Зимова Львівщина: вирушаймо на сімейний відпочинок!

Локації, де можна покататися на сновтюбі, лижах і сновборді

Бракує часу на довготривалі подорожі, але давно хотіли швидко «перезарядитися»? Нині вікенд за межами Львова в тренді! За якихось півгодини їзди автівкою можна організувати цікавий та активний відпочинок разом із сім’єю. Тож куди податися взимку, щоб діти отримали задоволення, а батьки встигли швиденько переключитися та так, щоб не «на всі гроші»?
«Бачимо, що Львів останнім часом справді добре «завантажений» туристами. Тож потрібно робити акцент на локації за містом, де можна активно відпочити. До слова, в області є 16 локацій для активного дозвілля взимку. Попри відсутність снігу бази відпочинку мають, так би мовити, штучне засніження. Тому є чимало варіантів, куди можна навідатися і де вас готові розважити», – каже «Львівській Пошті» Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.
Співрозмовник радить три локації неподалік Львова: у селах Красів, Поляна та в Бориславі.

«Їжак Парк» у селі Красів

Неподалік Львова, за майже 30 км, можна обрати для проведення дозвілля з сім’єю відпочинковий комплекс «Їжак Парк», що в селі Красів (Миколаївський р-н). Він спеціалізується на сновтюбінгу (тюбінг – це катання на надувних санках (тюбах) по снігу або воді). Такий вид спорту вважають цікавою розвагою для дорослих та дітей. «Їжак Парк» позиціонує себе як найбільший тюбінг-парк в Україні, який працює за американськими стандартами, де найперше акцентують на безпеку. Тут є пропозиції відповідно до сезону. Взимку тут може працювати до 15 трас для дорослих і дітей для катання на сновтюбах (усе залежить від погоди та напливу туристів). Є додаткові траси для екстремальних спусків (траси з трамплінами). А також одна траса для малюків від двох років. Довжина спусків становить 560 м і 100 м відповідно. Для підйому передбачені витяги.
«Сучасна система штучного засніження схилів «Їжак Парку» дозволяє кататися на тюбах в будь-яку погоду впродовж усієї зими. Для засніження використовуємо американські снігогенератори SMI, які засніжують схили за мінімальної мінусової температури», – пояснює Ольга Дідух, піар-менеджерка відпочинкового комплексу «Їжак Парк».
У парку є 3 тисячі сновтюбів італійського виробництва (один тюб витримує вагу до 130 кг). Також на території парку є зоокуток, гриль-зона, дитячий майданчик, дві всесезонні гірки, на яких можна кататися впродовж року.
Приміром, пані Мар’яна з двома дітьми та подругою, яка приїхала з Одеси в «Їжак Парк» уже вдруге, каже, що повернулася сюди по враження і сніг. «Торік ми тут уже були. Сподобалося, особливо дітям! Оскільки діти на лижах не катаються, вирішили спробувати катання на тюбах. Це доволі безпечно для них, але зазначу, що й недешеве задоволення», – вважає відвідувачка парку.
Щодо цін, то один спуск на тюбі на маленькій гірці обійдеться в 20 грн, на великій гірці – у 80 грн. Абонемент (година часу) коштує 350 грн. Вигідніше буде придбати сімейні квитки: на три особи (година часу) – 800 грн, на чотири особи – 1000 грн. Щочетверга в «Їжак Парку» святкують День студента: платиш за два квитки – отримує три (за наявності студентського квитка). До слова, 25 січня цей відпочинковий комплекс відзначає свій третій день народження.
Дістатися сюди можна і автомобілем, і маршруткою Львів – Поляна (відправляється з вул. Антоновича) або маршруткою Львів – Раковець (відправляється з верхнього «Шувару»). Крім того, доїхати можна будь-якою маршруткою, що їде в Миколаїв, до села Красів. Вони відправляються з АС-1, що на вул. Стрийська, та «Ашану». Територія парку відкрита з вівторка по п’ятницю з 12.00 до 19.00, у вихідні – із 10.00 до 19.00.

«Казкова Поляна» в Поляні

У Миколаївському районі, в селі Поляна (орієнтовно за 30 км від Львова), розташована гірськолижна база «Казкова Поляна»». Там обладнані спуски на лижах, сновбордах і сновтюбах. Траси комплексу розраховані радше на лижників-початківців і відвідувачів із дітьми. На території комплексу відкриті дві траси для катання на лижах та сновбордах. Основна траса – з бугельним витягом завдовжки 900 м. Однак є й навчальна траса – мультиліфт довжиною 150 м.
Також є дві траси для катання на тюбах: дитяча – 120 м, доросла – 300 м. Якщо не вмієте кататися, на території бази є лижна школа, де можна замовити персональне чи групове заняття або записатися в лижну школу. Годинне заняття з інструктором обійдеться в 400 грн. Вартість за три заняття в лижній школі – 1200 грн. До речі, плату тут беруть не за час катання, а за кількість підйомів: п’ять підйомів у святковий сезон коштують 200 грн, у основний сезон – 150 грн. Один спуск на малому тюбі в святковий сезон обійдеться в 20 грн, на великому тюбі – у 40 грн. Діти до семи років проходять на дитячий сновтюб у супроводі дорослих безкоштовно. Прокат лиж у будній день коштує 150 грн, у вихідний – 200 грн.
Гірськолижна база працює щодня з 10.00 до 19.00 та у вихідні з 09.00 до 20.00.  Дістатися сюди можна тими ж автобусами, що їдуть до села Красів, зокрема приміським автобусом №288

