Смачна пошта: шість рецептів із солодких перців

Шакшука з помідорами і перцем

одна цибулина,
два солодкі перці,
одна гостра перчина,
2-3 помідори,
зубчик часнику,
4 яйця,
сіль, чорний мелений перець,
подрібнена зелень до смаку.
Батьківщиною шакшуки вважають Туніс. До ізраїльської кухні її привнесли єврейські вихідці з країн Магрибу (Марокко, Алжир, Лівія, Туніс, Мавританія). Зовсім скоро шакшука нарівні з фала фелем і гумусом стала однією з улюблених єврейських страв.
Для приготування шакшуки перш за все помийте овочі. Помідори за бажанням можете обдати окропом і очистити від шкірки. Із перцю видаліть плодоніжку і насіння. Цибулю обберіть.  Усе поріжте дрібними кубиками.
Нагрійте велику пательню і зішкліть цибулю. Додайте посічений часник, солодкий і гострий перець, обсмажте кілька хвилин – до м’якості.
Додайте помідори і готуйте ще 2-3 хвилини. Посоліть і поперчіть страву. Тепер на пательню з овочами по одному вибивайте яйця – обережно, аби не розтеклись жовтки. Ще раз посоліть і поперчіть, накрийте покришкою і готуйте кілька хвилин. Слідкуйте, щоб білки уже схопилися, а жовтки все ще залишались рідкими.
Готову шакшуку посипте подрібненою зеленню і подавайте до столу гарячою. Подають її на сніданок з хлібом або пітою, а їсти цю страву варто прямісінько з пательні.

Зелений гаспачо

плід авокадо,
1 скл. води,
1 ст. ложка лимонного соку,
середня цибулина,
2 огірки,
2 ст. ложки оливкової олії,
пів пучка петрушки,
солодкий перець
зеленого кольору,
1 ч. ложка солі,
зубець часнику.
Гаспачо – легкий освіжаючий літній суп-пюре, який традиційно готують іспанці. З двох огірків і одного зеленого солодкого перцю видаліть насіння. Обберіть середню цибулину та один-два зубці часнику. Всі овочі накрайте на невеликі шматочки і подрібніть у блендері.
Плід авокадо розділіть навпіл, витягніть із нього кісточку і ложкою виберіть м’якоть. Разом із посіченою петрушкою (приблизно пів пучка) додайте її до овочевої маси і знову подрібніть у блендері. Тепер додайте дві столові ложки оливкової олії та збийте масу на пюре.
Влийте в чашу блендера склянку води, одну столову ложку лимонного соку, всипте чайну ложку солі. Ще трішечки збийте – і гаспачо готовий. Подавати до столу цей суп можна одразу ж після приготування, але в спеку краще поставити його в холодильник за пів години до споживання.

Бограч

1 кг свинини,
500 г яловичини,
150 г копченої підчеревини, 100 г свіжого сала,
1 цибулина,
2 морквини,
300 г солодкого перцю,
стручок гострого перцю,
200 г помідорів,
1 кг картоплі,
п’ять зубців часнику,
по пів пучка зеленої петрушки і кропу,
150 мл червоного сухого вина,
3 ст. ложки солодкої паприки,
1 ч. ложка меленого червоного перцю,
1 ч. ложка кмину (можна замінити щіпкою зіри),
1,5-2 л води,
сіль, чорний мелений перець до смаку.
Сало і копчену підчеревину наріжте на кубики. Обсмажте в розігрітому казані зо 5 хвилин, аби витопився жир. Додайте дрібно порізану цибулю і смажте її до прозорості. Потім додайте паприки, кмину, меленого червоного перцю, перемішайте і обсмажте буквально хвилину. Пильнуйте, аби паприка не пригоріла. Саме в цю засмажку за традицією треба вмочити шматочок хліба і закусити ним 50 грамів горілки чи самогону, лише після цього далі готувати страву. Є й інша традиція: випивати по келишку після додавання кожного нового складника.
Накрайте м’ясо на досить великі шматки. Вкиньте до казана та обсмажте до легкої скоринки. Посоліть, влийте води, накрийте казан покришкою і залиште тушкуватися на 40 хвилин.
Наріжте моркву на кільця, а солодкий перець – на дрібні кубики. Покладіть у казан до м’яса і готуйте 15-20 хвилин.
Наріжте на великі шматки обібрану картоплю. Викладіть її у казан і тушкуйте страву ще 15 хвилин.
Потім додайте подрібнених помідорів та сухого червоного вина. Тушкуйте ще 10 хвилин. Покладіть у казан розчавлені зубчики часнику, подрібнені кріп і петрушку, перемішайте, зніміть з вогню.

