Повітряні мільярди

У Франції завершився 48й міжнародний авіакосмічний салон "Ле Бурже"

У Франції завершився 48й міжнародний авіакосмічний салон "Ле Бурже"

Незважаючи на світову фінансову кризу, в цьогорічному авіасалоні взяла участь рекордна кількість учасників із 48ми країн. Уперше на "Ле Бурже" свої авіапроекти продемонстрували підприємства з Австралії, Литви, Лівії, Мексики і Тунісу. Однак організатори салону все ж зізнаються, що, порівняно з 2007 роком, цього разу власне льотна частина представлена значно слабше, адже у період фінансових проблем привезти на виставку "живу" техніку зважилися далеко не всі.

Остаточні підсумки "Ле Бурже - 2009" ще не підбиті, проте вже зараз зрозуміло, що однією з головних дійових осіб стала Росія. І це при тому, що росіяни представили лише один літак - пасажирський авіалайнер "Sukhoi Superjet 100" (SSJ100) компанії "Сухой". Інші російські авіавиробники виставляли лише макети своєї техніки, щоб "не розсіювати увагу публіки".

Перші два дні салону стали відверто російськими. Так, 15 червня угорська авіакомпанія "Malev" домовилася про купівлю 30 літаків "Sukhoi Superjet 100" - сума угоди в каталожних цінах становила близько мільярда доларів. 16 червня компанія "Цивільні літаки Сухого" підписала так званий твердий контракт на поставку 24 SSJ100 на суму понад 715 мільйонів доларів з пермським "Авіалізингом". У той же день стало відомо, що авіакомпанія "Атлант­Союз", підконтрольна уряду Москви, домовилася з Об'єднаною авіабудівельною корпорацією на поставку 30 ближньомагістральних Ан­148 і 15 середньомагістральних Ту­204СМ. Передбачається, що твердий контракт, сума якого в каталожних цінах становить 1,2 мільярда доларів, буде погоджений до вересня.

Окрім російського успіху, серед визначних подій на цьогорічному "Ле Бурже" можна відзначити укладення найбільшої угоди в сегменті авіаційних моторів за всю історію існування галузі. Перевізник "Etihad Airways" з Об'єднаних Арабських Еміратів накупив авіамоторів на загальну суму 14 мільярдів доларів, розмістивши замовлення відразу в трьох компаніях: GE, "Engine Alliance" і "Rolls Royce". А угорський бюджетний авіаперевізник "Wizz Air" уклав попередню угоду про купівлю 50 лайнерів "Airbus A320" на 3,8 мільярда доларів за каталожними цінами.

Що ж до української експозиції, то вона була представлена регіональним реактивним літаком нового покоління Ан­148 "Антонов". Цей літак уже не вперше демонструє свої можливості на "Ле Бурже": 2005 року він брав участь у салоні як дослідний літак, а цього року - як пасажирський лайнер, взятий до експлуатації. Крім того, АНТК ім. О.Антонова представив у Парижі проект подальшого розвитку важкого транспортного літака Ан­124100 "Руслан", що добре відомий у світі як лідер ринку повітряних перевезень великогабаритних і нестандартних вантажів.

А загалом на огляд публіки було представлено 140 повітряних суден: від знаменитого моноплана "Блеріо­11", побратим якого 100 років тому пересік Ла­Манш, до прототипів новітньої військової техніки. В рамках святкування століття салону (перший показ досягнень в області авіабудування відбувся в Парижі в 1909 році, а сам салон проводять раз на два роки) пройшли два основні дійства: вперше з 1975 року свою програму показала французька група вищого пілотажу "Patrouille de France", а також уперше в салоні одночасно взяли участь приблизно 30 раритетних літаків, побудованих з 1909го по 1960 рік. Шоу легенд, що літають, за задумом організаторів, мало проілюструвати ключові моменти в історії авіації, щоб за кілька годин відвідувачі змогли пережити ті фантастичні успіхи, яких досягла авіація за останні 100 років. Загалом подивитися на авіаційні новинки на цьогорічний "Ле Бурже" прибуло близько 400 тисяч глядачів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4529 / 1.56MB / SQL:{query_count}