У Борислав на «Буковицю»

Для активного відпочинку з сім’єю добрим вибором буде гірськолижний комплекс «Буковиця», що в Бориславі. Це новий гірськолижний курорт поблизу Трускавця, який працює четвертий рік поспіль. Сюди варто їхати, зокрема, через якість та доступні ціни. Його траси підходять як для початківців, так і для досвідчених лижників та сновбордистів. Тут є окремі траси для дітей та новачків, тюбінг-парк, своя лижна школа, прокат, ski-сервіс. На «Буковиці» два схили – 1 км 50 м та 850 м, а чотиримісним витягом на гору можна потрапити за 6 хв.
«На «Буковицю» запрошуємо родини з дітьми. Адже наш гірськолижний комплекс розрахований насамперед на сімейний відпочинок. Але ми орієнтовані й на початківців. У нас можна буде покататися на лижах та сновбордах. На гору (і оглядовий майданчик) можна піднятися на чотиримісному крісельному витягу провідного світового виробника Leitner. Працює й тюбінг-парк. Крім того, у нас є інструкторська школа, в якій понад тридцять інструкторів. Усі сертифіковані. Ми навчаємо за австрійською методикою», – розповідає «Львівській Пошті» Дмитро Мицак, спортивний директор «Буковиці», член Національного олімпійського комітету.
Як уже писала «Львівська Пошта» в матеріалі «Гірськолижний сезон: всі в очікуванні снігу» (№100 (2215) від 20.12.2019 р.) зі Львова до «Буковиці» – майже 98 км. Комплекс розташований за 7 км від Трускавця, 16 км – від Східниці і 16,5 км – від Дрогобича. Зі Стрия до гірськолижного комплексу – 41 км, а з Моршина – 51 км.
Як доїхати до комплексу? Для львів’ян є дуже хороше сполучення Львів – Трускавець. Хто не має автівки, до Трускавця можна дістатися потягом чи автобусом. Щодня з Трускавця, у вихідні – з Дрогобича, їздить безкоштовний автобус (тричі на день). Тригодинне катання на лижах у «високий» сезон обійдеться вам у 380 грн, стільки ж – катання на сновборді. Година катання на тюбі коштуватиме 150 грн. А годинне навчання з інструктором – 200 грн. Графік роботи – із 09.00 до 16.30.

«Треба знаходити час на подорожі!»

Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, – про зимовий туристичний сезон – 2020 в області: де можна відпочити з дітьми та у скільки це обійдеться

