Понад 400 мільйонів жителів Південної Азії постійно голодують
Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй ЮНІСЕФ розповсюдив звіт, в якому зазначено, що голод у країнах Південної Азії сягнув найвищого за останні 40 років рівня. Головними причинами цього, на думку міжнародних експертів, є глобальна економічна криза, що зумовила стрімке зростання цін на продукти і пальне.
Згідно з даними Всесвітнього банку, три чверті населення Південної Азії - а це майже 1,2 мільярда осіб - живуть менше ніж на два долари в день, і більше 400 мільйонів жителів регіону постійно голодують. У документі вказано, що кількість людей, які регулярно недоїдають, у цьому регіоні за два роки зросла на 100 мільйонів.
Автори звіту вважають, що влада країн Південної Азії повинна в екстреному порядку збільшити витрати на соціальні потреби, щоб виправити ситуацію. "Держави регіону перебувають на порозі кризи", - упевнений консультант ЮНІСЕФ Анірудха Боннерджі.
Він також зазначив, що одночасно необхідно вирішувати проблеми кліматичних змін й урбанізації.
Крім того, в звіті Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй особливо виділені наслідки економічної кризи для жінок і дітей, які стають її головними жертвами. Як заявляють автори документа, бідні жінки часто самі не їдять і свою порцію віддають дітям, натомість часто трапляється, що підлітків забирають зі шкіл і посилають на підробітки. Іншими тривожними ознаками є масові випадки позичання грошей на прожиття під високі відсотки, через що сотні тисяч азіатів потрапляють у боргову залежність, та витрачання зарплат лише на продукти харчування. Додає проблем і значне зменшення грошових переказів місцевих заробітчан, які працюють за кордоном, адже світова економічна криза зачепила й розвинуті країни. Як свідчить звіт ЮНІСЕФ, найбільше від голоду та бідності потерпають жителі Непалу, Бангладеш і Пакистану. Але криза не оминула навіть одну з найрозвиненіших країн регіону - Індію. Тут також стрімко зростає безробіття, натомість люди, які поїхали на заробітки за кордон, присилають додому все менше грошей.
На думку представників ЮНІСЕФ, дуже важливо, щоб дві найбільші країни Південної Азії - Індія та Пакистан - скоротили свої оборонні бюджети і використали зекономлені кошти на соціальні потреби.