Свіже м’ясо… під пекучим сонцем

З настанням тепла у м'ясних павільйонах ринків доволі часто стоїть просто нестерпний запах. Адже далеко не завжди м'ясо та м'ясні вироби продають і зберігають у холодильних камерах, і вони швидко втрачають товарний вигляд.

З настанням тепла у м'ясних павільйонах ринків доволі часто стоїть просто нестерпний запах. Адже далеко не завжди м'ясо та м'ясні вироби продають і зберігають у холодильних камерах, і вони швидко втрачають товарний вигляд. А м'яса, правда, свіжого і різного, хочеться завжди, і в спекотну пору також. Вибрати хороше м'ясо на око не так уже й просто. Тож "Пошта" звернулася по допомогу до викладачів кафедри технології м'яса, м'ясних та олійно-жирових виробів Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького.

Свіже м'ясо
пахне м'ясом

Перша порада спеціалістів - у жодному разі не купувати м'ясо на стихійних ринках чи на вулиці. Його слід купувати тільки на спеціалізованих ринках, де продукція має піддаватися ветеринарній експертизі. Це принаймні гарантуватиме споживачеві, що він не купить м'яса хворої тварини. Свідченням того, що м'ясо пройшло експертизу, є штамп на туші - трикутний, квадратний чи круглий.

Обираючи будь-який продукт харчування, насамперед зверніть увагу на його зов­нішній вигляд. Від цього залежатиме, потягнеться рука до гаманця чи ні. Людмила Молдаванова, асистент кафедри, каже, що, купуючи м'ясо, його варто понюхати і не тільки зверху, але й глибше. І не варто соромитися цього робити. Перевірити, чи свіже м'ясо, можна і гарячим ножем, та на ринку такої можливості немає. "М'ясо має запах свіжого м'яса", - підсумовує спеціаліст. На поверхні не повинно бути слизу чи, тим паче, ознак гниття. Ще одна порада - перевірити консистенцію м'яса. Для цього, як рекомендує Ігор Ощипок, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри,  треба натиснути пальцем на м'ясо: якщо залишиться ямка, такого м'яса брати не варто. Варто звернути увагу і на колір - свіжа свинина має світлий, рожевий колір, телятина буде темнішого, малинового відтінку.

У виборі м'яса також важливо, для кого ви купуєте продукт. Як рекомендує Ірина Мартинюк, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри, для людей старшого віку краще брати телятину, а ось для дітей - свинину, до того ж м'ясо підсвинків.

У курки найпоживніша - грудинка

Купуючи м'ясо птиці, увагу треба звертати на ті самі показники: консистенцію, колір, запах. У курей та індичок м'ясо світло-рожевого кольору, а в гусей та качок - червонуватого. Як наголошує Людмила Молдаванова,  перш ніж купити курку, її слід понюхати, особливо всередині, оскільки птиця псується зі середини. Обмацайте курку -  молода птиця на дотик буде м'якшою, а ось стара - жорсткою. Якщо ж птиця починає псуватися, то колір м'яса зі жовтуватого стає сірим чи сіро-зеленуватим, бі­ля заднього проходу появляються фіолетові плями. М'ясо такої птиці спочатку набуває запаху сирості, далі він стає кислуватим, а у разі повного псування - гнилісним. М'язи кінцівок під час псування зеленіють.

Жінки зі села, які продають кури на ринку, завжди пропонують перевірити печінку. Чому? Як пояснив Ігор Миколайович, печінка акумулює всі речовини. У здорової курки печінка світло-коричневого кольору, тверда, щільна. А якщо печінка рихла, пориста, розлазиться, то таку курку брати не варто. Коли пе­чінка має вкраплення, наче гречана крупа, така курка могла хворіти на туберкульоз.

Якщо ж ціла курка вам не потрібна, а тільки шматки, то не поспішайте купувати стегна, хоча вони найпопулярніші серед споживачів. Як наголошують працівники кафедри, у м'язовій тканині, а саме її найбільше у стегнах, накопичуються ліки та інші шкідливі речовини, які могла споживати птиця. Краще брати грудинку, де є біле м'ясо. 

Якщо плануєте купити живу курку, помацайте грудну клітку: якщо вона ребриста, отже, курка худа, якщо округла - вгодована. За грудною кліткою можна визначити і вік птиці - у молодої курки вона буде незакостенілою і легко згинатиметься.    

Купуючи кролика, також зверніть увагу на колір, консистенцію, запах тваринки. У кролика рожеве м'ясо, а в нутрії, яку також споживають, - червоніше. За правилами, цих тварин повинні продавати тільки з лапами з хутром.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4820 / 1.57MB / SQL:{query_count}