Ініціативи екс-спікера Яценюка можуть обернутися трагедією для села
Колишній спікер Верховної Ради України Арсеній Яценюк, маючи сільське коріння, чомусь наполегливо демонструє зневагу до селян. Син Марії Григорівни Яценюк, уродженки села Княждвір Коломийського району Івано-Франківської області, із наполегливістю намагається уникнути свого "посполитого" походження та ліпить імідж городянина. На особисті комплекси "кіндер-сюрприза" (як Арсенія Яценюка вже давно називають у навколополітичному середовищі) можна було б і не зважати, якби він не претендував на роль глави держави.
Молодий та амбітний політик раптом вийшов з ініціативою припинити програму газифікації села. "Ми провели в окремі села газопроводи, села перестали платити. Має бути перехід на електроенергію, на альтернативні джерела енергії, які в Україні фактично є", - філософствує Яценюк. "Я - противник того, щоб за державні кошти проводити газопровід у село, в якому двадцять будинків, а витрачати на це мільйони", - передає слова Яценюка РІА Новости. Ідею залишити селян без газу Арсеній Петрович уперше публічно озвучив ще 2005 року в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".
Звичайно, проблема заміни газу альтернативними джерелами є актуальною. Але чи витримає село такі радикальні ініціативи? До речі, сам Арсеній Петрович чомусь не відмовився у своєму маєтку під Києвом від газу й не поставив вітряка (хоча на це в нього, на відміну від селян, грошей вистачить). Очевидно, не зовсім коректно такому європейському політику змушувати селян опалювати кізяками, а самому користуватися благами цивілізації.
Крім згаданої ініціативи, політик також хоче позакривати сільські лікарні. У це навіть важко повірити, але Яценюк цілком серйозно думає залишити лише міські лікарні. "Тому що та система, яка існує ще за Радянського Союзу, не відповідає реаліям. Її сьогодні не можна забезпечити. Замість лікарні необхідно купити три "швидкі допомоги", які підвозитимуть пацієнта у важкому стані до регіональних лікарень", - цитує роздуми молодого депутата інтернет-видання "RUpor".
Ймовірно, лише молодість та необізнаність не дозволяють йому зрозуміти, що мережа сільських лікарень - це саме один із небагатьох позитивів, який зберігся від колишнього Союзу. Крім того, сільські лікарні будувалися ще за царя-батюшки. А ось Арсеній Петрович із Чернівців чомусь не вбачає в них сенсу. Навіщо витрачати кошти на селян, - торочить він. Зрозуміло, що заможні селяни, якщо, не дай Боже, захворіють, доїдуть і до Києва. Але скільки таких у зубожілому селі? Одиниці. А чи встигне ця "швидка" дістатися віддаленого села, щоб прийняти пологи або запобігти серцевому нападу? Навряд чи.
Усі знають, що витрати коштів на сільські лікарні вже давно стали символічними - у кращому випадку, це зарплатня лікарям і санітаркам. Умови не відповідають елементарним потребам. Але сотні людей вдалося врятувати саме завдяки тому, що поблизу була хоч і поганенька, але лікарня. Ідея везти за сотні кілометрів хвору людину нашими розбитими сільськими дорогами може народитися лише в голові непрактичного й відірваного від реалій мрійника чи жорстокого циніка.
Яценюку, як людині, яка претендує на найвищу посаду в цій країні, важливо було б зрозуміти: допомога селянам - це не благодійність, а наша плата за те, що вони нас годують. Адже навіть тим, хто не є фахівцем у питаннях агропромислового комплексу, відомо, що ціни, за якими закуповується сільськогосподарська продукція у виробників, є просто мізерними. Багато десятиліть селян оббирають, а сьогодні Арсеній Петрович вирішив вкласти свою лепту у нищення українського села - забрати в людей навіть надію на те, що вони колись заживуть по-людськи.