Ракетний алярм

Північна Корея вчора офіційно оголосила про проведення другого успішного підземного ядерного випробування

Північна Корея вчора офіційно оголосила про проведення другого успішного підземного ядерного випробування

Крім того, через кілька годин після підземного вибуху на полігоні за 80 кілометрів від міста Кільчжу на півночі країни, "червоні" корейці здійснили випробувальні пуски зенітної ракети "земля-повітря" з радіусом дії близько 80 кілометрів. А щоб усі зрозуміли, що вони не жартують, ще й пульнули двома ракетами малого радіусу дії по американських літаках-шпигунах, які ширяли над ядерним полігоном, видивляючись подробиці підземного випробування. Чи поцілили - на момент підготовки цього матеріалу до друку було невідомо.

"Успішне ядерне випробування надихнуло наші армію і народ на новий революційний підйом за побудову потужної розвинутої держави", - в кращих совдепівських традиціях відрапортувало Центральне телеграфне агентство Кореї. Міжнародна реакція була зовсім іншою - світова громадськість шокована діями Північної Кореї.

Президент Сполучених Штатів Барак Обама заявив, що випробування КНДР ядерної зброї є "загрозою для миру на всій планеті"."Питання надзвичайно серйозне", - кажуть у МЗС Росії.

"Це викликало в нас неабияку стурбованість, і це слід жорстко засудити!" - заявила член Європейської комісії Беніта Ферреро-Вальднер, яка відповідає за зовнішні зв'язки ЄС. Токіо пообіцяло "адекватно відповісти". Проте найбільше перелякалися, звичайно ж, у Південній Кореї. Щойно надійшла інформація про ядерне випробування, тутешні збройні сили були приведені в стан підвищеної бойової готовності. Учора було скликане екстрене засідання Ради Безпеки ООН, де розглядали північнокорейське питання. На жаль, через різницю в часі подробиці цього засідання в сьогоднішнє число "Пошти" не потрапили.

Тим часом підземний ядерний вибух на півночі Корейського півострова спричинив землетрус. Сейсмічні агентства Південної Кореї і США повідомили, що вдосвіта у понеділок зафіксували підземний поштовх магнітудою 4,5 бала за шкалою Ріхтера. Епіцентр підземних поштовхів знаходився на глибині десяти кілометрів.

Поза тим, новина про ядерні випробування обвалила азій­ські фондові ринки. Головний фондовий індекс KOSPI впав на 2,2%, зведений фондовий індекс азіатсько-тихоокеанського регіону MSCI (за винятком Японії) впав на 1,1%.

Нагадаємо, що перше підземне випробування ядерного пристрою Корейська Народно-Демократична Республіка провела ще 9 жовтня 2006 року. Після цього Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй схвалила резолюцію, яка обмежила постачання Пхеньяну продукції і технологій, які можуть бути використані у військових цілях, зокрема, для збагачення урану. Північна Корея зі свого боку обіцяла відмовитися від ядерних озброєнь, щойно перестане відчувати загрозу з боку Сполучених Штатів.

Про відновлення своєї ядерної програми і вихід із шестисторонніх переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова КНДР (велися з 2003 року за участю Росії, США, Китаю, КНДР, Південної Кореї та Японії) заявила 14 квітня цього року. Пхеньян також пообіцяв провести випробування ядерної зброї і міжконтинентальної балістичної ракети "в цілях самооборони" і вислав з країни інспекторів МАГАТЕ. Заява Пхеньяну прозвучала у від­повідь на рішення Ради Безпеки ООН, яка засудила запуск північнокорейської ракети із супутником. 5 квітня з ракетного полігону на мисі Мусудан був здійснений запуск ракети "Інха-2" ("Чумацький шлях"), яка успішно вивела на орбіту штучний супутник Землі "Кванменсон-2" ("Яскрава зірка").

ДО ТЕМИ

У Німеччині до трьох років ув'язнення засуджений бізнесмен подвійного ірансько-канадського громадянства, який продавав устаткування для іранської ракетної програми "Шагаб". Як пише "Der Spiegel", бізнесмен, прізвище якого не розкривається і який мав кодове ім'я "Синдбад", крім того, ще й працював на німецьку Федеральну розвідслужбу (BND), якій надавав інформацію про іранські програми озброєння. "Der Spiegel" зазначає, що спецслужби так і не змогли з'ясувати, чи був "Синдбад" подвійним агентом, який працював також і на іранську розвідку. Відомо тільки те, що сума, отримана ним від іранської компанії, була понад мільйон євро. Це не перший випадок, коли в Німеччині судять людей за продаж Ірану устаткування й матеріалів для створення озброєння. У травні 2009-го німецький бізнесмен був засуджений до шести років ув'язнення за продаж Ірану графіту. Суд вирішив, що Тегеран міг скористатися цим матеріалом для створення ракет.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5709 / 1.57MB / SQL:{query_count}