Купуємо кота в мішку

Купуючи промислові товари чи продукти харчування, завжди хочеться знати, що це за продукт, що входить до його складу

Купуючи промислові товари чи продукти харчування, завжди хочеться знати, що це за продукт, що входить до його складу. Проте нерідко вся інформація на імпортних товарах подана англійською чи іншою іноземною мовою, а українською про товар не сказано ні слова. І споживач купує, як кажуть, кота у мішку, хоча згідно зі ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів" він має право на доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товари.

Відповідно до українського законодавства, всі українські та імпортні харчові продукти повинні мати маркування українською мовою. Якщо такої інформації нема - товар не повинен потрапляти на ринки і в магазини.

На імпортних технічно складних побутових товарах інструкція має бути написана мовою країни, звідки привезли товар, й українською. Та перевірки, які провели працівники управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області, виявили: українського законодавства дотримуються далеко не всі підприємці. "Упродовж січнячервня 2009 року управління перевірило діяльність 1345 підприємств і у 1256 з них виявлено порушення Закону України "Про захист прав споживачів". У 435 підприємствах виявлено 951 випадок порушення мовного законодавства: не було україномовного перекладу етикеток, інструкцій до товарів, які були у продажу. На порушників накладено штрафні санкції на суму майже 70 тис. грн, - розповідає Надія Бригінець, головний спеціаліст управління у справах захисту прав споживачів. - Торік було виявлено 286 випадків порушення мовного законодавства".

Не дотримуються законодавства про мову і на автопідприємствах Львова. Під час перевірки ТзОВ "ДністерАвто" виявлено реалізацію непродовольчих товарів без належного маркування. Перевіривши автосалон УЗ "Деу Авто", працівники управління у справах захисту прав споживачів, виявили факти реалізації автомобілів іноземного виробництва та аксесуарів до них без відповідної інструкції українською мовою.

"За виявлені під час перевірок порушення на керівників автосалонів накладено адміністративні штрафи (78 тис. грн), а до підприємств застосовано штрафні санкції (38 тис. грн)", - повідомила Надія Зеновіївна.

Не дотримуються закону про мову й у гіпермаркеті "Практікер". Тут виявлено промислові товари на суму майже 38 тис. грн без необхідної інформації українською мовою.

Штрафні санкції за відсутність інформації українською мовою на товарах застосовували до ТзОВ "Фокстрот", ТзОВ "Сільпо", "Біла ворона", "Нова лінія" та інші.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5011 / 1.54MB / SQL:{query_count}