У школах Львівщини навчається 282 000 учнів, для яких цей навчальний рік був доволі непростим і різним у різних школах. Тож не дивно, що й завершиться він у різний час. З огляду на карантинні умови для учнів 4-их і 9-их класів скасували державну підсумкову атестацію, а випускникам дали право вибору: складати її у формі ЗНО чи ні. Урочистостей з нагоди завершення навчального року теж не проводитимуть. Важливо, що попри всі обставини зовнішнє незалежне оцінювання для тих, що бажають здобувати вищу освіту, відбудеться за графіком.
Цей навчальний рік, як і торік, завершується без ДПА. Його не буде для учнів 4-их і 9-их класів
Підсумкове оцінювання школярів цього року за потреби може проходити у дистанційному форматі. Про це мовиться в листі Міністерства освіти та науки України щодо організації закінчення навчального року 2020/2021.

«Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання», – зазначили в МОН.
У відомстві також наголосили, що важливо забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти. Зокрема, перевести школярів на наступний рік навчання, а також видати табелі або документи про освіту випускникам в умовах посилених протиепідемічних заходів.
Також у МОН наголошують, що шкільні свята можна провести лише з дотриманням вимог безпеки. Зокрема, Юрій Кононенко, начальник Головного управління шкільної освіти, пояснив, що проведення Свята останнього дзвоника та випускного вечора залежить від регіону і від дати, коли це планується. Однак школи повинні проявити креативність, бо звичний формат не відповідає вимогам безпеки.
ДПА у формі ЗНО складатимуть лише ті випускники, які мають намір здобувати вищу освіту
З огляду на погіршення епідемічної ситуації Верховна Рада на початку квітня ухвалила зміни до закону «Про повну загальну середню освіту», зокрема скасувала обов’язкову ДПА для одинадцятикласників.
«Якщо випускник не планує вступати до закладу вищої освіти, то йому не обов’язково проходити ЗНО, а достатньо пройти державну підсумкову атестацію. ЗНО буде обов’язковим лише для тих, що планують вступати у виші», – пояснює суть новацій освітній омбудсмен Сергій Горбачов. І звертає увагу на те, що в соцмережах присутня теза про те, що для випускників шкіл, які мають намір вступати у виші за кордоном, достатньо ДПА, а ЗНО потрібне для тих, що здобуватимуть освіту в Україні. Проте це не так! «Тим, що планують вступати у закордонні виші, я все ж таки раджу пройти ЗНО. Бо дуже багато іноземних вишів запитують саме державний сертифікат оцінювання, тобто результати ЗНО!» – наголосив він.
Абітурієнти, які з поважних причин не змогли зареєструватись для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО. У 2021 році це можна зробити з 6 до 18 травня, повідомляється на порталі УЦОЯО.
Цього року заборонені конкурси для зарахування дітей до перших класів за винятком закладів спеціалізованої освіти та приватних шкіл
Подати реєстраційні документи для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання зможуть особи, які:
– брали участь в Антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях і не зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації;
– належать до категорії осіб із неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації;
– мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації;
– проживають (перебувають) на території, на якій в основний період реєстрації було встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, та внаслідок цього не змогли зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
– за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах.
На Львівщині запрошують до роботи у пунктах тестування, це не безкоштовно – кожній категорії педагогічних працівників оплатять роботу
Таким особам до стандартного комплекту документів потрібно додати заяву (в довільній формі) щодо надання можливості пройти тестування під час додаткової сесії та документ, який підтверджує право особи на реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні під час додаткового періоду.
Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році відбудеться з 29 червня до 16 липня за окремим графіком.
Хтось навчання у школі завершує, а хтось у вересні вперше сяде за парту. Тож у школах триває прийом документів для зарахування. У роз’ясненні МОН для керівників регіональних департаментів освіти і науки мовиться про те, що цього року заборонені конкурси для зарахування дітей до перших класів за винятком закладів спеціалізованої освіти та приватних шкіл.

«При зарахуванні дітей до першого класу заборонене проведення будь-яких заходів для перевірки знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини», – мовиться в листі.
Окрім того, в умовах карантину засновники шкіл можуть дозволити батькам подавати документи електронною поштою без електронного цифрового підпису.