Робота – не вовк, а голод – не тітка

«Львівська Пошта» пропонує добірку переписів смачних і корисних страв, якими можна швидко перекусити

Кукурудзяні хлібці

Складники: 2 cкл. кукурудзяної муки (cклянка на 250 мл), 450-500 мл окропу, cкл. соняшникового насіння (несмаженого), пів скл. сезаму, пів скл. льону, чубата ложка кмину, 2 чубаті ложки житніх висівок, 50-60 мл олії, груба сіль для посипання
Приготування
У глибокій мисці змішайте кукурудзяну муку і все насіння. Окріп змішайте з олією, залийте ним муку із насінням та вимішайте, щоб увібрало всю воду. Тісто має бути однорідне липке, густе, кришитиметься, але буде приємним у роботі.
Бритванку застеліть пергаментом, візьміть половину тіста і руками розподіліть тонким шаром (без дірок) по пергаменту. Шар тіста має бути щонайтоншим, тобто фактично на товщину соняшникової насінини.
Краї вирівняйте, поріжте ножем для піци або звичайним ножем на прямокутники завширшки з два пальці, посоліть грубою сіллю і легенько втисніть її у тісто. Так само зробіть із другою половиною тіста на другій бритванці.
Духовку розігрійте до 150 градусів. Тісто на бритванках накрийте аркушами пергаменту і поставте пектися (а фактично сушитися) в духовку приблизно на годину, може, трошки довше. Час до часу заглядайте і дивіться, як сохне (аби часом не пригоріло). Якщо у вашій духовці є конвекція – ввімкніть її, якщо нема – нічого страшного.
Спечені кукурудзяні хлібці не повинні мати вогких ділянок, їх треба вистудити і розламати по лініях розрізу. Хлібці можна зуживати з хумосом, різними соусами, дипами, паштетами і намазками.

Сиркова намазка з огірком, хроном і м’ятою

Складники: 250 г домашнього сиру, невеликий огірок, ст. ложка сметани, ст. ложка тертого хрону, ч. ложка сухої м’яти (або кілька листочків порізаної свіжої).
Приготування
Огірок помийте (але не оббирайте) і потріть на тертці з великими вічками. Змішайте із сиром, сметаною, тертим хроном, подрібненою м’ятою і ретельно вимішайте.

Гуакамоле

Складники: 3-4 плоди авокадо, синя цибулина, лимон, 2 лайми, пів перчини червоного гострого перцю, пучечок кіндзи, морська сіль до смаку.
Приготування
Цибулю обберіть, посічіть, посоліть, полийте лимонним соком і залиште маринуватися. Авокадо розріжте навпіл, видаліть кісточку, виберіть ложкою м’якоть, полийте соком із лаймів та розімніть товкачиком.
До авокадо додайте маринованої цибулі, дрібно накраяного гострого перцю, порізаної кіндзи, солі до смаку і все ретельно перемішайте.

Хумус

Складники: 180 г нуту, 60 мл холодної води (для збивання), 2 ст. ложки йогурту (без наповнювачів), 4 ст. ложки оливкової олії, 2 ст. ложки тахіні (пасти з кунжуту), 2 зубці часнику, цедра та сік із 1 лимона, 1/4 ч. ложки зіри (кумин), гострий перець або паприка для посипання (можна не давати), сіль до смаку.
Приготування
Замочіть нут на ніч у холодній воді. Зранку відцідіть і викладіть у каструлю, залийте чистою холодною водою. Доведіть до кипіння і варіть на середньому вогні, не додаючи солі, до готовності (годину-півтори залежно від сорту нуту). Готовий нут повинен добре розминатися виделкою.
Відцідіть нут, викладіть його в чашу блендера, додайте обібраного часнику, олії, тахіні, цедри лимона, спецій, приправ і йогурту та вимішайте на однорідну масу. Додайте лимонного соку і, вливаючи тонкою цівкою 60 мл холодної води, збивайте до однорідності. Може знадобитися трохи менше або трохи більше води – орієнтуйтеся на бажану консистенцію.
Викладіть хумус у посуд для подачі до столу, скропіть оливковою олією, посипте гострим перцем або паприкою. Найкраще вживати його з накраяними на брусочки свіжими овочами – огірком, морквою, солодким перцем, стеблами селери. Також він підійде для подачі з різноманітними крекерами, снеками тощо.

Салат табуле із гарбузом

Складники: 150 г гарбуза, 100 г кус-кусу, невеличка синя цибулина, 100 г томатів чері, 50 г оливок (без кісточок), 3 ст. ложки оливкової олії, ст. ложка олії (для смаження), 30 г петрушки, сіль і перець до смаку.
Приготування
Гарбуз обберіть, накрайте на кубики (одна сторона – 2 см), обсмажте на пательні 3-5 хвилин, поки трохи не зм’якне, але так, щоб не розлазився.
Залийте кус-кус у каструлі окропом із розрахунку 1:1. Цибулю і зелень посічіть. Томати чері помийте, розріжте кожен навпіл або начетверо. У салатниці змішайте готовий кус-кус, гарбуз, цибулю, зелень, оливки і томати. Присмачте сіллю та свіжозмеленим перцем, заправте оливковою олією і подавайте до столу.

