Донжуанська салатка від «Львівської кухні»
Складники: 100 г гарбуза, середній корінь селери, морквина, стебло селери з листям, огірок, очищене яблуко, 50 г волоських горіхів, олія з гарбузового насіння або лляна олія, гарбузове насіння, цитриновий сік, мед.Приготування
Насіння гарбуза обберіть від лушпиння і разом із горіхами прогрійте на пательні. Сирий гарбуз, моркву, яблуко, корінь селери, огірок потріть на тертці з великими вічками. Додайте горіхів, добре вимішайте, при подачі посипте гарбузовим насінням, скропіть сумішшю цитринового соку, олії та меду.
Подавайте до столу відразу після приготування.
Кімчі (капуста по-корейськи)
Складники: велика головка пекінської капусти, велика морквина, редька або дайкон, пучок зеленої цибулі, 2 скл. води, 50 мл рибного соусу, 5-6 ст. ложок солі, 3 ст. ложки рисового борошна або кукурудзяного крохмалю, 2 ст. ложки цукру, 1 ч. ложка зерен коріандру.На соус «Канкочі»: по 300 г солодкого перцю і перцю чилі, 5-6 зубчиків часнику, 2 см кореня імбиру, 1-2 ст. ложки солі.
Приготування
Від пекінської капустини відріжте корінець, розкрайте її вздовж начетверо, потім кожну четвертинку розріжте впоперек на три частини. Розберіть на листочки і добре промийте у великій мисці. Злийте воду, щедро посипте капусту сіллю (5-6 ст. ложок) і вимішайте. Залиште на пів години-годину, щоби листки капусти пустили сік і трохи зм’якли.
У каструльці змішайте дві склянки води з рисовим борошном або кукурудзяним крохмалем. Поставте на вогонь і варіть помішуючи до отримання густої маси. Відставте, щоб охолола.
Приготуйте гострий соус «Канкочі». Для цього всі складники просто пропустіть через м’ясорубку або збийте в чаші блендера до отримання однорідної маси, додайте 1-2 ст. ложки солі та перемішайте.
Всі овочі добре промийте і обберіть. Пера зеленої цибулі поріжте на невеликі шматочки завдовжки 4-5 см, моркву і редьку (або дайкон) – на тонку соломку.
Засолену в мисці капусту добре промийте від солі і струсіть від зайвої вологи. Додайте до неї рибний соус (якщо не знайшли, готуйте без нього), коріандр, заварене борошно, соус «Канкочі». Ретельно все перемішайте, щоб соуси з’єдналися і вкрили кожен капустяний листок. Миску або контейнер для харчових продуктів накрийте тарілкою і залиште суміш маринуватися на два дні при кімнатній температурі. Таку капусту по-корейськи можна зберігати в холодильнику 1,5 місяця.
Морквяний суп
Складники: 6 великих морквин, 750 мл овочевого бульйону, 200 мл кокосового молока, цибулина, зубчик часнику, четвертинка перцю чилі, 1 см кореня імбиру, олія для смаження, сік із половини лимона, жменька підсмаженого гарбузового насіння, сіль до смаку.Приготування
Моркву помийте. Цибулю, моркву і часник обберіть.
На розігрітій сковорідці підсмажте порізану на кубики цибулю, посічені часник і чилі. Коли цибуля зісклиться, всипте до неї тертої моркви, ще дві хвилини просмажте, висипте в каструлю з бульйоном і варіть 5 хвилин.
Тоді влийте кокосове молоко, проваріть ще хвилин 5, додайте дрібно натертого імбиру та зніміть із вогню.
Присмачте суп лимонним соком і збийте блендером на однорідну масу.
Подавайте до столу, присипавши підсмаженим гарбузовим насінням.
Печена скумбрія в «сорочечці» з порею
Складники: дві скумбрії, пів апельсина, 2 ст. ложки ягід журавлини, велика цибуля порей, кілька галузок петрушки, сіль і перець до смаку.Приготування
Скумбрію помийте, випатрайте і відріжте голови, посоліть-поперчіть ззовні та зсередини.
В середину кожної рибини покладіть по пів кружальця апельсина, трошки петрушки та по кілька ягід журавлини.
Порей промийте, акуратно розберіть на окремі листки (широкі розріжте поздовж) і залийте окропом, щоб зм’якли.
Застеліть дошку пергаментом, розкладіть зверху листки порею та сплетіть із них «килимок». Викладіть на нього рибину і загорніть краями листків. Зверху змастіть невеликою кількістю олії та загорніть у пергамент.
