заходом сонця, взяти в оренду лежак і розпалити вогнище, організувати пікнік. Також там вам запропонують свої авторські бургери з дичини, чим теж можна себе потішити», – розповідає Тарас Лозинський.

Безперечно, останніми роками дуже цікавою і популярною локацією як для дорослих, так і для дітей став ведмежий притулок «Домажир», що поблизу сіл Домажир і Жорниська (їхати у напрямку смт Івано-Франкове). Це природна локація, де можна подивитися на врятованих ведмедів, яких колись утримували в неволі. А ще ведмежий притулок «Домажир» провадить різноманітні майстер-класи з яворівського розпису. Загалом ця територія досить велика, тут можна відсвяткувати день народження дитини чи організувати пікнік із родиною, друзями.
У Солонці, є ферма «Західний равлик», де можна не тільки побачити, як вирощують равликів, спостерігати за ними, скуштувати делікатеси з них, а також побувати на майстер-класах
Ще однією цікавинкою, зі слів співрозмовника, є зоологічний дендропарк у Оброшинській ОТГ. Він частково закритий, але є доступ до оленів, за якими можна не тільки спостерігати, а й дати їм гостинця. Ця локація популярна в соцмережі Instagram і є пізнавальною для малюків.

«Любителям більш активного відпочинку, навіть дещо екстремального, пропонуємо відвідати наші національні природні парки. Це природоохоронні території, де можна побачити і флору, і за фауну нашого краю. Один із них –найвідоміший в Україні – Національний парк «Сколівські Бескиди». Торік там ознакували понад 120 кілометрів шляхів активного туризму різної складності. Проте для батьків із дітьми ми все ж таки радимо не планувати великі сходження на найвищі вершини Львівщини! Можна просто пройтися екологічними стежками. Наприклад, у «Сколівських Бескидах» є така стежка до мінеральної води – півтора кілометра. Однією з таких цікавих стежок є «Старовікові ліси». Це старий, майже неторканий ліс, який вражає своєю величчю і красою. Окрім височенних дерев, тут можна побачити чимало рідкісних рослин, грибів, тварин. А в цю весняну пору послухати спів пташок і вдихати свіже лісове повітря», – веде далі Тарас Лозинський.

Також цікавим він вважає Національний природний парк «Яворівський». Звичайно, передусім дітей зацікавлять коні тарпуни. Тут є досить унікальні локації, де варто побувати. Територією парку прокладені шість екологічних маршрутів, є й тематичні екскурсії, наприклад про світ орхідей Яворівського парку, про рідкісні рослини Розточчя.
Побачити екзотику можна недалеко від Львова, побувавши на банановій фермі в селі Липники
«І, звісно ж, Тустань! Тут і скелі, і ліси, і історія, і розваги. Це своєрідний туристичний магніт Львівщини. Останніми роками цей заповідник покращився щодо інфраструктури. Є цікаві варіанти харчування (для прикладу, можна спробувати бойківську кухню). Можна самостійно прогулятися, а можна замовити екскурсію, щоби довідатися, як колись виглядав наш давній соляний шлях. Поблизу є також цікаві дитячі локації – розважальний комплекс із дерев’яними гойдалками та іншими цікавинками», – каже співрозмовник.

Недалеко від Львова, поблизу села Стільське, розташований регіональний ланшафтний парк «Стільське Горбогір’я», де можна знайти поєднання природи та історії. Як кажуть науковці, колись тут проживали білі хорвати. Стільське городище – одне з найбільших у Східній Європі VIII – XII століть. Тут можна як самому оглянути ці скельні комплекси, так і замовити екскурсію та пізнати давнішу історію нашого краю.
Усі ці локації переважно мають сайти і сторінки в соцмережах, де вміщена докладніша інформація про те, як туди потрапити, які послуги там пропонують, а також контакти.
Популярною локацією як для дорослих, так і для дітей став ведмежий притулок «Домажир», що поблизу сіл Домажир і Жорниська
«Наше управління торік розробило проєкт «Погнали Львівщиною», де описані туристичні маршрути на вікенд за різними напрямками та видами туризму. Також на нашому сайті є інформація про фермерські господарства, відкриті для відвідування. Ми зробили таку
гугл-карту, на якій видно, де розташовані фермерські господарства, є їхні GPS-координати, короткий опис послуг і продукції, яку вони пропонують.

