Світ крізь рожеві окуляри

"Пошта" дізнавалася, чим небезпечні неякісні сонцезахисні окуляри

"Пошта" дізнавалася, чим небезпечні неякісні сонцезахисні окуляри

Останні дні весни тішать теплою та сонячною погодою. Та разом з довгоочікуваним теплом  гаряча пора року несе й чимало небезпек для  здоров'я. Сонце може завдати значної шкоди. Й особливо чутливими до ультрафіолетового проміння є очі. Захистити їх від цього впливу можуть сонцезахисні окуляри, яких тепер на ринку на всі смаки та можливості. Але чи всі вони можуть захистити очі? Аби знайти відповіді на це та інші запитання, "Пошта" звернулася до спеціаліста - лікаря-офтальмолога Центру оптометрії Ольги Ольхової.

Не всі сонцезахисні окуляри захищають

"Головне призначення сонцезахисних окулярів - захищати очі від ультрафіолетового проміння, -  наголошує лікар-офтальмолог Ольга Ольхова.  - Око людини так збудоване, що при яскравому світлі зіниця звужується. Якщо ми одягаємо неякісні сонцезахисні окуляри, то вони не захищають око, зіниця стає широкою, весь потік ультрафіолетових  променів потрапляє на сітківку, внаслідок чого може бути набряк сітківки, опік центральної ділянки сітківки, що може призвести до зниження гостроти зору".

За ступенем захисту сонцезахисні окуляри поділяють на затемнені (поляроїди), просто сонцезахисні та фотохромні лінзи, які ще називають хамелеонами. Фотохромні лінзи змінюють ступінь затемнення, залежно від інтенсивності сонця, тобто в похмурний день вони будуть не надто темними. Окрім того, їх не потрібно знімати, коли людина заходить у приміщення, адже буквально за 40-60 секунд вони стають прозорими й за такий же проміжок часу темніють, коли людина виходить на сонце. 

Другий вид - поляризаційні лінзи. Їх рекомендують тим людям, які перебувають за кермом, люблять лижний спорт взимку, риболовлю чи відпочинок на морі. Світло має властивість відбиватися від поверхні, а поляризаційні окуляри забирають відблиски з води, снігу, блискучих поверхонь.

Є просто сонцезахисні окуляри, які мають 100-відсотковий захист. Вони завжди однакового кольору, можуть бути дзеркальні, або такі, через які видно очі. Тут усе залежить від смаку покупця.

Традиційні сонцезахисні окуляри - коричневого та сірого кольорів та відтінків. Є ще й інших кольорів. "Кольорові окуляри мають більш лікувальні властивості. Наприклад, зелені більш популярні при глаукомі, коричнево-жовтуваті рекомендують пацієнтам, у яких дегенерація сітківки, а також для профілактики катаракти, - розповідає Ольга Ольхова. - Окуляри з фотохромними лінзами рекомендують людям, які носять корекційні плюсові окуляри, адже плюсова лінза притягує сонце, а такі окуляри захищають від опіку сітківки, засліплення. Також їх рекомендують дітям, які носять плюсові окуляри".

Окуляри
за рецептом лікаря

Окуляри - не просто аксесуар, насамперед це виріб медичного призначення, й перш ніж купувати, варто проконсультуватися зі спеціалістами. "Окуляри не можна купувати, як взуття, на власний розсуд, будь-де. Адже окуляри є різні, мають конкретне призначення, й якщо обирати довільно, то можна  нашкодити  очам, - наголошує Ольга Ольхова. - Перед тим як вибрати окуляри треба пройти огляд в офтальмолога, перевірити гостроту зору, чи немає катаракти, глаукоми, адже тоді потрібно підбирати спеціальні окуляри. Ці правила стосуються і дітей,  і дорослих, а особливо людей, які перебувають за кермом".

Якісні окуляри - задоволення недешеве. "Якщо не маєте можливості купити якісні окуляри, краще не носити ніяких. На сонці без окулярів ми прижмурюємося й зіниці звужуються, у такий спосіб захищаються. А неякісні окуляри обманюють око, зіниці залишаються розширеними, а отже, під ризиком. Тож їх краще не купувати, бо це злочин проти організму", - говорить співрозмовниця.

Спеціалісти наголошують: хороші, якісні окуляри не можна купити в ятках на вулиці. Якісні окуляри продають тільки у спеціалізованих оптиках, де дають сертифікат якості, гарантію. В оптиках є спеціальний ультрафіолет, за допомогою якого можна перевірити ступінь захисту окулярів. Фір­мові окуляри продають разом з футляром та спеціальною серветкою. На маркуванні має бути назва виробу, яка повинна збігатися з назвою на окулярах та серветці. Написи повинні бути чіткі, нерозмазані, має бути інформація про виробника. Як правило, майже всі окуляри (80%) виробляють в Італії.

До теми

"Якісні лінзи не плавляться на сонці і не спотворюють зображення. Неякісні окуляри можуть бути причиною головного болю", - говорить лікар.

Фахівці кажуть, що фотохромні лінзи можна носити 2-3 роки, опісля вони втрачають здатність змінювати колір. Для інших окулярів таких обмежень немає. Якісні окуляри можна носити кілька років, але якщо на них з'являться подряпини, плями - треба купувати нові.

Аби окуляри мали належний вигляд, їх потрібно зберігати у футлярі, витирати тільки спе­ціальною серветкою, час від часу можна мити проточною водою і ріденьким милом, але не плином до посуди чи іншими хімічними засобами. Також не рекомендують носити окуляри на голові як обруч, адже від цього вони розтягуються.

На окуляри, як і інші аксесуари, існують певні модні тенденції. Цього року модні великі окуляри, зі стразами, зі широкими дужками, з перехідним ступенем затемнення - від темнішого до світлішого.

Сонцезахисні окуляри рекомендують носити не тільки влітку, але й упродовж усього року. Деякі люди є більш чутливими до зимового сонця, аніж до літнього. Офтальмологи рекомендують носити окуляри навіть маленьким дітям.

Нині цінова палітра на якісні сонцезахисні окуляри - від 300 до кількох тисяч грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5398 / 1.59MB / SQL:{query_count}