Так само зробіть із другою рибиною. Покладіть рибини у форму для запікання і готуйте при температурі 200 градусів 30-35 хвилин.
Наприкінці запікання привідкрийте конвертики з пергаменту і ще на 5 хвилин поставте їх під гриль, аби порей зарум’янився.
Айва, запечена з картоплею
Складники: 800 г картоплі, 400 г айви, 3 ст. ложки олії, 2-3 галузки розмарину, головка часнику, сіль і чорний мелений перець до смаку.Приготування
Розігрійте духовку до 180 градусів. Картоплю помийте, обберіть і наріжте на великі скибки (як на «Картоплю по-селянськи»).
Айву помийте і поріжте так само, як і картоплю.
Змішайте у великій посудині для запікання картоплю і айву, посоліть і поперчіть до смаку.
Додайте 2-3 галузки розмарину, розрізану навпіл головку часнику і щедро скропіть олією. Добре перемішайте і запікайте в духовці 30-35 хвилин до готовності картоплі.
Пісний пастуший пиріг
Складники: 0,5 кг картоплі, 200 г печериць, склянка сочевиці, два помідори, цибулина, морквина, два зубчики часнику, 100 мл овочевого бульйону, 2 ст. ложки олії, 1 ст. ложка томатної пасти, 0,5 ч. ложки кмину, сіль і перець до смаку.Приготування
Зваріть сочевицю в підсоленій воді відповідно до інструкції на упакованні.
Картоплю обберіть і зваріть у підсоленій воді до готовності. Розімніть товкачиком, додавши столову ложку олії.
Помийте і поріжте печериці на тонкі пластинки, цибулину та помідори – на дрібні кубики, часник посічіть. Морквину натріть на тертці з великими вічками.
Розігрійте сковорідку, зіскліть на ній цибулю. Додайте моркву (і готуйте ще кілька хвилин) та печериці. За кілька хвилин додайте помідори, пасту, овочевий бульйон або воду, тушкуйте 5-7 хвилин, потім додайте посіченого часнику.
Варену сочевицю перекладіть у сковорідку, посоліть і поперчіть, додайте 0,5 ч. ложки кмину, перемішайте і тушкуйте хвилину.
Викладіть готову начинку з овочів із сочевицею у форму для запікання та рівномірно розподіліть. Зверху рівномірно викладіть картопляне пюре і випікайте пиріг при температурі 180 градусів 20 хвилин до утворення рум’яної скоринки.
Чіа-пудинг
Складники: 50 г насіння чіа, 150 мл рослинного молока, фрукти або ягоди для подачі.Приготування
Пудинг цей варто готувати завчасу. Насіння чіа насипте у склянку і залийте рослинним молоком (його можна придбати або приготувати самому, як-от вівсяне). Для цього 50 г вівсяних пластівців залийте 0,5 л води, перемішайте і залиште при кімнатній температурі настоюватися щонайменше 10 годин, аби пластівці набухли і стали м’які. Відтак добре збийте цю масу блендером і процідіть її через декілька шарів марлі. Саме ця рідина і є вівсяним молоком, а залишки пластівців можна використати для приготування сніданку.
Поставте склянку із замоченим у молоці чіа на ніч у холодильник, аби зернята розмокли.
Подавайте пудинг разом із вашими улюбленими фруктами або ягодами.
Шпинатні кекси
Складники: пучок свіжого шпинату або 100 г мороженого, банан, 2 скл. борошна, по 3/4 скл. цукру і рослинного молока (можна кокосового або вівсяного), 1/4 скл. олії, 2 ч. ложки порошку до печива, по 1 ч. ложці соди і кориці.Приготування
Банан обберіть і подрібніть у блендері на однорідну масу (на тісто знадобиться пів склянки такого пюре). Шпинат промийте (або відцідіть від зайвої вологи, якщо використовуєте морожений) і вимішайте з молоком та олією у чаші блендера. До цієї рідини додайте бананового пюре і ще раз вимішайте.
В окремій мисці змішайте всі сипучі складники і вилийте в цю суміш бананово-шпинатну масу. Старанно вимішайте. Наповніть форми тістом на 2/3. Випікайте кекси в духовці при 180 градусах 20-25 хвилин.
Сторінку підготувала Марічка Ільїна
за матеріалами panistefa.com, klopotenko.com,
t.me/simplytastydaily і переписами Дарії Малахової