Північна Корея може вести підготовку до нового ядерного випробування, припускає влада США. Про це повідомило журналістам джерело в адміністрації країни. За його інформацією, у Вашингтоні бачать "ознаки" того, що Пхеньян, можливо, планує чергове ядерне випробування, яке стане вже третім за рахунком з 2006 року, коли Північна Корея вперше здійснила підземний атомний вибух. При цьому анонімне джерело не надало жодних деталей з цього приводу.
Зі свого боку, спеціальний представник президента Сполучених Штатів у КНДР Стівен Босуорт, виступаючи на слуханнях у Конгресі, наголосив, що Пхеньяну доведеться зіштовхнутися із "серйозними наслідками в разі, якщо не буде змінений курс". Стівен Босуорт заявив, що санкції, зокрема, можуть торкнутися рахунків уряду КНДР, розміщених у банках інших країн.
Під час слухань представник президента США кілька разів назвав Японію та Південну Корею "союзниками" США у вирішенні проблеми КНДР, а Китай та Росію - "партнерами". Відповідаючи на запитання законодавців щодо ролі Росії, Стівен Босуорт зазначив, що "вона також розділяє глибокі побоювання і активно співпрацює з нами в рамках Ради безпеки ООН".
Нагадаємо, що 25 травня Пхеньян провів підземні випробування ядерного вибухового пристрою. Потужність вибуху, за даними експертів, сягала 20 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Крім того, за повідомленнями із Сеула, КНДР провела кілька пусків ракет, зокрема зенітних і протикорабельних. Більше того, 27 травня влада Північної Кореї заявила, що більше не вважає себе зв'язаною умовами перемир'я 1953 року, яке поклало край Корейській війні. Пхеньян пообіцяв у разі потреби дати воєнну відсіч своїм супротивникам - Південній Кореї і державам, що її підтримують.