Підказки до пісного меню

«Львівська Пошта» пропонує добірку переписів страв, які можна готувати під час Великого посту

Паста з квасолі (а-ля хумус)

Складники: 250 г сирої білої квасолі, 75 г кунжуту або 50 г пасти тахіні, сік із одного лимона, кілька зубців часнику (можна замінити дрібкою сушеного часнику або асафетиди), 40 мл олії, 1 ч. ложка цукру, по пів чайної ложки солі і соди, кілька галузок чебрецю (можна трошки сушеного), по дрібці солодкої паприки і зіри (кумину, можна замінити звичайним кмином).
Приготування
Квасолю замочіть на дві години в гарячій воді, додавши соди. Після цього воду злийте і промийте квасолю холодною водою. Варіть її з чебрецем пів години (пропорція води 1:4), процідіть, але відвар не виливайте.
Кунжут обсмажте на пательні на маленькому вогні 5 хвилин, постійно помішуючи. Тоді подрібніть його до пастоподібного стану в ступці (можете використати готову пасту тахіні).
Часник обберіть і дрібно наріжте. До квасолі додайте пасти з кунжуту, часнику, паприки, зіри, солі, цукру і лимонного соку. Збийте усе блендером на однорідну масу, влийте олії і 5 столових ложок відвару з квасолі та знову перебийте масу блендером.
Подавайте до столу з накраяними на брусочки свіжими овочами – огірком, морквою, солодким перцем, стеблами селери. Також ця квасолева паста підійде для подачі з різноманітними крекерами, снеками тощо.

Голубці з грибами та пшоном

Складники: головка свіжої або квашеної капусти, 700 г свіжих або морожених грибів, 200 г пшона, по 100 г цибулі та моркви, кілька галузок кропу, 2 зубці часнику, олія, сіль і перець до смаку.
Приготування
Із капустини виріжте серединку (качан), не пошкодивши листків. У велику каструлю з підсоленим окропом покладіть цілу капустину так, щоб вона повністю була у воді. За допомоги двох виделок відділіть листки від головки, варіть їх близько 5 хвилин, щоб вони були напівготові. Приварені листки капусти остудіть і розріжте кожен навпіл, зріжте з кожного тверду прожилку.
Для начинки залийте пшоно 500 мл окропу, накрийте і залиште на 30-40 хвилин. Потім перекладіть у сито, добре промийте холодною водою і повністю просушіть.
Тим часом наріжте цибулю на дрібні кубики, обсмажте на розігрітій сковорідці із соняшниковою олією до ледь золотистого кольору, додайте грубонатертої моркви і смажте ще 2-3 хвилини помішуючи. Окремо обсмажте нарізані на дрібні кубики гриби до золотистого кольору.
Викладіть у миску смажені гриби, додайте запареного і просушеного пшона, смаженої цибулі та моркви, дрібно нарізаного свіжого часнику і зелені, солі, перцю і добре вимішайте.
Покладіть половину привареного листка на дошку зовнішнім боком донизу. По центру нижнього краю листка (там, де розріз) викладіть 50 г начинки, згорніть бокові частини листка досередини так, щоб вони накрили начинку, і щільно скрутіть голубець рулетиком.
У форму для запікання складіть щільно скручені голубці (краєм листка донизу), накрийте їх залишками приварених капустяних листків і залийте підсоленою холодною водою або бульйоном (грибним, овочевим) так, щоб рідина ледь покрила голубці. Накрийте форму кришкою або фольгою, поставте у розігріту до 170 градусів духовку і готуйте годину. Дайте голубцям повністю охолонути у посуді та в рідині, у якій вони готувалися.

