Усі люди мріють про щасливу сім’ю. Укладаючи шлюб, молодята клянуться не розлучатися за жодних обставин, завжди підтримувати одне одного. Але в сучасному світі ситуація з цим не найкраща. Зокрема, Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень… Розлучаються близько 60% пар! Причому більшість розлучень припадає на молоді подружжя, які прожили в шлюбі від трьох місяців до трьох років. Найчастіше як причини розлучення подружжя називають морально-психологічні проблеми в порозумінні, алкоголізм та інші залежності. При цьому страждають не лише дорослі, а й діти. За останніми даними, майже 100 тисяч українських дітей перебувають у закладах інтернатного типу, з них 92% мають біологічних батьків.
Сім’я – це праця, натхненна праця бути разом і будувати свій дім, свою країну
Щоби сім’я була повноцінна, щаслива, благополучна, і дружині, і чоловікові потрібно докладати чимало зусиль – бути лагідними, добрими, ніжними, вміти слухати, поважати одне одного і просити в Бога щастя та опіки.

З ініціативи Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій 2019-ий в Україні проголошений Роком сім’ї. Церква щоразу наголошує, наскільки важливими є добро і щастя кожного подружжя для українського народу загалом і Церкви зокрема та закликає всіх до спільних молитов у таких намірах.
Окрім того, цієї неділі, 22 вересня, вперше відзначатиме День молитви за сім’ю Українська православна церква. Таке рішення ухвалив Священний синод ПЦУ. День молитви за сім’ю збігається з днем пам’яті святих Йоакима і Анни – батьків Діви Марії. Саме Анна є зразком благочестя та подружньої вірності, надії на Бога і нагороди від Нього за чесноти.
Сім’я – це як маленька планета зі своїм власним світом. У кожної свої правила, таємниці, цінності
Цього дня в храмах Православної церкви України звершать божественні літургії та молебні до цих святих – покровителів сім’ї зі спеціальними молитовними проханнями про мир у родинах, добре виховання дітей, про духовні блага і земний достаток. Свої проповіді священнослужителі присвятять сімейній тематиці, проведуть тематичні родинні заходи і спільно проситимуть у Бога терпеливості, злагоди та любові для кожної української сім’ї.
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний владика Димитрій також благословив у всіх храмах Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України 22 вересня, у 14-ту неділю після П’ятидесятниці, звершити молебні до святих праведних Йоакима і Анни за встановленим чином та з особливими проханнями про мир у сім’ях.

Анна та Ігор Климці переконані: просити щастя та миру для своєї родини потрібно щодня! А ще не забувати дякувати за отриманий дар – чоловіка, жінку, дітей. «Сім’я – це як маленька планета зі своїм власним світом. У кожної свої правила, таємниці, цінності. Найголовніші з них – дати дітям правильну модель сім’ї, навчити їх правил сімейного життя, пояснити важливість таїнства шлюбу, – каже Анна. – Щоб не було конфліктів у сім’ї, варто пам’ятати, яке значення вона має в нашому житті. Маємо цінувати те, що у нас є, і намагатися ніколи не ображати своїх близьких. А ще спільно молитися та не забувати дякувати Господові за день, за мир, за порозуміння і спокій у сім’ї. Тоді все буде гаразд».
Для Вікторії Савіцької сім’я – зв’язок поколінь і щоденна праця. «Будучи дитиною, я мала свій сховок – місце з особливим кліматом, цілющим настроєм, невичерпним досвідом і дивакуватим гумором. Дорослішати там означало рости по-всякому. Сім’я для мене – це здоров’я ближніх, емоційний зв’язок із сином та чоловіком, які дають мені силу та нові сенси. Ми вчимося бути сховком одне для одного, любити просто так, довіряти, домовлятися, слухати, бути тут і тепер, – каже Вікторія. – Сім’я – це й безперервний зв’язок поколінь. У сім’ї формуються життєві орієнтири, розуміння добра і зла. Казками, піснями, історіями про бабусь та дідусів ми закладаємо досвід у свою дитину. Також сім’я – це праця, натхненна праця бути разом і будувати свій дім, свою країну. Ми молимося, щоб у всіх був свій сховок і щоб менше несподіваних тривог та страхів випробовували його на міцність».