Локшина з печерицями і морквою

Складники: 2 пучки гречаної локшини соба (можна використати іншу улюблену), 2 середні морквини, 250 г печериць, 3 пера зеленої цибулі, 4 ст. ложки кунжутної олії, 2 ст. ложки зернят кунжуту, 2 зубці часнику, 1 см свіжого кореня імбиру.
На заправку: 100 мл окропу, 2 ст. ложки соєвого соусу, ст. ложка світлої пасти місо (можна замінити 2 ст. ложками соєвого соусу, але тоді трошки зменшити кількість води), ст. ложка рисового оцту (можна використати яблучний або сік лимона), 2 ч. ложки гострого перцю пластівцями, ч. ложка меду.
Приготування
Зваріть локшину соба у великій кількості підсоленої води і відцідіть. Зерна кунжуту підрум’яньте на сухій сковорідці.
У глибокому посуді змішайте всі складники заправки.
В глибокій сковорідці на сильному вогні розігрійте ст. ложку кунжутної олії, додайте помитих і накраяних на тонкі скибочки грибів, смажте до м’якості та одразу перекладіть у тарілку із заправкою.
У тій самій сковорідці розігрійте ще ложку олії, додайте помитої, обібраної та накраяної на соломку моркви. Смажте, часто помішуючи, до напівм’якості та перекладіть до грибів.
Розігрійте на сковорідці решту олії, додайте чавленого часнику і тертого імбиру. Смажте, постійно помішуючи, хвилину. Тоді викладіть у сковорідку локшину, добре вимішайте, прогрійте і зніміть з вогню.
Перекладіть локшину до овочів із заправкою, додайте посіченої зеленої цибулі, ретельно вимішайте. Якщо локшина здасться вам дещо сухою, додайте ще трошки окропу і добре вимішайте.
Перекладіть локшину в сервірувальні тарілки, посипте підрум’яненим кунжутом і подавайте до столу.

Мафіни із сиром та шпинатом

Складники: 250 мл натурального йогурту або сметани 10% жирності, 130 г борошна, 100 г тертого напівтвердого чи твердого сиру, 80 г дрібної кукурудзяної крупи, 60 мл оливкової олії, яйце, 40 г свіжого чи розмороженого та відтиснутого шпинату, 2 ч. ложки розпушувача, ч. ложка солі, олія і борошно для змащування та посипання форм.
Приготування
Розігрійте духовку до 180 градусів. Форми для мафінів змастіть зсередини олією і посипте борошном (струсіть зайве).
Збийте в глибокій мисці йогурт, оливкову олію, сіль і яйце. В окремому посуді змішайте борошно, кукурудзяну крупу та розпушувач. Додайте сухі складники до вологих і все разом збийте. Тепер додайте тертого сиру та посіченого шпинату, вимішайте тісто лопаточкою.
Розподіліть масу по формах і випікайте 20-25 хвилин.
Подавайте мафіни теплими або холодними. Особливо вони смакують зі сметаною або натуральним йогуртом.

Салат зі спаржевої квасолі

Складники: 300 г спаржевої квасолі, 100-150 г томатів чері, пів синьої цибулини, 1-2 скибочки білого хліба, 3-4 галузки петрушки, 2-3 ст. ложки оливкової олії, ч. ложка американської гірчиці (солодкої), сіль і перець до смаку.
Приготування
Хліб поріжте на кубики (одна сторона – 1 см), обсмажте на сухій пательні на середньому вогні, час до часу перемішуючи, щоб сухарики не пригоріли.
Цибулю обберіть і поріжте на тонкі півкільця (від товщини півкілець цибулі залежить смак усього салату, тому намагайтеся різати щонайтонше). Викладіть цибулю в салатницю.
Спаржеву квасолю помийте, видаліть хвостики з обох боків, розріжте на дві-три частини і також викладіть у салатницю. Якщо використовуєте морожену квасолю, обшпарте її.
Томати чері помийте і розріжте навпіл. Якщо використовуєте звичайні томати, просто накрайте їх на великі часточки і викладіть у салатницю.
Листя петрушки дрібно посічіть і також додайте до салату. Можна використати листя кіндзи, щоб додати більш пряного аромату.
Змішайте гірчицю з оливковою олією. Заправте салат соусом, добре вимішайте, присмачте сіллю і перцем. Розкладіть салат по тарілках і додайте трохи сухариків до кожної порції.

