І жодні пігулки не знадобляться!

Чому зелень така корисна, як її правильно споживати, при яких недугах помічна, а при яких протипоказана

Шпинат, рукола, кінза, петрушка, кріп, цибуля вітамінізують наш ослаблений після зимово-весняного періоду організм. А ще зелень додає багатьом стравам незабутнього смаку.
У зеленині міститься велика кількість фолієвої кислоти (вітаміну В9), вітаміну К, каротиноїдів, хлорофілу і клітковини. Однак у ранній зелені можуть міститися нітрати і пестициди, тому, щоб знизити їхню кількість, обов’язково мийте зелень під проточною водою. Це також вбереже вас від зараження гельмінтами і токсоплазмами.
Якщо плануєте додати зелень до супу або другої страви, постарайтеся зробити це за п’ять-десять хвилин до закінчення готування. Знайте, що вітамін С і фолієва кислота руйнуються під час термічної обробки, тож більшу частину зелені варто вживати в свіжому вигляді!

Шпинат додає сил

Пам’ятаєте мультфільм про моряка Папая, який ставав набагато сильнішим завдяки тому, що їв шпинат? Звичайно, не варто очікувати від цієї рослини подібного ефекту, проте вона має широкий спектр впливу на організм.
Додаючи свіжий шпинат у салати, супи та інші страви, а також п’ючи відвар із нього, можна позбутися болю голови, зняти втому, перенапруження, відновити роботу кишківника, зміцнити кістки та нормалізувати рівень цукру в крові. Крім цього, шпинат виводить із організму шлаки, що сприяє очищенню шкіри обличчя та тіла.
До складу шпинату входять вітаміни групи В, А, С, Е і мінерали Ca, Mg, Fe, К, Zn, Mg. У листках шпинату багато рослинного білка (більше його тільки в зеленому горошку та квасолі). Такий багатий склад робить його цінним продуктом здорового харчування, дієтичним і лікувальним, що допомагає позбутися надлишкової ваги і підтримати здоров’я.

Рукола підвищує гемоглобін

Ця хрестоцвіта рослина прийшла до нас із Середземномор’я. Листки руколи мають специфічний гострий і пікантний смак. Їх використовують у салатах і як добавку до м’ясних страв, піци, пасти. Рукола багата на бета-каротин, вітаміни групи В, вітаміни  Е, С, К, мікроелементи Mg, Zn, Se, Cu, Mn, Fe, P, Na. Регулярне споживання руколи стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, покращує обмін речовин, зміцнює судини, знижує рівень холестерину, підвищує гемоглобін і посилює імунітет.

Кінза для покращення травлення

У багатьох кулінарних рецептах в переліку інгредієнтів можна зустріти такі добавки, як коріандр та кінза. На перший погляд, здається, що мова йде про різні спеції. Насправді, так називаються різні частини однієї рослини: зелене листя іменуються кінзою, а насіння відомі як коріандр.
Кінза багата на різні олії, які покращують роботу травної системи. Наприклад, вона стимулює апетит та знімає запалення, яке можуть спричинити деякі продукти. Є в цій рослині багато вітамінів, особливо A, K, B, C, і E, поживні речовини та мінерали: кальцій, калій, магній та фосфор.
Якщо у вас проблеми з дихальною системою, пийте чай, запарений зі жмені листя кінзи на чашку води. Це допоможе вивести слиз з легенів, гортані та навіть носа. Завдяки своїм протизапальним властивостям, кінза зменшує спричинене ревматизмом та артритом запалення та нормалізує роботу нирок.
Дуже корисна кінза жінкам. Вона не лише знімає менструальні болі, а й нормалізує гормональні зміни.

Петрушка покращує зір

За вмістом вітаміну С петрушка перевершує багато овочів і фруктів (у чотири рази лимон!). Також у ній чимало каротину, ефірних олій, провітаміну А, вітамінів групи В, фолієвої кислоти, мікроелементів K, Mg, Fe.
Смачні та корисні всі частини рослини: листя, стебла, корені та насіння. Споживаючи петрушку, можна покращити апетит, підсилити секрецію травних залоз. Також це слабкий сечогінний, дезінфікувальний і протизапальний засіб при захворюванні нирок, печінки, жовчовивідних шляхів, хворобах серця.
Корисна петрушка й для зміцнення судинної та кровоносної систем, покращення зору. Компрес із відвару петрушки  допомагає при втомі очей. Для того, щоб усунути неприємний запах із рота (до прикладу, після вживання часнику), достатньо пожувати свіжий листок петрушки.
Проте не бажано споживати її при будь-яких загостреннях хронічних недуг, неврозах і під час вагітності.

Кріп омолоджує

Не варто обходити увагою кріп. Його ще називають «трава молодості», тому широко застосовують у косметології. Паростки кропу містять клітковину, ефірні олії. Сама рослина – вітаміни групи В, вітаміни С, А, Е, РР і такі мікроелементи, як залізо, калій, кальцій, фосфор. Користь від цієї рослини безмежна.
Кріп – сильний антиоксидант. Завдяки великій кількості аскорбінової кислоти і флавоноїду кверцетину виводить зі шкіри токсини, посилює моторику шлунково-кишкового тракту, нормалізує обмін речовин, покращує апетит, має спазмолітичні та заспокійливі властивості, є сильним сечогінним і жовчогінним засобом, має відхаркувальну дію при кашлі, антисептичні властивості, знижує тиск і метеоризм. А ще кріп зміцнює імунітет, допомагає позбутися болю голови і безсоння.
Однак не варто споживати його людям зі зниженим кров’яним тиском.

Зелена цибуля бореться з вірусами

Для нас із вами цибуля – звичайна городня рослина, однак її склад не такий простий, як здається на перший погляд. Зеленою цибулею називають незрілі зелені пера ріпчастої цибулі. Її корисні властивості полягають у наявності фітонцидів, які захищають від вірусних захворювань. Пера цибулі містять хлорофіл, корисний для кровотворення, збуджують апетит, сприяють травленню і засвоєнню їжі. Корисна цибуля і при авітамінозі, занепаді сил, сонливості, запамороченні.
Зелена цибуля містить багато цинку (нестача цього елемента може спричинити випадіння волосся і ламкість нігтів, негативно позначитися на репродуктивній системі жінок і чоловіків). А ще в цій рослині є речовини, що зміцнюють серцевий м’яз і стінки судин. Отже, людям, які мають серцеві недуги, і просто ослабленим треба звернути на це увагу. Багата цибуля на фосфор та кальцій, корисні для зубів.
Не варто часто споживати зелену цибулю тим, що потерпають від хвороб нирок, печінки і шлунково-кишкового тракту в період загострення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4781 / 1.59MB / SQL:{query_count}