Від серця до серця, від краю до краю

Задовго, а може, і на все життя запам'ятається багатьом учням нашої школи зустріч з учнями польського IV загальноосвітнього ліцею ім. Гетьмана Станіслава Жолкевського з м. Седльце, зустріч, яка відбувалася у Львові з 23 по 29 квітня цього року у Львівській ССЗШ №2 з поглибленим вивченням англійської мови в рамках проекту "eдумка на два серця: з краю до краю"

Задовго, а може, і на все життя запам'ятається багатьом учням нашої школи зустріч з учнями польського IV загальноосвітнього ліцею ім. Гетьмана Станіслава Жолкевського з м. Седльце, зустріч, яка відбувалася у Львові з 23 по 29 квітня цього року у Львівській ССЗШ №2 з поглибленим вивченням англійської мови в рамках проекту "eдумка на два серця: з краю до краю". Проект передбачає співпрацю з питань виховання української та польської молоді, вивчення історії, культури, побуту України та Польщі, екологічного навчання та виховання, співпрацю в галузях освіти, культури, спорту, туризму, інтеграції молоді, вивчення мови сусіда, набування навиків комунікації. Головною цінністю нашого проекту є спілкування заради взаємного духовного збагачення молоді двох сусідніх країн.

Ініціаторами проекту з боку України була директор ССЗШ №2 Лідія Савчук, з боку Польщі - Гражина Барчинська, вчитель хімії ліцею м. Седльце. "Ділові контакти із західними сусідами є особливим чинником у розширенні пізнання учнів нашої школи у питаннях інтеграції в Європу", - наголосила директор школи Лідія Ярославівна.

Близько тридцяти учнів польського ліцею протягом тижня перебували у Львові. "Для гостей ми організували низку заходів, щоб більше розповісти про нашу країну та Львів, дати можливість тісніше поспілкуватися зі своїми українськими однолітками", - розповіла координатор проекту, вчитель англійської мови Світлана Комарова. За її словами, у львівській школі №2 буде відкрито факультативний курс польської мови. Аналогічний курс буде організовано і в польському ліцеї.

Назва проекту "eдумка на два серця...", подібна до слова email - як засобу постійного зв'язку учасників проекту. Питаннями екологічного навчання та виховання українських та польських дітей займалась учитель біології Наталія Толочко. Організаційні питання вирішувала Ірина Бонк. Підсумком проекту було створення мультимедійного фільму про враження учасників проекту та його реалізацію. Керівником цієї ланки була вчитель інформатики Галина Телюк. Від польського ліцею над проектом працювали Ева Яґєлло, Яцек Яґєлло та Вєслав Жуковскі.

Львівські школярі радісно зустріли своїх польських однолітків: підготували для них гарну пізнавальну програму, святковий концерт­привітання. Потім відбувся теплий і щирий прийом в українських домівках - польські діти ночували у сім'ях своїх українських друзів.

Програма перебування зарубіжних гостей була насиченою і цікавою. Це були й мандрівки старовинними замками Львівщини - діти відвідали Золочівський замок, який зацікавив їх своєю історією й зачарував неповторною красою, Унівський монастир, де монахи почастували дітей надзвичайно смачним обідом, та місто Жовкву; екскурсії Львовом - побували в українських церквах та католицькому костелі, картинній галереї, в оперному театрі на балеті "Дон Кіхот", на Личаківському цвинтарі, на Високому Замку та у Шевченківському гаю, в Ботанічному саду Львівського національного університету ім. І.Франка, де якраз зацвіли тюльпани і рододендрони, погуляли старими вуличками Львова. Всі екскурсії для польських гостей проводили львівські школярі: Софія Бучма, Марта Ціцімірська, Богдан Волошанський, Оля Беднарчук, Уляна Толочко, Іванна Толочко. Звісно, після екскурсій діти мали вільний час, який кожен проводив на свій смак, але даремно його не гаяв: львів'яни показували гостям вечірній Львів, чарівні краєвиди міста з Ратуші, також діти змагалися на шкільному спортивному майданчику, частувалися в львівській цукерні й накупили багато сувенірів на вернісажі.

Але, крім пізнавальних програм, хочеться й розваг! Тож українські діти повели своїх польських друзів в аквапарк "Пляж". Це було щось! І учні, й учителі розважалися, як могли, провели час, як казали поляки, "бурхливопозитивно". А ще була дискотека! Ось там вже повеселилися!

Мені дуже приємно, що я брала участь у програмі "eдумка на два серця: з краю до краю", бо в мене мешкала дуже класна полячка. У нас виявилося стільки спільного: й ім'я, і музичні захоплення, і навіть смакові уподобання! Хтось з моїх друзів сказав, що ми навіть бігаємо однаково! Також ми двоє граємо на гітарі. Вечорами ми співали, підіграючи собі на гітарі. Навчили одна одну різних пісень і показали свої власні. І що з того, що ми з різних країн? Це нам не завадило потоваришувати. Весь проведений разом час - це просто маса позитиву, буде що згадати... Після від'їзду польських гостей мені було дуже сумно. Але як добре, що є така річ, як Інтернет! Тепер ми можемо спілкуватися за допомогою SKYPE та ICQ, надсилати одне одному повідомлення і фотографії електронною поштою. І в цьому головна суть програми "eдумка на два серця: від краю до краю" - спілкування!

Ця програма дає нам можливість не лише побачити сусідню країну, а й спілкуватися з дітьми, які живуть у ній. За час, що провели разом, ми багато навчилися одне в одного (починаючи від мови й закінчуючи національними традиціями та звичаями, манерами і танцями). У це важко повірити, але ми подолали мовний бар'єр і надзвичайно здружилися. Екскурсії і всі ті заходи, які були внесені в програму, не були б настільки цікавими та насиченими без наших польських друзів. Мені дуже шкода, що час їх гостювання минув так швидко, але незабаром - наступна зустріч, і тоді українські учні, гостюючи у Польщі, будуть насолоджуватися новими радісними хвилинами спілкування зі своїми іноземними, але вже хорошими друзями.

Оля Беднарчук, учениця 9A класу ССЗШ №2 м. Львова

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3386 / 1.59MB / SQL:{query_count}