Мандруй світом дешево і цікаво!

Як придбати квитки на літак чи автобус за копійки та зекономити на житлі у подорожах

Ми звикли відмовляти собі у можливості побачити інші країни світу, бо думаємо, що організувати подорож надто важко і дорого. Думка, що за кордон їздять лише люди, які багато заробляють, наче засіла у наших головах. Тому ми живемо мріями побачити Ейфелеву вежу в Парижі, випити чашечку кави на площі Сан-Марко у Венеції, насолодитись краєвидами Скандинавських країн, думаємо, що нам це все не по кишені…
Справді, ще 20-30 років тому ці мрії залишалися б лише мріями, але світ змінюється, і нині, щоб поїхати за кордон, достатньо мати стільки ж грошей, скільки б вам знадобилось на подорож в Україні. Звісно, щоб побачити світ за копійки, доведеться дещо постаратись. Ніхто на тарілочці цього не подасть. Однак є чимало корисних онлайн-ресурсів, додатків, які допоможуть вам організувати цікаву, а головне – бюджетну подорож.

Авіаквитки за копійки

Щоб придбати дешеві квитки на літак потрібно регулярно оновлювати сайти лоукост-компаній. Нині зі Львова маємо п’ять рейсів авіакомпанії Ryanair та ще 10 напрямків Wizz Air. Ryanair літає зі Львова до Кракова, Варшави, Дюссельдорфа, Меммінгена та Лондона, а Wizz Air літає до Копенгаґена, Вільнюса, Берліна, Дортмунда, Франкфурта, Лондона, Вроцлава, Гданська, Катовіце та Братислави.
“Лоукост-компанії Wizz Air та Ryanair мають певну специфіку: якщо купувати квитки на їхні напрямки за місяць-два, то ціна нижча, а якщо брати квитки, скажімо, на завтра, то вартість значно вища. До слова, Ryanair і Wizz Air іноді влаштовують розпродаж на вихідних – 20-30% знижки на квитки. Так, нещодавно Ryanair розпродував квитки по 9 євро (275 грн). Загалом середня ціна на квитки у Ryanair – 19-29 євро, а у Wizz Air вартість дещо вища – 1500-2500 грн. Однак є й вищі ціни – по 29, 39, 49 євро – усе залежить від напрямку”, – розповіла “Львівській Пошті” директор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська у матеріалі “Побачити світ за копійки реально!” (№95 (2107) за 01.12.2018).
Загалом на кожен напрямок можна знайти хорошу ціну. Потрібно лише відслідковувати інформацію на сайтах авіакомпаній. До слова, квитки у Ryanair розкуповують дуже швидко.
“Окрім Wizz Air та Ryanair існують й інші лоукост-компанії. Зокрема, EasyJet, Volotea, Transavia, Norwegian. Вони не літають зі Львова, тож поїздку варто планувати через інші міста. Наприклад, багато лоукост-компаній літає через Варшаву, Люблін, Краків, Берлін, Відень. Тобто спершу потрібно буде добратись зі Львова до одного з цих міст, а вже звідти летіти у інше місто. Загалом лоукост-компанії часто роблять знижки на квитки у різні напрямки, тож варто відслідковувати інформацію на їхніх сайтах. Найдешевші авіаквитки, які мені вдалось придбати, – це Варшава-Барселона за 9 євро завдяки авіакомпанії Ryanair”, – каже студентка Франкового вишу Вероніка.