Салат із сиру, кукурудзи та солодкого перцю

200 г домашнього сиру,
солодкий перець і помідор,
2 варені яйця,
200 г маринованої кукурудзи,
пачка майонезу,
кілька галузок зеленої
петрушки або кропу,
сіль, чорний мелений перець до смаку.
Помідор обберіть від шкірки і накрайте на кубики. Із перцю видаліть плодоніжки, насіння і також накрайте на кубики.
Варені яйця обберіть і натріть на тертці. З маринованої кукурудзи злийте рідину.
Сир добре вимішайте з майонезом (100 г),  посоліть і рівномірно викладіть на широку пласку тарілку. На сир викладіть помідори, яйця і змастіть майонезом.
Потім викладіть шар кукурудзи і знову змастіть майонезом. Наостанок викладіть перець і прикрасьте салат подрібненою зеленню.

Чилі кон карне

Складники для чилі:
600 г яловичини, банка (500 мл) помідорів у власному соку,
500 мл бульйону,
2 солодкі перці,
3-4 перчини чилі,
2 цибулини,
3 зубці часнику,
пучок коріандру,
паличка кориці,
2 лаврові листки,
по 1 ст. ложці солі, орегано, кмину і паприки.
Складники для коржів:
2 скл. борошна,
0,5 скл. гарячої води,
30 г масла, щіпка солі.
На шматку яловичини зробіть надрізи завглибшки із сантиметр. Змішайте сіль, паприку, орегано і кмин, ретельно натріть цією сумішшю м’ясо і обсмажте його на пательні з усіх боків до золотистої скоринки.
Помийте, обберіть від зернят і накрайте солодкий перець. У посуд із товстим дном (каструлю чи пательню) викладіть помідори, солодкий перець, лаврове листя, паличку кориці та залийте все це бульйоном.
Цибулю, часник і перець чилі також обберіть, дрібно накрайте і смажте на пательні доти, поки цибуля не зісклиться. Викладіть засмажку на помідори з перцем, зверху викладіть м’ясо.
Накрийте посуд покришкою і готуйте страву в духовці на мінімальному вогні 3-3,5 години. Замісіть круте тісто з просіяного борошна, води, топленого масла і солі. Відставте на пів години, а потім зробіть із нього тоненькі коржі. Обсмажте кожен з двох боків на сухій пательні.
Подавати чилі кон карне радять так: на корж покладіть кілька ложок чилі, ложку сметани або гуакамоле (соус із авокадо) та посипте посіченим листям свіжого коріандру.

Фаршировані половинки перцю

12 солодких перців,
500 г курячого фаршу,
200 г вареного булгуру (можна замінити рисом),
150 г цибулі,
200 г моркви,
150 г твердого тертого сиру,
по пів пучка зеленої петрушки і кропу,
дрібка цукру,
сіль, чорний мелений перець, солодка паприка до смаку.
Цілі  фаршировані тушковані перчини в томатній засмажці готувала, напевно, кожна господиня. Але сьогодні пропонуємо скористатися дещо іншим переписом і приготувати фаршировані половинки перцю. Такі перчини виглядають дуже естетично на святковому столі, вони чудово тримають форму, на смак ніжні та м’які, а фарш дуже соковитий.
Цибулю обберіть і накрайте на кубики. Моркву натріть на тертці.
Булгур обсмажте в олії упродовж кількох хвилин. Всипте на пательню порізаної цибулі, тертої моркви і обсмажте все разом. Посоліть, поперчіть, додайте дрібку цукру, залийте окропом (на два пальці вище вмісту каструлі) і зваріть до напівготовності.
Перець розріжте навпіл і обберіть від насіння. Викладіть половинки на деко, встелене пергаментом.
Змішайте в мисці фарш і булгур. Посоліть, поперчіть, присмачіть спеціями, додайте подрібненої зелені та ретельно перемішайте.
Половинки перцю начиніть фаршем (щедро, з вершком). Посипте зверху сиром.
Влийте на деко трохи бульйону (можна води), щоби перці були сухі та готувалися, як на парі. Поставте в духовку і запікайте при 180 градусах 40-45 хвилин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7939 / 1.62MB / SQL:{query_count}