Різдвяні гастромандри світом

Фінляндія

Росоллі


На салат: 3 буряки, по 2 картоплини і морквини, цибулина, кисле яблуко, 2 консервовані огірки, філе малосольного оселедця (на бажання).
На заправку:  250 мл вершків 30% жирності, 3 ч. ложки оцту, щіпка солі, дрібка білого перцю.
Фінський росоллі дуже схожий до нашого вінігрету – різниця хіба в заправці. 
Розігрійте духовку до 180 градусів. Буряк вимийте, загорніть у фольгу і запікайте 1-1,5 години до м’якості. Остудіть, потім обберіть.
Моркву та картоплю вимийте і варіть до готовності на середньому вогні. Відцідіть, остудіть та обберіть.
Для заправки ретельно вимішайте вершки з оцтом і спеціями. 
Буряк, моркву, картоплю, огірки і яблуко поріжте на однакові кубики. Яблуко скропіть лимонним соком, щоб не потемніло. 
Викладайте салат шарами: морква, картопля, огірок, яблуко. Кожен шар поливайте 1 ч. ложкою заправки. На салат викладіть 2-3 шматочки оселедця і подавайте до столу.


Данія

Рюкол


1 кг червоної капусти, 400 г порічок (можна замінити 150 г желе чи джему з порічок, зменшивши кількість цукру у страві), 150 г цукру, 150 мл червоного винного оцту, 20 г масла, 4 шт. гвоздики, 1 ч. ложку солі.
Рюкол – це данська тушкована червона капуста, яку подають із запеченою свининою або птицею.
Ретельно перебийте блендером порічки, а потім ще й протріть масу крізь сито. У вас має вийти 150-200 мл пюре.
У каструлі чи сковорідці розігрійте масло, викладіть тонко нашатковану капусту, додайте решту складників і добре вимішайте. Тушкуйте на маленькому вогні годину, час до часу помішуючи (за потреби підливайте води) до повного розм’якшення капусти.
Подавати до столу таку капусту можна як гарячою, так і холодною.

Угорщина

Халасле


На юшку: 6 л води, 2 кг невеликі живі коропи, 300 г цибулі, 200 г помідорів, 150 г солодкого перцю, 50 г паприки, зелень петрушки, чорний перець горошком, червоний гострий перець, розмарин, сіль до смаку.
На заправку: 200 г сметани, 1 ст. л. борошна, сік лимона.
Рибу для халасле очистіть від луски, випатрайте, відділіть голови, плавники і хвости. З голови видаліть очі та зябра. Рибні тушки наріжте на шматки в два пальці завтовшки. Половину із них злегка посоліть, посипте паприкою і покладіть у холодильник.
З решти риби (разом із головами, плавниками та хвостами) зваріть юшку. Залийте рибу водою, додайте зісклену цибулю, солодкий перець, помідори, трохи червоної паприки та решту спецій. Варіть юшку майже годину, час до часу знімаючи піну, поки риба не почне легко відділятися від кісток. 
Тепер процідіть відвар крізь сито. Залишки перебийте блендером на однорідну масу і додайте до юшки. Вилийте усе в баняк або казан, закип’ятіть, додайте решту паприки, шматки риби з холодильника і варіть ще 10 хвилин.
До сметани додайте муки, трохи лимонного соку, ретельно вимішайте і влийте в киплячу юшку. Кип’ятіть 2-3 хвилини. 
Готову страву зніміть з вогню і дайте настоятися 15-20 хвилин. Подавайте до столу в глибоких тарілках великими порціями (по 350-400 г), прикрасивши зеленню та кільцями свіжого гострого перцю.

Великобританія

Біф «Веллінгтон»


1 кг яловичини (стейк Рібай або філе-міньйон), 350 г листкового тіста, 300 г бекону, 250 г печериць, 100 мл сухого білого вина, 50 мл оливкової олії, 3 ст. ложки діжонської гірчиці, 2 жовтки, 2 зубчики часнику, сушений чебрець, сіль, чорний мелений перець до смаку.
Розігрійте духовку до 220 градусів. На пательні розігрійте олію з двома зубчиками часнику і чебрецем, обсмажте у ній м’ясо – по кілька хвилини з кожного боку до утворення золотистої скоринки. Після цього відразу викладіть яловичину на деко і запікайте 15-20 хвилин. Остудіть до кімнатної температури і змастіть гірчицею.
Подрібніть блендером гриби, викладіть їх на пательню, в якій смажилось м’ясо (часник із пательні вийміть) і смажте помішуючи 10 хвилин на середньому вогні. Влийте вина, випаріть до густої маси і залиште вистигати.
Розстеліть на столі харчову плівку і викладіть смужки бекону так, щоб вони заходили одна на одну. На них рівномірним шаром викладіть гриби, зверху – яловичину. Згорніть рулет (бекон і гриби мають огорнути м’ясо), краї плівки скрутіть.
Поставте рулет у холодильник на пів години. Акуратно зніміть плівку, викладіть заготовку на розкачане тісто, загорніть його конвертом, викладіть на змащене маслом деко швом донизу, зробіть неглибокі надрізи. 2 жовтки змішайте з 1 ст. ложкою води і змастіть тісто.
Випікайте в розігрітій до 200 градусів духовці пів  години (яловичина має бути середнього просмаження). До столу біф «Веллінгтон» подають гарячим із брусничним соусом та овочевим гарніром.

США

Ег-ног


750 мл молока, 250 мл вершків 20% жирності, 4 жовтки, яйце, 200 мл рому, 100 г цукру, 1 ч. ложка тертого мускатного горіха, паличка кориці, 2 шт. гвоздики.
Яйце, жовтки та цукор збийте до побіління. Молоко, вершки та прянощі доведіть до кипіння.
Збиваючи яйця з цукром, тонкою цівкою вливайте гаряче молоко з вершками (вийнявши гвоздику і корицю). Додайте рому і добре вимішайте. Остудіть, поставте в холодильник на ніч «дозрівати». Подавайте ег-ног холодним і присипаним свіжо натертим мускатним горіхом.


Польща

Катаржинки


На пряники: 380 г борошна, 200 г меду, 90 г цукрової пудри, яйце, 1 ст. ложка какао, 3 ч. ложки розпушувача, по 1/4 ч. ложки мелених кориці, гвоздики, мускатного горіха і духмяного перцю.
На поливку: 450 г цукрової пудри, 1/3 склянки теплої води, 30 г чорного шоколаду, по 2 ст. ложки какао і меду.
Рюкол – це данська тушкована червона капуста, яку подають із запеченою свининою або птицею.
Ретельно перебийте блендером порічки, а потім ще й протріть масу крізь сито. У вас має вийти 150-200 мл пюре.
У каструлі чи сковорідці розігрійте масло, викладіть тонко нашатковану капусту, додайте решту складників і добре вимішайте. Тушкуйте на маленькому вогні годину, час до часу помішуючи (за потреби підливайте води) до повного розм’якшення капусти.
Подавати до столу таку капусту можна як гарячою, так і холодною.
Підготувала Марічка Ільїна за переписами Гордона Рамзі,
Вікторії Попін та Ігоря Меліки
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4851 / 1.61MB / SQL:{query_count}