Сомалійські пірати фактично визнані глобальною проблемою. Цього тижня Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про заходи боротьби з морськими піратами, які діють біля узбережжя Сомалі. Документ, зоЗкрема, дає змогу військовим кораблям інших країн вторгатися в територіальні води Сомалі з метою боротьби з піратством та відвернення збройних нападів на торговельні та риболовні судна.
У такому випадку уряд Сомалі має бути завчасно поінформований про проведення подібних операцій іноземними державами, повідомляє "Німецька хвиля". Резолюція Ради безпеки ООН щодо боротьби з піратами, яку розробили США та Франція, діятиме протягом шести місяців.
Напади піратів на торговельні судна набули за останній час загрозливих масштабів. Розбійники грабують кораблі та вимагають викуп за заручників. Сомалі перебуває в стані безперервної громадянської війни з 1991 року. Країна фактично розпалася на кілька напівнезалежних держав і перехідний уряд не може контролювати свої територіальні води, що й сприяє розвитку піратства, повідомляє BBC. За даними Міжнародного морського бюро, тут минулого року сталося понад 30 нападів на кораблі. Пірати відкривали стрілянину з гранатометів та автоматів.
Нагадаємо, минулого тижня пірати захопили німецьке судно з чотирма українцями на борту.