Одні – скачуть, інші – плачуть

Учасники незалежного зовнішнього оцінювання отримали сертифікати оцювання знань. Як повідомила "Пошті" директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, випускникам 2008 року сертифікати видають у школах, а випускники попередніх років зможуть отримати їх у пунктах реєстрації.

Учасники незалежного зовнішнього оцінювання отримали сертифікати оцювання знань. Як повідомила "Пошті" директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, випускникам 2008 року сертифікати видають у школах, а випускники попередніх років зможуть отримати їх у пунктах реєстрації. У сертифікатах є два результати оцінювання - за 100-бальною шкалою та за 12-бальною. "За 100-бальною оцінюють українську мову та літературу, а за 12-бальною - тільки українську мову. Історію України від найдавніших часів до XXI ст. також оцінюють за 100-бальною шкалою, а історію України ХХ ст. ще й за 12-бальною шкалою, і саме ці результати можуть записувати у шкільні атестати", - говорить пані Середяк.

Директор також повідомила, що найкращі знання абітурієнти Львівщини продемонстрували з української мови та літератури - 29 учасників оцінювання набрали максимум - 200 балів. Минулого року таких учнів було всього шість.

До речі, учениця Городоцької школи № 2 Марта Барнич поки єдина на Львівщині набрала по 200 балів з мови-літератури та історії.

Загалом в Україні за 100-бальною шкалою мінімум - від 100 до 123 балів - набрали понад 40 тис. учасників незалежного оцінювання (приблизно
9 % від загальної кількості), а максимум - 200 балів - набрало 222 учасники (0,05 %).

За 12-бальною шкалою по одному балу отримали 869 (0,2 % від загальної кількості учасників), 12 балів набрали 1473 учасники тестування (0,3 %). Найбільше учасників - майже 82 тис. - продемонстрували середній рівень знань і отримали по шість балів (майже 18 %).

Впродовж п'яти днів після отримання сертифікатів (дані на 3 червня) до Львів­ського центру надійшло майж 60 апеляційних заяв від учасників тестування, які не задоволені результатом з історії України, математики та української мови.  Як повідомила спів­розмовниця, апеляційну заяву учасники тестування подають особисто у письмовій формі на ім'я директора українського центру до Львів­ського центру або до українського впродовж п'яти днів після отримання сертифіката. Роботи учнів, які незадоволені результатами,  розглядатиме предметна комісія у Києві. "На перевірку подають роботу учня та фотокопію роботи перед перевіркою. Двоє вчителів незалежно один від одного перевірять роботу, поставлять оцінку, якщо будуть розбіжності, то роботу може перевірити ще третій учитель. У Києві розглянуть два бланки і тоді подадуть остаточний результат, який може бути або вищим, або нижчим за попередній", - прокоментувала директор центру.

Для тих, хто з поважних причин не склав тестування, будуть додаткові випробування - 26, 27 червня та з 1 по 4 липня. Заяви для участі у додатковій сесії на Львівщині подали понад 600 учнів, 200 з яких відхилили.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4777 / 1.55MB / SQL:{query_count}