Подорожуємо Європою автобусом

Дешеві квитки можна придбати як на літак, так і на автобус. Та це не означає, що як тільки ви наважитесь відвідати Париж, Прагу, чи Берлін, то вам одразу попадуться дешеві квитки у ці напрямки. Однак якщо постійно переглядатимете сайти авіакомпаній та автобусних перевізників, то обов’язково знайдете вигідну пропозицію.
Що ж стосується автобусних перевізників, то у Європі користуються популярністю FlixBus, Lux Express, Simple Express, ECOLINES.
• FlixBus – німецька транспортна компанія, що здійснює рейси на понад 1400 напрямків у 27 країнах Європи, зокрема й в Україні. На сайті перевізника знайдете квитки від одного євро (30 гривень). Так, наприклад, квиток з Кракова до Тарніва (місто в південній Польщі) або Жешува обійдеться вам в 1 євро, а до Брно або Відня – вісім євро (240 гривень). До слова, зі Львова квитки коштують від 10,99 євро (335 гривень).
• Lux Express та Simple Express – естонські перевізники, які пропонують чимало напрямків по усій Європі. Так, наприклад, квитки з Варшави до Таллінна коштують від 42 євро (1260 гривень). Однак це звична ціна, без врахування знижки. Час до часу перевізники роблять розпродаж квитків від п’яти євро (150 гривень).
• Ecolines – європейська мережа міжнародних автобусних пасажирських перевезень. Працює з різними містами України, зокрема рейси відбуваються зі Львова, Києва, Житомира, Запоріжжя, Полтави тощо. Наприкінці місяця перевізник влаштовує знижки. Наприклад, продає квитки у різні напрямки по 200 гривень, або робить знижки на квитки від 40% до 80%.
“Цієї осені придбала з подругами квитки зі Львова до Гданська по 200 гривень туди і назад завдяки перевізнику Ecolines. Тішусь, що нині є можливість поїхати за кордон дешевше, аніж у деякі міста України. До слова, кількість акційних квитків була обмежена. Купували їх у той самий день, коли почалась акція. Буквально за кілька днів квитків майже не залишилось. Ще раз повторю, що потрібно постійно оновлювати сайти різних авіакомпаній і перевізників. Бо насправді ніколи й не думала про те, щоб відвідати Гданськ. Однак не могла відмовитись від пропозиції доїхати до морської столиці Польщі за 200 гривень”, – розповіла Вероніка.

фото: Діана Кормухіна

Не витрачайте коштів на житло

• Couchsurfing – дуже корисний ресурс. Особливо для студентів, які бажають подорожувати, але достатньо грошей для цього не мають, розповів студент Українського католицького університету Максим Павлюк.
“Вперше скористався цим ресурсом півтора року тому. Тоді вдалось кілька днів пожити у однієї дуже привітної пари в Тулузі (місто, що розташоване на півдні Франції“Львівська Пошта”). Сам процес пошуку виглядав стандартно, сайт є доволі легким та інтуїтивним у користуванні. Потрібно знайти людину з міста, у яке плануєш приїхати, та переглянути її профіль. На профіль варто звернути особливу увагу, бо там може бути заховане кодове слово, із якого потрібно почати розмову з хостом (людина, яка пропонує житло на сайті сouchsurfing “Львівська Пошта”). Далі потрібно написати цій людині листа з проханням прихистити на кілька днів. Бажано у листі вказати, що у вас з хостом є спільні інтереси”, – каже Максим Павлюк.
Звісно, ризики є, бо ви ніколи не можете бути впевненими на 100% у людині, яка згодилась допомогти. Однак їх можна уникнути, якщо уважно вивчити профіль хоста, каже хлопець.

Ще кілька лайфхаків

Якщо у вас немає ні часу, ні бажання щодня оновлювати сайти різних перевізників та авіакомпаній, а також не надто хочете писати хостам на сouchsurfing, то можете скористатись ресурсами, які збирають усю інформацію про подорожі, квитки, житло за кордоном в одному місці.
momondo –  туристична метапошукова система, яка допоможе знайти та порівняти ціни на авіаквитки, проживання, авто на прокат та інші туристичні послуги. На цьому ресурсі представлені пропозиції від багатьох компаній. Тож ви обираєте варіант, який вас влаштовує, а далі сайт перенаправляє безпосередньо на сайти агентств та авіакомпаній, які займаються продажем послуг. До слова, цей ресурс оцінює привабливість авіаквитків, виходячи із вартості перельоту та часу у дорозі.
•  SkyScanner – система пошуку інформації, яка порівнює ціни на авіаквитки. Серед додаткових можливостей – порівняння цін на квитки до будь-якого обраного напрямку впродовж місяця, щоб користувач зміг обрати найбільш вигідний варіант.
GoEuro – пошукова система для подорожей у Великобританії та Європі. Цей ресурс також порівнює ціни на квитки у потягах, автобусах та літаках від понад 600 компаній.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4755 / 1.6MB / SQL:{query_count}