– Позаду майже половина календарної зими. Скажіть, будь ласка, яким є початок цього зимового сезону на Львівщині без снігу?
– Незважаючи на погодні умови, Львівщина залишається в топі серед туристів. Можливо, наша область в грудні поступилася лише Івано-Франківщині, бо це той регіон, де погодні умови для організації активного зимового відпочинку були кращими. Окрім того, там є один із найбільших гірськолижних курортів України  «Буковель». У нас же сезон на початку грудня відкрили і одразу ж закрили, бо не було відповідної погоди…
Та все ж туристи до нас їдуть. Їдуть у Карпатський регіон нашої області і проводять там активне дозвілля, відпочивають на свіжому повітрі та пізнають давні звичаї, традиції, ремесла, куштують страви, характерні для цього регіону. Є можливість піти у гори – погода дозволяє, і люди цим користуються. Так склалося, що Львівщина має природний рекреаційний потенціал, тому тут є постійний потік туристів.
– А куди б ви радили поїхати на відпочинок із сім’єю?
– Це може бути гірськолижний курорт «Буковиця», що в Бориславі. Чим він привабливий для сімейного відпочину? В них є школа, де з дітьми від двох років можуть займатися інструктори. За розробленою програмою дитину можна поставити на лижі в найкоротший термін. Їхній підхід до навчання заохотить дітей до лижного спорту!
Крім того, з дітьми буде цікаво поїхати покататися на тюбах в «Їжак Парк» у селі Красів, що за 30 кілометрів від Львова. Дорога не займе багато часу, туди можна їхати навіть із малими дітьми.
Можна запланувати поїздку в Славське. Щоправда, добиратися туди довше (близько двох годин автівкою), але там є великий вибір готельних комплексів, агросадиб, гірок для катання як для професіоналів, так і для аматорів.
Наступною цікавою локацією для відвідин може стати Стільське городище – ймовірне поселення білих хорватів, розташоване неподалік Миколаєва.  Дорогою в Карпати неодмінно заїдьте в Урич (фортеця Тустань). А якщо вам до Борислава, не минайте Дрогобич, який потужно розвивається як туристичний об’єкт. Тут варто відвідати дерев’яну церкву Святого Юра, внесену до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
– І скільки ж коштує день активного відпочинку на Львівщині?
– Якщо говорити про туриста, який приїхав без екіпірування, і враховувати доїзд, харчування, одноденне поселення, оренду екіпірування та власне ski-pass на день, це обійдеться в близько 3 тисячі гривень на особу. Порахуємо: ski-pass орієнтовно коштує 500 гривень, повне екіпірування – 400, харчування на таку ж суму, проживання – 500-700 гривень плюс інші витрати. Якщо ж говорити про досвідченого туриста, який добирається зі своїм спорядженням та їде туди і назад у гори, ця сума може бути наполовину менша.
– На теперішній час це доволі демократичні ціни чи навпаки?
– Скажу, що локації активного відпочинку мають «високий» і «низький» сезони. «Високий» сезон не всім доступний. Тому той, хто має менші можливості, подорожує після 21 січня, коли сезон спадає, менше туристів. Тоді й ціна знижується. «Високий» сезон розрахований радше на туристів з-за кордону –  країн, що межують із нашою, а також гостей із Києва, Харкова та Одеси.
– Тобто варто обирати все ж таки зимовий відпочинок? А якому способу відпочинку віддаєте перевагу ви?
– Зимовий відпочинок – це перш за все емоції, зимова казка, це період свят, які підсилюють емоційний стан туриста. Обираючи активний зимовий відпочинок, можна цікаво провести час із колективом або сім’єю. Я обираю активний відпочинок, є прихильником гірськолижного катання, мандрівок в гори з наметом та велосипедом. Тому скажу, що в будь-якому випадку треба знаходити час на подорожі!
– Над якими проєктами працює нині управління туризму та курортів щодо розвитку активного відпочинку в області?
– Якщо говорити про розвиток активного дозвілля, то великі сподівання маємо на Славське. Знаємо й очікуємо, що в Славській ОТГ найближчими роками почнуть підготовку до будівництва гірськолижного курорту, про який давно говорять (проєкт будівництва траси і витягу вартістю близько 500 мільйонів євро, термін виконання – три – п’ять років. – «Львівська Пошта»). Це один зі стратегічних проєктів. Ми готові усіляко долучатися до втілення цієї ідеї, бо це стратегічно важливо для Львівщини. В майбутньому зможемо приймати масштабні спортивні події чи навіть позмагатися за право проведення Зимової Олімпіади.
Якщо ж говорити про активне дозвілля у літній період, то в цьому напрямку  продовжимо реалізацію проєкту «Велокарпатія». Є ідея розпочати будівництво велодоріжок із Борислава до Урича і далі. Маємо чимало готових проєктних ідей, але вони потребують фінансових доопрацювань, розрахунків. Думаємо й над тим, аби турист, який приїде сюди, мав змогу зупинятися в спеціальних кемпінгах із відповідно облаштованою інфраструктурою: санітарною зоною, урнами для сміття, відпочинковою зоною, освітленням, паркінгом. Є вже ідеї, де можна побудувати такі кемпінги.
– На що ще, окрім цього, акцентуєте в своїй роботі?
– Торік активно стартували з розвитку медичного туризму в області. Цього року теж працюватимемо в цьому напрямку. Скажу, що в квітні заплановано провести глобальний форум медичного туризму. Є доручення провести такий форум у нашій області. Очевидно, з локацій розглядатимемо Трускавець. Саме туди найчастіше їдуть оздоровлюватися туристи. Мета такого заходу – залучити до співпраці відомих потужних провайдерів із різних країн, аби популяризували Львівщину як дестинацію для оздоровлення. Це зазначене й у стратегії розвитку області. Скажу, що на Львівщині є багато джерел мінеральних вод, які ще не досліджені. Наприклад, у Немирові. Коли матимемо відповідні дослідження, зможемо навколо тих місць розвивати туристичну інфраструктуру.
Також зауважу, що на Львівщині бракує туристично-інформаційних центрів. Сьогодні у Львові таких є три. А в області – у Дрогобичі, Жовкві, Стрию та Трускавці, що недостатньо, аби поінформувати всіх туристів про заходи та локації, які варто відвідати. Їх потрібно більше! Зокрема, в Моршині, Розлучі, Славську. Бо турист цікавиться, куди він може заселитися, піти на екскурсію, смачно поїсти. Таким чином вдасться інформаційно підсилити інші визначні туристичні об’єкти.
Розмовляла Марія Терендій
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4336 / 1.69MB / SQL:{query_count}