Моральний авторитет нації

20 років тому главою УГКЦ став Блаженніший Любомир Гузар

26 січня 2001-го на Надзвичайному Синоді єпископів УГКЦ Верховним Архиєпископом Української греко-католицької церкви був обраний Блаженніший Любомир Гузар. Цього ж дня Папа Римський Іван Павло II затвердив цей вибір.
Нагадаємо основні віхи біографії Блаженнішого Любомира.
1. Любомир Гузар прожив у США 20 років, в Італії – 24 роки. Після 46 років еміграції у 1993 році повернувся в Україну та оселився біля Львова. «Мені стали сльози в очах. Я був на рідній землі», – так описував свої враження від повернення Блаженніший Любомир. Утім отримати українське громадянство він зміг, коли вже став главою УГКЦ, тобто у 2001 році.
2. Він спілкувався українською, польською, німецькою, англійською та італійською мовами, хоча скромно зізнавався, що знає більше.
3. Був пластуном, належав до куреня під назвою «Червона калина», де його називали «братчик Любко». На честь висвячення друзі-пластуни подарували йому чашку, яку попросили освятити нью-йоркського римо-католицького єпископа.
4. У 1977 році таємно, без згоди Папи Йосиф Сліпий висвятив Любомира Гузара на єпископа. Протягом 19 років він чекав підтвердження своєї єпископської хіротонії, інформує сайт УГКЦ.
5. Після смерті Папи Івана Павла II у 2005 році Любомир Гузар став одним із кандидатів на Ватиканський престол (з-поміж 16 інших).
6. Любомир Гузар очолював Українську греко-католицьку церкву десять років (2001 – 2011). За цей час йому вдалося чи не найважливіше – перенести престол УГКЦ до Києва, фактично зробивши Церкву всеукраїнською, поступово стираючи асоціації виключно із Західною Україною, а також просуваючи її на схід. Він також став першим у історії УГКЦ Патріархом, який зрікся престолу.
7. До останніх днів Любомир Гузар мешкав у семінарії в селі Княжичі біля Києва. Туди щодня приїздили різні люди, щоби порадитись або просто послухати його.
8. Втративши зір, він не міг писати власноруч, але надиктовував тексти, які виходили як колонки в різних українських виданнях. А ще він є автором чотирьох книг.
9. Якось під час інтерв’ю, коли Любомир Гузар уже був незрячим, один із журналістів запитав Блаженнішого: «Для чого вам годинник, ви ж не бачите?» – «А той дзиґарок (годинник) говорить», – відповів він.
10. Щодня о 20.00 Любомир Гузар вмикав Радіо Свободу, щоби послухати підсумки дня та дізнатися останні новини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5607 / 1.54MB / SQL:{query_count}