Ведмежий притулок «Домажир» має досить розроблений ресурс, де міститься інформація про нього для відвідувачів, подана вартість екскурсій, пропоновані майстер-класи.
Національний парк «Сколівські Бескиди» також на своєму сайті має чимало інформації. Там, зокрема, можна подивитися мережу туристичних шляхів, їхню протяжність і складність, зрозуміти, чи до снаги це буде вашим дітям, а відтак обрати найоптимальніший варіант», – радить посадовець.
Варто заїхати і на кінне ранчо в селі Лопушна «Скарбова гора» – тут можна покататися на кониках або просто цікаво провести час на фермі
Тарас Лозинський любить мандрувати зі сім’єю. «Улюблені локації – це ті, які люблять наші діти. Передусім ведмежий притулок «Домажир». Полюбляємо туди їздити, спостерігати за ведмедями, а після того влаштувати невеличкий пікнік, фотосесію. Окрім того, це переважно природні локації, пам’ятки культурної спадщини. Ми – за активний відпочинок! Зокрема, із дітьми сходили на найвищу вершину Сколівських Бескидів – гору Парашку, підкорили й Лопату. Пройшли стежкою (майже 10 кілометрів) від села Корчин до бункера головного осередку ОУН-УПА. Останнє місце, яке ми відвідали, – село Демня, у якому є старовинний цвинтар, а також давня церква, нині недіюча, побудована з пісковику», – каже Тарас Лозинський.
Тетяна Турчина,
мама чотирирічної Вероніки:– Ми мандруємо з донечкою із перших місяців її народження. Перша наша вилазка в Карпати відбулася, коли їй було три місяці. З того часу кожні вихідні шукаємо якісь нові локації, їздимо на природу, в цікаві місця. Львівська область дуже класна тим, що тут є багато ферм, де можна погладити тваринок, погодувати їх. Дитина від цього просто в захваті. Бачу, що це позитивно впливає на її розвиток, що вона нічого не боїться, любить тварин. Якщо говорити про наші улюблені місця, то це, безперечно, Cozy farm біля Новояворівська. Це ферма, де можна попити молока, погладити кізоньок, а ще там роблять дуже смачні сири. На височенну грушку почеплена гойдалка з нашого дитинства – дошка на двох шнурках. Гойдатися на ній весело і дітям, і дорослим.
Дуже цікава локація, яку ми відкрили для себе торік, – персикові сади біля Судової Вишні. Я навіть подумати не могла, що у Львівській області можуть бути персикові сади! Туди можна приїхати, зробити фото, просто з дерева з’їсти персик… Ціни в них набагато нижчі, аніж на ринку, і персики смачніші. Не можемо дочекатися, коли вони достигнуть цього року.
Біля Буська є «Садиба єнота». Там живуть єноти, курочки, нутрії, віслючок. Усіх можна погладити. Дуже приємні ціни (у Львові таке спілкування з єнотами обійдеться значно дорожче).
Дуже гарна ферма біля Львова (у бік Раковця) «Добре діло». Там теж є багато різних тварин – віслючок, кози, вівці, кури, свинки. Можна купити молочко, сир, м’ясо.
Біля Славська розташована козяча «Ферма двох Катерин». Дуже любимо бувати на полуничній фермі «ФайнаBerry», сподіваємося й цього року поласувати ягодами, а в липні у них – сезон лаванди. Поїхати підстригти лаванду – це неймовірний релакс і для мами, і для дитини, який дає змогу «перезавантажити» мозок. Біля Судової Вишні є козяча ферма Елізи (фермерське господарство «Шеврет» – «ЛП»), дуже сподобалося нам і ранчо «Скарбова гора».
Однозначно, що наша любов – це Карпати. Там дуже багато улюблених місць: Тустань, водоспад на Кам’янці, Славське… Любимо просто поїхати погуляти, скупатися в річці. Головне не сидіти вдома!. Як нема змоги кудись вибратися, можна просто піти до лісу, подивитися на білочок у природі, відгадати сліди тварин, зібрати гриби або ягоди – для нас це нормальний процес. Якщо дитина в цьому зростає, то отримує море задоволення. У суботу вранці моя доня розплющує оченята і запитує: «Мамо, а куди ми сьогодні поїдемо?» Тобто вона цього хоче і чекає. А всі обмеження лише в нашій голові.
У Львові ми любимо відвідувати «Домівку врятованих тварин» – екологічний центр на Кубанській. Поблизу Львова, біля Раковця, є Музей загиблих літаків, але він для трохи старших дітей. Торік ми там були, і мені здалося, що він не вразив доньку, а от минулого тижня вона про нього згадала і запитала, чи ми ще туди поїдемо.
Безперечно, варто відвідати наші Свірзький, Олеський, Підгорецький замки. Моя дитина у захваті від Підгорецького: бігала і казала, що хоче там жити.