Гарбузові пляцки

Складники
На несолодкі: 0,5 кг гарбуза, 2 яйця, 3-4 ст. ложки муки, 2 зубці часнику, кілька галузок кропу, олія для смаження, сіль, чорний перець до смаку, сметана для подачі.
На солодкі: 0,5 кг гарбуза, 2 яйця, 3-4 ст. ложки муки, ст. ложка промитих родзинок або сушеної журавлини, по дрібці солі, ванільного цукру і кориці, олія для смаження, мед або кленовий сироп, сметана для подачі.
Приготування
Для несолодких пляцків гарбуз обберіть, видаліть насіння, потріть на тертці з великими вічками. Додайте посіченого часнику, подрібненого кропу, яєць, муки, солі та перцю. Ретельно вимішайте. Смажте пляцки на гарячій олії з обох боків. Подавайте зі сметаною.
Солодкі пляцки робіть за тим же принципом, додаючи замість кропу, часнику і перцю родзинки, ванільний цукор і корицю.

Рулет із лаваша

Складники: 2 листи тонкого лаваша, 500 г курячого філе, 2 яйця, 200 г моркви по-корейськи, пучок зелені (кріп, петрушка, кіндза), 2 ст. ложки майонезу, ст. ложка олії, сіль і чорний мелений перець до смаку.
Приготування
Куряче філе помийте, обсушіть, накрайте на невеликі кубики і обсмажте в розігрітій олії з усіх боків до золотистої скоринки. Посоліть і поперчіть.
Яйця зваріть на твердо, остудіть, обберіть і дрібно поріжте. Зелень помийте і посічіть.
Листи лаваша розгорніть на стільниці. На кожен викладіть по половині смаженої курятини, яєць, моркви по-корейськи і зелені. Рівномірно розподіліть начинку по всій поверхні лаваша та змастіть майонезом.
Щільно згорніть рулет, обгорніть його харчовою плівкою і залиште на пів години-годину просочуватися начинкою. Поріжте рулет на порційні шматочки і подавайте охолодженим.

Капустяник

Складники: 1 кг зимової капусти, велика морквина, пів червоної солодкої перчини, 2 цибулини, цибуля порей, пів пучка зелені кропу і петрушки, 3 яйця, 2-3 чубаті ст. ложки манної крупи, 0,5 ч. ложки розпушувача, сіль, перець, кмин до смаку, сезам для прикрашання.
Приготування
Капусту натріть на тертці з великими вічками (шаткувати не потрібно, має бути дрібніше). Моркву обберіть, накрайте на тоненьку соломку і засмажте з порізаною на кубики цибулею так, щоб овочі трохи зм’якли.
Перець поріжте на кубики, зелень посічіть, порей промийте і накрайте на кружальця.
Змішайте у мисці капусту, засмажку з цибулі та моркви, перець і зелень, 3 жовтки, сіль, перець, кмин, манну крупу і добре вимішайте. Окремо збийте білки і вмішайте масу в овочеву суміш. Викладіть у форму, встелену пергаментом, присипте трошки підсмаженим сезамом.
Випікайте при температурі 170 градусів до години. Розрізати і подавати можна, коли капустяник трохи вистигне, але він добре смакує й холодним.

Клубні сендвічі з індичиною і яйцем

Складники: 200 г індичого філе, 100 г листя червоної капусти, 6 шматочків хліба для тостів, 2 яйця, 60 г крем-сиру, 60 г домашнього майонезу, ст. ложка олії, ч. ложка гірчиці, сіль і перець до смаку.
Приготування
Філе індички помийте, обсушіть, поріжте на тонкі скибочки і трохи відбийте. Посоліть, поперчіть і обсмажте в олії до готовності. Дайте м’ясу охолонути.
Яйця зваріть на твердо і обберіть, листя капусти помийте, наріжте на шматочки. Майонез змішайте з гірчицею.
Шматочок хліба для тосту змастіть тонким шаром крем-сиру, викладіть порізане листя червоної капусти, шматочки індичини, тонкі кружальця яєць, викладіть на це чайну ложку майонезу з гірчицею і накрийте другим шматочком хліба. Змастіть його зверху крем-сиром і знову викладіть капусту, яйце та індичину. Накрийте третім шматочком хліба, змащеним крем-сиром, і щільно притисніть. Розріжте сендвіч на дві частини.
Так само зберіть другий сендвіч.

Запечена риба

Складники: 600 г філе риби (для цього перепису підходить як біла риба, до прикладу хек, так і червона), апельсин, по 10 мл соєвого соусу та оливкової олії, суміш перцю і сіль до смаку.
Приготування
Змішайте соєвий соус та олію. Філе риби посипте спеціями, полийте соусом і поставте маринуватися на 10 хвилин.
Апельсин помийте і накрайте на кільця.
Духовку розігрійте до 200 градусів. Із фольги зробіть конверт, покладіть до нього рибне філе, згори – кільця апельсина і закрийте конверт. Запікайте рибу близько 20 хвилин. Потім відкрийте конверт і запікайте ще 5 хвилин.
Підготувала Марічка Ільїна 
За матеріалами panistefa.com,
klopotenko.com, picantecooking.com
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4562 / 1.69MB / SQL:{query_count}