Робоча група комітету Державної думи Росії з оборони запропонувала президентові та прем'єр-міністрові відмовитися від планів реформування збройних сил. Депутати та експерти, які є членами групи, вважають, що зараз непотрібно скорочувати армію та не слід змінювати нинішню чотиризіркову систему управління (округ - армія - дивізія - полк) на тризіркову (округ - оперативне командування - бригада).
Робоча група комітету Державної думи Росії з оборони запропонувала президентові та прем'єр-міністрові відмовитися від планів реформування збройних сил. Депутати та експерти, які є членами групи, вважають, що зараз непотрібно скорочувати армію та не слід змінювати нинішню чотиризіркову систему управління (округ - армія - дивізія - полк) на тризіркову (округ - оперативне командування - бригада).
Також їх не влаштовує, що реформа проводиться в обхід Держдуми, тому вони вимагають залишити дивізії на західному та далекосхідному напрямах і продовжити термін, протягом якого скорочуватимуть офіцерів. Крім того, члени робочої групи висловили незадоволення планами міноборони зробити 70 відсотків військовослужбовців професіоналами.
Однак у центральному апараті міністерства оборони РФ вкрай неохоче сприйняли ідеї парламентського комітету. На думку генералів, доповідь робочої групи просто відображає незадоволення багатьох російських військовиків діями міністра оборони Анатолія Сєрдюкова. Нагадаємо, що, відповідно до планів міністерства оборони, в рамках реформи російських збройних сил, оголошеної восени 2008 року, до 2012-го планувалось скоротити 205 тисяч офіцерських посад і ліквідувати звання прапорщика та мічмана, а 118 700 військовиків, яким присвоєні такі звання, мали б чи то звільнити, чи стати професійними сержантами. Міноборони також пропонувало замість полків у військово-повітряних силах створити авіабази, причому їхня кількість мала б бути меншою, ніж кількість авіаполків. Не минули плани скорочення й військові полігони: їхню кількість хотіли скоротити майже втричі: з 296 полігонів планували залишити 108.
Однак, судячи з усього, реформаторська коса найшла на камінь. Першими гонор показали повітряно-десантні війська (ПДВ). Майже одразу після призначення командувачем ПДВ Героя Росії генерал-лейтенанта Владіміра Шаманова, відомого своєю успішною участю у двох чеченських кампаніях авторитетного у військах командира, реформа десантних підрозділів пригальмувалася. Міністерство оборони своїм наказом призупинило розформування 106-ї Тульської повітряно-десантної дивізії. Більше того, її вирішили посилити ще одним полком. Таким чином у російській армії збережуться усі чотири десантні дивізії, хоча ще донедавна, згідно з затвердженою реформою, кількість парашутних підрозділів мали суттєво скоротити.
Але на цьому десантники не зупинилися. Днями стало відомо про найближчі плани переозброєння ПДВ: ці війська отримають низку нових зразків техніки, включаючи бойові машини, бронетранспортери, самохідні протитанкові гармати та автомобілі. Всю цю техніку можна буде десантувати з літаків військово-транспортної авіації, що відповідає специфіці роду військ.
Судячи з цього, російське керівництво вирішило у військовій складовій держави надати "піхоті, що літає" більшу роль, ніж планувалося ще півроку тому. Зокрема, йдеться про нову бойову машину десанту БМД-4 "Баштан-в" (яка за багатьма показниками перевершує нинішній варіант БМД-3) та десантний БТР, розроблений на базі БМД-3 (легка самохідна бронемашина на гусеничному ходу, яка може десантуватися з літака і долати водні перешкоди).
Варто відзначити, що саме повітряно-десантні війська є найбільш мобільним родом військ, який себе чудово зарекомендував під час локальних збройних конфліктів на кшталт війн у Чечні та в Південній Осетії. Тож намір Росії зберегти підрозділи десантників, надавши їм новітні взірці бойової техніки, свідчить про плани й надалі активно втручатися у різноманітні конфліктні ситуації на пострадянському просторі. Чи принаймні бути готовим до негайного втручання...