Фалафель

Складники: 250 г нуту, 2-3 пера зеленої цибулі, 1 ст. ложка кунжуту, по 3 ч. ложки сухого кумину і зерен коріандру, 2 ч. ложки лимонного соку, 0,5 ч. ложки меленого перцю чилі, оливкова олія.
Приготування
Замочіть нут у холодній воді, щоби вона на 2-3 сантиметри покрила його, на 12 годин. Потовчіть у ступці обсмажений кунжут з кількома краплями оливкової олії. Вийде паста тахіна.
Дрібно посічіть 2-3 пера зеленої цибулі. Перекладайте нут невеликими порціями в чашу блендера і перетирайте його на пасту. Робіть так, поки не перетрете всі 250 грамів.
Тепер у чашу блендера покладіть тахіну, сушений кумин, коріандр, гострий перець чилі, зелену цибулю, додайте лимонного соку і перемеліть все це. Такий набір прянощів найбільш характерний для фалафелі та її оригінального смаку.
Перетертий нут і приправи вимішайте на однорідну масу. Вона здаватиметься вам розсипчастою, але не лякайтеся – так має бути. Скачайте з неї кульки розміром з волоський горіх. Добре втрамбовуйте їх на долоні, тоді вони будуть достатньо міцні.
Розігрійте у рондлику олію. Щоби багато не витрачати, налийте стільки, аби вона покрила кульки наполовину. Цього буде достатньо. Коли олія нагріється, занурюйте кульки по кілька штук так, щоб вам було зручно їх перевертати, обсмажуйте до золотистої скоринки з усіх боків і перекладайте на паперовий рушник, аби стік надлишок олії.

Запечена риба

Складники: 600 г філе риби (для цього перепису підходить і біла риба, як-от хек, і червона), апельсин, по 10 мл соєвого соусу та оливкової олії, суміш перцю і сіль до смаку.
Приготування
Змішайте соєвий соус та олію. Філе риби посипте спеціями, полийте соусом і поставте маринуватися на 10 хвилин.
Апельсин помийте і накрайте на кільця.
Духовку розігрійте до 200 градусів. Із фольги зробіть конверт, покладіть до нього рибне філе, згори – кільця апельсина і закрийте конверт. Запікайте рибу близько 20 хвилин. Потім відкрийте конверт і запікайте ще 5 хвилин.

Пиріг із горошком та солодкою цибулею

Складники: 300 г листкового тіста, 150 г зеленого горошку (мороженого), кілька галузок м’яти, 2 цибулини, 2 ст. ложки цукру, олія, сіль і перець до смаку.
Приготування
Листкове тісто розморозьте при кімнатній температурі. Горошок пересипте у невелику каструлю, залийте водою, доведіть до кипіння і проваріть 2 хвилини. Злийте воду, перекладіть горошок в чашу блендера, додайте листочки м’яти, сіль і перець до смаку і перебийте на однорідну масу.
Цибулю обберіть, поріжте на півкільця і обсмажте на пательні з олією, поки не стане прозорою. Зменште вогонь до мінімуму, додайте цукру і тушкуйте, допоки він не карамелізується. Розігрійте духовку до 180 градусів.
На розморожене тісто викладіть горохову начинку і зробіть бортики завтовшки 1 сантиметр. Зверху на горох викладіть карамелізовану цибулю і поставте пиріг у духовку на 15-20 хвилин.

Гарбузовий пиріг

Складники: 240 г борошна, 150 г цукру, 150 мл води, сік і цедра з одного великого апельсина, 100 г м’якоті гарбуза, 50 мл олії, 10 г розпушувача, 1 ч. ложка кориці.
Приготування
Гарбуз обберіть і видаліть зернята. М’якоть поріжте на невеликі шматочки і готуйте в мікрохвильовій печі до 5 хвилин на найбільшій потужності або ледь приваріть, щоби зм’якла. До гарбуза додайте олії, цукру, води, апельсинового соку і збийте це все блендером. Тоді додайте цедри з того ж апельсина, борошна, кориці та розпушувача. Добре вимішайте і випікайте пиріг при температурі 180 градусів пів години (або на 5-10 хвилин довше у мультиварці).
Гарбуз у цьому пирозі не відчувається взагалі. Пиріг виходить ніжний і пористий. А ще корж можна розрізати навпіл і перемастити варенням, полити помадкою чи присипати цукровою пудрою.
Сторінку підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4822 / 1.6MB / SQL:{query_count}