Ласі істини

"Смачна пошта" навідалася до своєї "майже тезки"

"Смачна пошта" навідалася до своєї "майже тезки"

Однією з унікальних особливостей Львова є кнайпи, в яких навіть за відсутності вивісок, що впадали б у око, завжди людно (і навпаки: дорогі розрекламовані ресторації тут  часто світять пустками). Цікаво, що про існування таких особливих "крапок" знає не лише якесь вузьке коло мешканців, але й чимало приїжджих, котрі приходять сюди спеціально для того, аби відчути неповторний колорит.

Такою славою "особливої" львівської кав'ярні вже впродовж восьми років тішиться "Смачна плітка". Схоже, популярності одного із перших у місті концептуальних кафе, створеного в підвалах театру ім. Леся Курбаса, спершу дивувалися навіть його автори. У напівкруглих залах, в яких, здається, жоден елемент інтер'єру не випадковий - від крісла до крихітної шухлядки. На стінах - роботи відомих львівських художників сучасності, а поетичне меню смакує вже самими назвами. Тому тут переважно не бракує як постійних клієнтів, так і тих, хто прийшов сюди вперше.., але обов'язково повернеться. Тому що у "Смачній плітці", зрештою - згідно з назвою, безліч приємних і цікавих дрібниць, які справді хочеться смакувати, не кваплячись. Каву або чай елітних сортів  - із неодмінним рогаликом, коньяк - із дбайливо підігрітого за всіма правилами бокала, вино (французьке, чилійське, грузинське) - у важкому гранчастому келиху.

Що далі, то смачніше. Навіть знайомі салати в меню "Плітки" відрізняються оригінальними назвами та несподіваними варіаціями інгредієнтів. Наприклад, нескладно здогадатися, що криється за "Оселедцем в хутрах" чи "Карибською квочкою". Але увага! Від звичної "шуби" чи "курки з ананасом" ці салати відрізнятиме вже хоча б така фішка закладу, як домашній майонез: популярний соус тут готують власноруч за оригінальним рецептом. Прихильникам здорового способу пліткування адресована страва "На кінчику язика", а також ціле дієтичне меню, в якому - парові овочі, відварні язик або риба.

Тим, хто любить щось гостріше й солодше водночас, нескладно заблукати між "Бермудським трикутником" (риба, тушкована в білому соусі із чорносливом та родзинками), "Поросячою симфонією" (завиванець на "диригентській паличці") та курячим шашликом із сухофруктами. Для вегетаріанського настрою - і звичайні деруни, і цибульники, і кілька значно цікавіших тертих варіацій ("Сонце інків", "Чим багаті"), а в доповнення справжнього картопляного параду: швейцарський часель (шашлички із шматочків картоплі з овочами та/або беконом) або печена картопля із найрізноманітнішими додатками. Для затятих "супоїдів" - своє свято: від традиційного борщу з салом, часником, пиріжками до кремових супів із цвітної капусти (калафьорів) або пори. Ласунам адресовані пахлава, безалкогольні коктейлі на кшталт "Медовухи для абстинентів" та "Вишневої кісточки", а ще - десерт під багатозначною назвою "Жіноче щастя". Довелося спостерігати, як хлопець, чи не вперше запросивши дівчину до кнайпи і замовивши їй цю страву, густо зашарівся, побачивши результат - банан, запечений у листковому тісті з кулькою морозива. Але смакові враження, схоже, перевершили сподівання його менш вразливої дами...

Традиційний обід із трьох, утім не зовсім традиційних страв, обійдеться вам у гривень 50­60. Вечірні посиденьки з компанією друзів краще планувати заздалегідь і замовити чи то великий овальний "лицарський" стіл у затишній ніші, чи інтимний столик для двох у куточку - залежно від настрою та ситуації.  Щоправда, недоліком кількагодинного перебування у "Смачній плітці" може стати черга до єдиного в закладі туалету. Але навіть час очікування можна провести з користю - читаючи або останню "Суботню пошту", або книги сучасних українських письменників, які також завжди є в меню "Смачної плітки".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6253 / 1.57MB / SQL:{query_count}